خرید و اجاره ملک در سوئیسمهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به سوئیس

اجاره خانه در کشور سوئیس

مهاجرت سوئیس

آی آی ال قصد دارد، پیرامون موضوع اجاره خانه در کشور سوئیس با شما صحبت کند. همچنین به چگونگی وضعیت خانه و آپارتمان در سوئیس می پردازیم. قیمت اجاره خانه در سوئیس را بررسی می کنیم .

 

اجاره خانه در کشور سوئیس ، آیا آسان است ؟

رقابت در اجاره خانه در کشور سوئیس بسیار بالا است و پیدا کردن یک خانه مناسب در سوئیس خیلی آسان نیست . بخصوص در شهرهای بزرگ این کشور، که رقابت، بسیار شدید و تنگاتنگ می باشد. زیرا در شهرهای بزرگ تقریبا بازار املاک اشباع شده است. بنابر این به منظور اجاره، باید سرعت عمل خوبی داشته باشید.

 

اجاره خانه در کشور سوئیس چه وضعیتی دارد ؟

حدود 40 درصد از مردم این کشور صاحب خانه هستند و در خانه های خودشان زندگی می کنند. و حدود 60 درصد هم درخانه های اجاره ای زندگی می کنند. نرخ های اجاره تقریبا در هر شهری متفاوت است .مثلا این نرخ در شهرهای زوریخ ، باسل  و ژنو بالا میباشد.

قیمت اجاره خانه در سوئیس ، در مناطق روستایی پائین تر است. خانه هایی وجود دارد که عیالواری می باشند و برای تعداد نفرات بیشتری اجاره میشوند. و یا بعضا خانه هایی هستند که بازسازی شده اند و به ظاهر خیلی شیک هستند. بنا به شرایط و موقعیت تان ، بهترین خانه را در کشور سوئیس اجاره کنید .اجاره خانه رو به افزایش است .

این افزایش قیمت اجاره خانه در سوئیس ، رقابت شدیدتری را بوجود می آورد، بخصوص درشهرهای زوریخ و ژنو ، که برای پیدا کردن خانه با قیمت ارزان تر ،تلاش و رقابت بیشتری وجود دارد.

 

آیا نوع خانه در قیمت تاثیر دارد؟

همچنین نوع خانه و آپارتمان در سوئیس ،در قیمت آن تاثیر دارد . مثلا خانه مسکونی ویا تجاری ( آپارتمانی برای کسب و کار) ، هر کدام از اینها ، دارای یک نرخ اجاره و قیمت خاص خود هستند. و یا خانه ای که دانشجویان میخواهند برای خوابگاه شان اجاره کنند که بعضا این دانشجویان چند نفری خانه ای را اجاره می کنند. که این نوع هم دارای یک نرخ اجاره می باشد .

پیدا کردن مسکن مناسب معمولا زمان نیاز دارد .مثلا پیدا کردن خانه در بخش فرانسوی زبان ،کشور سوئیس حدود دو سه ماه طول میکشد .نرخ اجاره در محله هایی که امکانات و موقعیت بهتری از دیگر مناطق دارند ، طبیعتا بالاتر هستند.

برخی  آیتم ها ، دارای پارکینگ ، فضای سبز ، و زمین بازی هستند . و این دلیل بسیار خوبی برای انتخاب خانواده ها می باشد. معمولا برای شروع یک زندگی در یک کشور جدید ، بهترین گزینه اجاره هست  نه خرید .

 

رهن یا اجاره در کشور سوئیس؟

نرخ اجاره نزدیک شهرهایی مثل زوریخ و ژنو بیش از یک میلیون فرانک سوئیس می باشد معادل 800 هزار یورو ،که  تقریبا ،این مبلغ بالایی است .که در این شرایط شما میتوانید بجای اجاره، جایی را رهن کنید .

مانند برخی دیگر کشورها ،کشور سوئیس هم برای اجاره ، تبلیغات آنلاین گذاشته است ،و شما  میتوانید خانه و آپارتمان مناسب با وضع مالی و شرایط مهاجرتی تان ، را بسادگی انتخاب کنید  .

برخی موارد اجاره ای ،  تجهیز شده و فرنیش هستند و با کلیه وسایل و امکانات اجاره داده میشوند مانند مبلمان ، یخچال ، گاز و تختخواب و دیگر وسایل ضروری . مواردی هم هستند که برای مدت کوتاه اجاره داده میشوند .( از یک ماه – تا دوسال )

در برخی موارد ، شاید شما برای رزرو و پرداخت مبلغ بیعانه برای اجاره ، نیاز به واریز به حساب بانکی ، و یا به نقل و انتقلات اسناد و مدارک مورد نیاز داشته باشید .در این مرحله نیاز شما به یک وکیل کاملا محرز می باشد .

 

امکانات خانه و آپارتمان در سوئیس چه تاثیری در قیمت اجاره دارند ؟

امکانات آشپزخانه ، تعداد اتاق خواب ها ، روشنایی و وسایل گرمایشی و سرمایشی ،  لباسشویی و خشگ شویی و…. مواردی هستند که در قیمت خانه و آپارتمان موثر هستند . بعضی ها ، مدرن ، دارای بالکن و یا فضای سبز  هستند که می توانید بنا به وضعیت و توان مالی تان آنها را انتخاب کنید.

خانه و آپارتمان در سوئیس ، آنهایی که به رودخانه نزدیک هستند و امکان قایقرانی را به شما می دهند، از نرخ اجاره خانه در سوئیس ، بالاتری برخوردار هستند.

 

نرخ اجاره آپارتمان در سوئیس

برای مثال نرخ اجاره ماهانه برخی از آپارتمان های مجهز به امکانات و به اصطلاح فرنیش بدین شرح است :

آپارتمان یک خوابه در سیتی سنتر ( مرکز شهر )  1.425.89 فرانک سوئیس

آپارتمان یک خوابه  خارج از شهر 1.163.15 فرانک سوئیس

آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 2.699.51 فرانک سوئیس

آپارتمان سه خوابه خارج از شهر 2.204.17 فرانک سوئیس

خانه و آپارتمان های سازمانی هم در کشور سوئیس وجود دارند .بدین معنی که یک سازمانی و یا شرکتی قصد اجرای یک پروژه و یا ساخت و ساز ویا هر منظور دیگری ،در کشور سوئیس دارد و میخواهد نیروهای خود را به این کشور اعزام کند که خانواده هایشان هم همراه آنان هستند ، و برای رفاه کارکنان خود ، نیاز به اجاره دارد،

در نتیجه دانستیم که اجاره خانه در کشور سوئیس بستگی به نوع استفاده، تصمیم ما برای مهاجرت و توانایی مالی ما دارد . و اینکه قیمت اجاره خانه در سوئیس درشهرها و مناطق مختلف ،متفاوت می باشد. خانه و آپارتمان در سوئیس هم قیمت های متفاوت دارند.برای اطلاعات تکمیلی دراین خصوص با ما باشید.

اقامت اروپا
برچسب ها
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat
WhatsApp chat
بستن