اخبار مهاجرت پرتغالمهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)مهاجرت به پرتغالویزای طلایی پرتغال

آخرین تغییرات قوانین گلدن ویزای پرتغال

مهاجرت به پرتغال

عزیزانی که به برنامه ویزای طلایی پرتغال یا همان گلدن ویزای پرتغال علاقه مند هستند ، همواره به دنبال آخرین اصلاحات و  قوانین جدید گلدن ویزای پرتغال هستند. در مقاله آخرین تغییرات قوانین گلدن ویزای پرتغال ما به بیان تغییرات و اصلاحات کلیدی این برنامه می پردازیم. دقت داشته باشید که این مقاله به صورت مستمر به روز رسانی می گردد.

 icon-align-justify قوانین جدید گلدن ویزای پرتغال

چهارمین اصلاحات قانون شماره ۹/۲۰۱۸ پرتغال در ۱ اکتبر ۲۰۱۸ اجرایی شده است. این قانون در حقیقت آیین نامه ای برای اجرای قانون شماره 23/2007 است که ورود ، ماندن ، خروج ، اخراج اتباع خارجی را در کشور پرتغال مدیریت می کند.بخشی از قوانین جدید گلدن ویزای پرتغال در این قانون اعمال شده است. همچنین تغییرات اساسی هم در قانون شماره  ۲/۲۰۱۸ ماه سپتامبر می بینیم. در ادامه با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید تا تغییرات را با هم بررسی نماییم.

 

 icon-arrow-circle-left تغییر مهم : پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال اقامت قانونی

جولای ۲۰۱۸

پیش از این برای گرفتن پاسپورت پرتغال شخص می بایست مدت ۶ سال در خاک پرتغال اقامت می کرد. به موحب قانون شماره ۲/۲۰۱۸ ماه سپتامبر پرتغال در حال حاضر این مدت به ۵ سال کاهش یافته است. به عبارت دیگر در حال حاضر موکلین ما می توانند بعد از گذران ۵ سال اقامت قانونی از دولت پرتغال یا درخواست اقامت دائم نمایند یا اینکه مستقیما برای دریافت پاسپورت پرتغال اقدام کنند.

در مقاله « پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال ، واقعیت یا دروغ » به طور کامل به این موضوع پرداخته ایم.  البته لازم به ذکر است با عنایت به اینکه کلام قانونگذار پرتغالی عام است این امتیاز فقط برای دارندگان گلدن ویزا نیست و همه در کلیه برنامه های مهاجرتی می توانند از آن استفاده کنند.

 icon-arrow-circle-left پرتغالی شدن فرزند شما بعد از تولد در پرتغال

جولای ۲۰۱۸

بسیاری از ما می پرسند که اگر فرزند ما در پرتغال به دنیا بیاید ، آیا پرتغالی محسوب می شود. به عبارت دیگر آنها می خواهند بدانند که اگر در پرتغال بچه به دنیا بیاورند آیا او بلافاصله پاسپورت پرتغالی می گیرد یا خیر.

پرتغال مانند آمریکا قاعده خاک را در به موجب اصلاحات اخیر اگر فرزند در پرتغال به دنیا بیاید و حداقل یکی از پدر و مادر به مدت ۵ سال در پرتغال اقامت قانونی داشته باشند ، این فرزند بلافاصله می تواند پاسپورت پرتغال را بگیرد و به روایتی شهروند پرتغال شود.

 icon-arrow-circle-left قانون جدید در خصوص املاک قدیمی و بازسازی آنها

سپتامبر ۲۰۱۸

در قوانین جدید ویزای طلایی پرتغال می بینیم که در خصوص املاک بیش از ۳۰ سال ساخت یا املاک واقع شده در منطقه بازسازی شهری ، الزامی شده است که مدارک سال ساخت ملک یا یک گواهی از مقامات محلی مبنی بر قرار داشتن ملک در منطقه بازسازی شهری در زمان ثبت درخواست گلدن ویزای ارائه شود.

علاوه بر اینها در زمان تمدید مجوز اقامت پرتغال باید اثبات شود که بازسازی ملک در حال انجام است یا اینکه به پایان رسیده است.

 icon-arrow-circle-left زمان درخواست صدور مجدد مجوز اقامت پرتغال

سپتامبر ۲۰۱۸

به موجب قوانین جدید گلدن ویزای پرتغال درخواست تمدید مجوز اقامت بایستی بین ۹۰ تا ۳۰ روز قبل از منقضی شدن مجوز اقامت فعلی به مقامات صالح پرتغال تقدیم شود.

 

 icon-arrow-circle-left قابلیت تغییر نوع سرمایه گذاری در گزینه یک میلیون یورویی

سپتامبر ۲۰۱۸

قوانین جدید ویزای طلایی پرتغال همچنین تصریح می کند که دارندگان گلدن ویزایی که وارد کردن یک میلیون سرمایه به پرتغال را برای دریافت ویزای طلایی پرتغال انتخاب کرده اند می توانند در زمان تمدید مجوز اقامت خود نوع سرمایه گذاری خود را به هر چه بخواهند تغییر دهند. فقط نباید از میزان سرمایه آنها کاسته شود.

 

 icon-arrow-circle-left دریافت اقامت دائم بعد از داشتن گلدن ویزا به مدت ۵ سال

سپتامبر ۲۰۱۸

از دیگر نو آوری ها قوانین جدید ویزای طلایی پرتغال این است که شخصی که به مدت ۵ سال ویزای طلایی پرتغال را داشته باشد ، مجوز اقامت دائم پرتغال را دریافت می کند.  این مجوز مخصوص سرمایه گذاران گلدن ویزا است. بعد از دریافت این مجوز شرط ماندن در پرتغال برای دارنده گلدن ویزا متفاوت خواهد شد.

دارندگان مجوز اقامت معمولی به طور میانگین باید ۲ ماه در پرتغال بمانند. در این قانون تضریح نشده است که دارندگان مجوز اقامت دائم پرتغال چند روز باید در این کشور بمانند اما تخمین ما ۷ روز در سال است. به عبارت دیگر مدت ماندن در پرتغال در ویزای طلایی این کشور ۷ روز در سال است.

 

این مقاله به صورت مستمر به روز رسانی و بازبینی می شود. اگر شما هم سوال یا ابهامی دارید لطفا در بخش نظرات اعلام بفرمایید تا وکلا بررسی نمایند.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

‫6 نظرها

  1. بازتاب: پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال ، واقعیت یا دروغ؟ - وکلای مهاجرت ایران
  2. بازتاب: بهترین کشور برای سرمایه گذاری در اروپا (2019) - وکلای مهاجرت ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا