معرفی کشور پرتغالمهاجرت به پرتغالویدئو های مهاجرتی پرتغال

آشنایی با کشور پرتغال – لیزبون قسمت اول

Get to know Portugal

اولین نکته ای که در خصوص مهاجرت هر کسی باید به آن فکر کند این است که مقصد خود را به خوبی بشناسد و اطلاعات لازم را در خصوص آن جمع آوری کند. ویدئوی آشنایی با کشور پرتغال – لیزبون قسمت اول  به شما کمک می کند که بتوانید این موضوع مهم را در تصمیم گیری های خود لحاظ کنید. امیدواریم تلاشهای موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل مفید واقع گردد.

جغرافیای لیزبون (لیسبون)

شهر لیسبون در ۴۲ درجه و ۳۸ دقیقهٔ شمالی و ۵ درجه و ۹ دقیقهٔ غربی واقع شده و غربی‌ترین پایتخت در قارهٔ اروپا محسوب می‌گردد. این شهر در غرب کشور پرتغال و در ساحل شرقی اقیانوس اطلس قرار گرفته و رودخانهٔ تاقوس از داخل آن می‌گذرد.

لیسبون برخلاف اکثر شهرهای بزرگ اروپا که با گسترش شهرها در پیرامون شهرهای قدیمی شکل گرفته‌اند، سال‌های بسیاری است که بدون گسترش چشم‌گیری، به‌صورت قدیمی خود باقی‌مانده‌است.

البته این وضعیت به ضرر شهرهای پیرامون آن نظیر آلمادا، آمادورا، اوایراس، اودیولاس، بارریرو، ساکاوم، سیکسال، قولوس، کاکم و لورس تمام شده که به‌عنوان حومهٔ شهر لیسبون شناخته می‌شوند و جزء اصلی آن به‌شمار نمی‌روند.

لیسبون یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا و جهان است

اما یکی از حقایق جالب در مورد لیسبون این است که قدمت آن از شهر تاریخی رم هم بیشتر است! در حقیقت، طبق اسناد و مدارک این شهر ۴ قرن زودتر از رم ساخته شده است.

به این ترتیب، لیسبون بعد از شهر آتن، دومین شهر قدیمی اروپا به حساب می آید. بسیاری از مورخان معتقدند که لیسبون در سال ۱۲۰۰ قبل از میلاد توسط فنیقی ها ساخته شده است.

از طرفی نظریه ای در مورد اسم شهر لیسبون وجود دارد که بر اساس آن، این اسم از اصطلاح Allis Ubbo اقتباس شده که در زبان فنیقی به معنای بندرگاه امن است.

تیم تخصصی وکلای مهاجرت ایران(IIL) شما را به دیدن ویدئوی آشنایی با کشور پرتغال – لیزبون قسمت اول دعوت میکند…

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا