بیمه و خدمات رفاهی آلمانمهاجرت به آلمان

اخذ ویزای پزشکی آلمان

مهاجرت به آلمان

وکلای مهاجرت ایران ( IIL ) قصد دارد در باره شرایط گرفتن ویزای پزشکی آلمان سخن بگوید . ویزای پزشکی کوتاه مدت آلمان را توضیح می دهیم  . هزینه صدور ویزای پزشکی آلمان را مرور و به شرایط صدور ویزای پزشکی آلمان می پردازیم.

 

صدور ویزای پزشکی آلمان

همانطور که میدانیم کشور آلمان ، در زمینه  صنعت توریسم  درمانی و سلامت ، دارای رتبه و مقام اول در دنیا می باشد . وتخمین زده شده که سالانه بیش از 250 هزار نفر از 177 کشور برای معالجات پزشکی به این کشور می آیند. بیش از 2000 بیمارستان و کلینیک در آلمان وجود دارد.

این بیماران عمدتا از کشورهای همسایه آلمان می باشند مانند لهستان ، فرانسه و هلند . و سودی که کشور آلمان از این صنعت توریسم پزشکی بدست می آورد بالغ بر یک میلیون ودویست هزار یورو در سال  می باشد .

با وجود این حقیقت ، بسیاری از مردم  بدون توجه به مراحل اخذ ویزای پزشکی آلمان  به این کشور مهاجرت می کنند که عملا هم نا موفق هستند و یا با مشکلاتی مواجه میشوند .

بنا به سیاست های مهاجرتی و توریستی کشور آلمان ،مراحلی وجود دارد که بایستی افراد متقاضی آن را رعایت و  پشت سر بگذارند تا بتوانند ویزای پزشکی آلمان ، این کشور اروپای غربی را بگیرند.

 

ویزای پزشکی آلمان

اخذ ویزای پزشکی آلمان ، شما را مجاز می کند که در این کشور بدنبال راه های درمان بیماری ها باشید . و تا زمانیکه ، خود مهاجران توانایی پرداخت بار مالی این هزینه ها را داشته باشند ، اجازه دارند که در این کشور اقامت داشته باشند .

شما می توانید برای درمان در کشور آلمان ، ویزا بگیرید . این ویزا می تواند کوتاه مدت باشد و یا بلند مدت .  ویزای پزشکی کوتاه مدت آلمان  ، ویزای سه ماهه است .  ویزای بلند مدت  ،برای زمان طولانی تر از سه ماه می باشد .

 

ویزای پزشکی کوتاه مدت آلمان

چنانچه درمان پزشکی شما در آلمان ، کمتر از سه ماه و یا سه ماه طول میکشد ، شما باید ویزای پزشکی شنگن  بگیرید.  اگر شما ازملیت کشورهای جهان سوم باشید و خارج از حوزه کشورهای شنگن باشید، نیازی به گرفتن ویزای پزشکی شنگن نیست .

در صورت ، درخواست ویزای پزشکی کوتاه مدت آلمان  فقط با بیمارستان ها و کلینیک های مرتبط با درمان بیماریهای مورد نظر ، هماهنگی انجام میشود ، و در این خصوص  ، با این مراکز تماس برقرار میشود .ملیت 62 کشور دنیا ، بدون گرفتن ویزای شنگن  به کشور آلمان برای درمانهای خود به این کشور مهاجرت می کنند . این مهاجرت کوتاه مدت در طول 180 روز بطول می انجامد.

 

ویزای پزشکی بلند مدت  آلمان

اگر طول درمان بیشتر از سه ماه طول بکشد ، باید ویزای پزشکی ملی بگیرید، حتی اگر متعلق به یکی از کشورهای ذکر شده در بالا باشید .شما اگر فقط دارای ملیت یکی از این کشورها ی ذیل باشید ، معاف از اخذ ویزای پزشکی  برای درمان هستید :

ملیت کشور استرالیا –  هندوراس – اسرائیل – ژاپن – کانادا – نیوزلند – کره جنوبی – ایالات متحده امریکا –  کشورهای اتحادیه اروپا – کشورهای مشترک المنافع ( شامل : ایسلند .لینخن اشتاین و نروژ) – و  کشورهای  عضو تجارت آزاد اروپا.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که باید به محض ورود به کشور آلمان به منظور دریافت خدمات درمانی پزشکی ، در دفاتر ثبت اقامتی یا خدمات شهری این کشور ، ثبت نام کنید .

 

چگونه ویزای پزشکی آلمان را بگیریم ؟

برای گرفتن ویزای کوتاه مدت یا  ویزای بلند مدت پزشکی آلمان ، مراحلی را پشت سر میگذاریم ، از جمله :

  •  مرحله اول : پیدا کردن مرکزی که باید درخواست خود را بفرستیم . در برخی از کشورها باید به سفارت آلمان و یا کنسولگری درخواست ویزای پزشکی بفرستیم.
  •  مرحله دوم : بخش اصلی این است که چه مدارکی را باید جمع آوری و با درخواست مان ارائه بدهیم.
  •  مرحله سوم : تعیین وقت ملاقات : در برخی از کشورها ، تعیین وقت ملاقات ، آنلاین  و اینترنتی صورت می گیرد . و در برخی کشورها ، این قرار ملاقات باید حضورا انجام شود.

مرحله چهارم : وقت مصاحبه : تعیین یک روز و ساعتی جهت مصاحبه حضوری با ارائه مدارک مورد نیاز می باشد . بعد از این مراحل باید مدتی را به منظور سپری شدن روند این پروسه ، انتظار کشید .سفارت آلمان در هر کشوری ، فقط مسئول پروسه درخواست ویزا می باشد ، بدون درنظر گرفتن ملیت شما و نوع ویزایی که شما میخواهید درخواست بدهید و ویزا بگیرید .

 

زمان ارسال درخواست ویزا

نوع ویزا و ملیت شما در روند صدور ویزا خیلی تاثیر ندارد. این روند باید در هر صورتی طی شود . مشخصا هر زمانیکه که شما بخواهید  نمیتوانید درخواست ویزا بدهید ، کشور آلمان قوانین سخت گیرانه ای جهت صدور ویزا دارد .

شما باید اپلیکیشن و درخواست خودتان را حداقل سه هفته  قبل از سفرتان به کشور آلمان ، به سفارت ارائه دهید .  درخواست برای ویزا هم محدودیت زمانی دارد .اما با وجود این محدودیت ها و سختگیری ها ، چنانچه شرایط بیمار در وضعیت  فوق العاده و حادی باشد ، سفارت تلاش و تصمیم بر این دارد که در اولین فرصت ویزای پزشکی آلمان برای بیمار را صادر کند .

 

صدور ویزا برای تمامی اقشار

این که آیا شما کارمند هستید و یا کارفرما ، دانشجو و یا بازنشسته هستید ، و اینکه متقاضی صدور ویزا ، بزرگسال و یا کودک می باشد ، برای هر یک از این موقعیت ها ، قوانین و ضوابط خاصی برای صدور ویزا می باشد . و هر کدام یک سری مدارک میخواهد و هر کدام هم هزینه خاص خود را دارد.

که هر کدام از این گزینه ها ، شرایط ، زمان  و مدارک متفاوت خود را جهت اخذ ویزای پزشکی آلمان ، نیاز دارد. اگر شخص تحت درمان زیر سن قانونی باشد ، مجاز هست که یکی از والدینش همراه وی باشد . بیمار زیر 18 سال می تواند با خانواده اش به آلمان برود.

 

هزینه صدور ویزای پزشکی آلمان

هزینه صدور ویزای پزشکی آلمان بستگی به زمانی دارد که شما قصد دارید برای معالجه در آلمان بمانید . اگر برای کمتر از سه ماه در آلمان خواهید ماند ، 60 یورو برای صدور باید پرداخت کنید . اگر متقاضی زیر 12 سال باشد  مبلغ  35 یورو پرداخت میکنید .

هزینه صدور ویزای پزشکی بلند مدت  75 یورو می باشد . این هزینه برای بچه های زیر 6 سال رایگان هست . هزینه صدور ویزای پزشکی آلمان بر اساس عوامل گوناگون ، متقاوت است.

 

تمدید ویزای پزشکی آلمان 

چنانچه طول درمان ،زمان بیشتری نیاز داشته باشد ، باید درخواست تمدید ویزای پزشکی داد .بیمارستانی که درمان در آن انجام میشود ،می تواند دز این خصوص کمک زیادی بکند . با دفتر ثبت نام  ،درمان مهاجران خارجی در شهری که هستید  تماس بگیرید و یک قرار ملاقات بگذارید . موقع ملاقات تمامی مدارک بیمارستان را با خود ببرید . در هر شهری باشید  این دفاتر وجود دارند.

 

جراحی های پلاستیک در آلمان 

یکی دیگر از خدمات درمانی که در آلمان صورت می گیرد جراحی پلاستیک می باشد . برای آشنایی بیشتر شما مواردی از این قبیل را برایتان به مشاوره می گذاریم. مرکز LIDMED EYELID  در شهر کلن آلمان ، چندین سال است که انواع جراحی های پلاستیک را انجام می دهد .

دکتر حسین آرال ( HUSEYIN ARAL ) موسس این مرکز و  متخصص در جراحی پلک می باشد  . همچنین وی سرپرست  آموزشی Oculoplastics در انجمن چشم پزشکی آلمان است. از تمامی دنیا بیمار پذیرش می کند . در درمان های خاص ، متخصصان ویژه ای دارد . همکاری بین رشته ای با تمامی کشورها دارد .

این مرکز تمامی جراحی های کودکان و بزرگسالان را انجام میدهد . بنا بر نیاز بیمار ، جراحی های سرپایی هم صورت می گیرد . چنانچه هر کدام از بیماران بین المللی به هرعلتی از جمله  مشکل ویزا نتوانند به آلمان بیایند ، و ترجیح بدهند که دکتر حسین آرال  ، عمل شان را انجام دهد ، می توانند با این مرکز و دفتر ایشان در شهر ازمیر ترکیه تماس بگیرند و مقدمات درمان خود را چک کنند .نمونه هایی از این مراکز و خدمات پزشکی در کشور آلمان را برایتان لحاظ خواهیم کرد

دیدیم که ویزای پزشکی آلمان چیست و برای گرفتن این ویزا چه مراحلی وجوددارد . به صدور ویزای پزشکی آلمان پرداختیم . با ویزای پزشکی کوتاه مدت آلمان آشنا شدیم.درمورد هزینه صدور ویزای پزشکی آلمان دانستیم. ضمن آرزوی سلامتی ،درمقالات مرتبط بعدی با ما باشید.

اقامت اروپا
برچسب ها
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.