مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ خانوادهمهاجرت به کاناداهمراهی خانواده در کانادا

اسپانسرشیپ خانواده در مهاجرت به کانادا

برنامه های مهاجرتی کشور کانادا

بحث اسپانسرشیپ خانواده در مهاجرت به کانادا همواره دارای اهمیت بوده است. افراد در هر برنامه مهاجرتی که به کانادا می روند ، بایستی خانواده خود را هم  همراه خود ببرند ، اینجاست که بحث اسپانسرشیپ خانواده مطرح می شود. با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید تا بحث اسپانسرشیپ خانواده در مهاجرت به کانادا را بیشتر باز کنیم.

اسپانسرشیپ خانواده در مهاجرت به کانادا (فدرال)

اسپانسرشیپ خانواده در مهاجرت به کانادا به چه معناست؟ افرادی که در بستر قانونی و برنامه های مهاجرتی کانادا اقامت این کشور را دریافت کرده اند می توانند اسپانسر خانواده خود شود و برای آنها نیز اقامت کانادا را دریافت کند.

شهروندان کانادایی و مقیم های دائمی  بالای 18 سال   بلادرنگ ، می توانند  تعداد مشخصی از خانواده شان را برای اقامت دائمی در کانادا ، کفالت کنند . این اسپانسر ، مسئول پشتیبا نی مالی شخص حمایت شونده به محض ورود ایشان  ، می باشد . مسئولیت مالی اسپانسر یا کفیل ، بنا بر  روابطش با شخص حمایت شونده  ، متغیر می باشد .

اسپانسر چه کسانی می توانم بشوم ؟

در بحث اسپانسرشیپ خانواده در مهاجرت به کانادا یک شهروند  کانادایی یا مقیم دائمی می تواند اسپانسر اشخاص ذیل باشد .

  • یک همسر  -یک شریک عرفی ( شهروندی )   – یک شریک زناشویی ( نکاحی )
  • فرزندان وابسته و والدین
  • پدر بزرگ و مادر بزرگ ها
  • برادران و خواهران
  • برادرزاده ها و خواهر زاده ها
  • نوه های دختری یا پسری که یتیم هستند  زیر 18 سال هستند و ازدواج نکرده اند

در بحث اسپانسرشیپ خانواده در مهاجرت به کانادا  برای فرزندخواندگان نیز قواعدی وجود دارد. افراد زیر 18 سال که اسپانسر قصد دارد آنها را پذیرش ( فرزند خواندگی ) کند ،  آن فرد باید شرایط قانونی را دارا باشد و از نظر مقامات صالح و استان متقاضی تایید شده باشد . کسی را می توان به فرزند خواندگی گرفت که فامیل و وابسته کانادایی ، اقوام بومی ، یا یک عضو خانواده مقیم دائمی کانادا نداشته باشد.

شرایط و محدودیت های دیگر برای تمامی رده های بالا  اعمال نمیشود . یک شهروند کانادایی یا  مقیم دائمی  ، می تواند همسرش یا شریک زندگی عرفی ش را که در کانادا و یا خارج از کانادا زندگی می کند ، را حمایت و کفالت کند .  فرد حمایت شونده همچنین می تواند برای مجوز کار در کشور کانادا ،  چنانچه شرایط خاص را تکمیل و اجرا نماید ، واجد شرایط باشد .

امضای تعهدنامه اسپانسرشیپ

تمامی همه انواع اسپانسرشیپ خانواده در مهاجرت به کانادا ، فرد اسپانسر باید تعهد نامه ای را امضا نمایند مبنی بر اینکه ، از زمان ورود حمایت شونده به کانادا ، تمامی نیازهای اصلی شان تا پایان تعهد ، برآورد خواهد شد .

این قرارداد بین اسپانسر ( حامی ) و اداره مهاجرت ، پناهندگی و شهروندی کانادا می باشد . در این قرارداد ، اسپانسر توافق می نماید ، چنانچه فرد حمایت شونده برای مساعدت های اجتماعی درخواستی بدهد ،  باید به دولت بازپرداخت نماید . دوره تعهدات بنا بر روابط اسپانسر با فرد حمایت شونده ، متفاوت و متغیر خواهد بود . اسپانسر ها ، به تعهدات شان برای به عهده گرفتن اسپانسرینگ در کل دوره توافقنامه   ، پایبند  و ملزم خواهند ماند . حتی در موارد ی مثل : قطع رابطه ، طلاق یا  وخیم تر شدن شرایط مالی

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا