اخبار مهاجرت به قبرسامور مالی و مالیاتی در قبرسمهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به قبرس

آخرین تغییرات قوانین مهاجرت به قبرس

سرمایه گذاری در قبرس

در مقاله آخرین تغییرات قوانین مهاجرت به قبرس وکلای مهاجرت ایران (آی آی ال ) قصد دارند در باب مهاجرت به قبرس درباره سرمایه گذاری در قبرس جدیدترین اطلاعات را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. با ما همراه باشید تا درباره اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری و به طور کلی شهروندی قبرس نکاتی طلایی بازگو کنیم.

 

اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

بر طبق جدیدترین گزارش های دریافت شده از هیئت دولت قبرس، اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری تغییرات زیادی داشته است. از آنجایی که سرمایه گذاری در قبرس از برنامه های بسیار جذاب و محبوب در بین افراد ثروتمند و کارآفرین است، دولت قبرس با ارائه یک برنامه ساده از متقاضیان می خواهد که با رعایت ضوابط و شرایط خاصی ، شهروندی قبرس را به دست آورند. در مورد این ضوابط مقاله دریافت اقامت قبرس از طریق خرید ملک را مطالعه کنید. البته باید اشاره کنیم  که علاوه بر قبرس، یونان ، اسپانیا و پرتغال نیز این برنامه را دارند که می توانید میزان محبوبیت آنها را در اینجا مطالعه کنید.

همانطور که اشاره کردیم ، با توجه به علاقه شدید سرمایه گذاران، دولت قبرس ” برنامه سرمایه گذاری قبرس ” را بر اساس بخش (2) قسمت 111A قانون ثبت احوال که در سال  2002-2017 تصویب شده را بازبینی کرده است.

 

سرمایه گذاری در قبرس

آخرین تغییرات قوانین مهاجرت به قبرس به علت تشدید قوانین اتحادیه اروپا و افزایش اعتبار این برنامه انجام شده است. در این قوانین اشاره شده که قبرس گزینه اوراق قرضه دولتی را حذف کرده و الزام ویزای شنگن برای سرمایه گذاری قبرس را اعمال می کند. اطلاعات بیشتر درباره شهروندی قبرس را اینجا مطالعه کنید.

از سال 2013 شهروندی قبرس به 1864 خانواده اعطا شده است. مبلغ  6.6 میلیارد یورو  یعنی حدود 24 درصد از کل معاملات در بخش ساخت و ساز و املاک و مستغلات  از طریق سرمایه گذاری در قبرس بوده است.

از آن سال تا سال 2019 اقتصاد قبرس 13 درصد رشد کرده است که تنها 1.2 درصد رشد تولید ناخالص داخلی برای اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری بوده است.

آخرین تغییرات قوانین مهاجرت به قبرس ، شهروندی قبرس ، سرمایه گذاری در قبرس ، اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

آخرین تغییرات قوانین مهاجرت به قبرس

با توجه به این گزارشات، برخی از مهم ترین و آخرین تغییرات قوانین مهاجرت به قبرس در بخش سرمایه گذاری در قبرس به شرح زیر است:

_ الزام ویزای شنگن برای سرمایه گذاری قبرس : دولت قبرس بر روی این نکته بسیار تاکید دارد و آن را از شروط اصلی برای درخواست شهروندی می داند.

_ مدت سرمایه گذاری در قبرس : سرمایه گذار از این پس باید به جای 3سال حداقل 5سال سرمایه اش را حفظ کند.

_ اوراق قرضه / اوراق بهادار: اوراق قرضه دولتی دیگر برای سرمایه گذاران ارائه نخواهد شد.

_ گزارش شفاف و سالانه: طرح شهروندی قبرس باید شفاف تر باشد. باید گزارش سالانه اجرایی منتشر کنید که شامل اعداد، ملیت و بخش سرمایه گذاری باشد.

_ کمک بلاعوض: اهدای کمک 75 هزار یورو به بنیاد تحقیقات و نوآوری به منظور ترویج ایجاد یک اکوسیستم نوآوری کارآفرینی.

_ کمک بلاعوض: اهدای کمک 75هزار یورو به شرکت توسعه املاک قبرس

 

یک مورد عدم تغییر برای اخذ شهروندی قبرس

قبرس هیچ گونه تغییری در سرمایه گذاری های 2 میلیون یورویی در بخش املاک مسکونی ایجاد نکرده چرا که  نیاز به خرید خانه های با ارزش 500،000 یورو دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله حداقل مبلغ خرید ملک در قبرس را مطالعه کنید.

 

مالیات در قبرس

در آخرین تغییرات قوانین مهاجرت به قبرس آمده است که: نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده در قبرس 19 درصد در بخش ساخت و ساز است.

باید بدانید صندوق های سرمایه گذاری یا سهام، مالیات بر ارزش افزوده ندارد.

علاوه بر مالیات بر ارزش افزوده، هزینه هایی نظیر هزینه انتقال ملک، هزینه تمبر، هزینه های امورحقوقی و مالیات ملک را برای خرید املاک و مستغلات در نظر بگیرید.

بنابراین دیدیم که آخرین تغییرات قوانین مهاجرت به قبرس در بخش سرمایه گذاری در قبرس بسیار سختگیرانه شده است. این تغییرات به دلیل افزایش اعتماد سرمایه گذاران به این برنامه بوده است. وکلای مهاجرت ایران (آی آی ال) می توانند به شما در اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری اطلاعات موثق و دقیق بدهند. برای جلوگیری از ایجاد مشکلات، اول با وکلای ما مشورت کنید تا راحت تر بتوانید شهروندی قبرس را به دست آورید.

این مقاله به طور مستمر به روز می شود. جدیدترین قوانین مربوط به این بخش را از اینجا پیگیری کنید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا