کار و اشتغال اسپانیامهاجرت به اسپانیا

اشتغال خارجیان در کشور اسپانیا

در این فرصت تلاش داریم تا وضعیت اشتغال خارجیان در کشور اسپانیا را بررسی کنیم. همانطور که می دانید از دیرباز اخذ اقامت کاری در اسپانیا یکی از موارد قابل توجه ایرانیان و سایر ملل دنیا بوده است. کشور اسپانیا به دلیل آب و هوای معتدل ، فرصت های کسب وکار فوق العاده و سطح بالای استانداردهای زندگی ، یکی از گزینه های اخذ اقامت کاری بوده است . برای آشنایی با نظام اشتغال خارجیان در کشور اسپانیا با اریکه عدل همراه باشید.

وضعیت اشتغال خارجیان در کشور اسپانیا

کار کردن در یک کشور دیگر همواره هم از نظر حرفه ای و هم از نظر شخصی یک تجربه جالب بوده است. در این فرصت تقابل فرهنگها اتفاق می افتد و افراد می توانند تجارب و تخصص های ارزشمندی را کسب کنند. اما اگر این دل به دریا زدن بودن مطالعه باشد ممکن است شما اتفاقات غیر منتظره و تلخی را تجربه کنید . به همین دلیل است که توصیه می کنیم هر شخصی قبل از اخذ اقامت کاری نظام قانونی کسب و کار و وضعیت اقتصادی کشور مقصد را بخوبی بشناسد.

اقامت کاری اسپانیا برای اروپایی ها

این نوع اقامت کاری مخصوص تبعه های کشورهای عضو اتحادیه اروپا است . اتباع کشورهای اروپایی و شهروندان کنفدراسیون سوئیس حق دارند که بدون هیچ گونه پروسه ای به صورت آزادانه در اسپانیا اقامت کرده و مشغول به کار شوند. اشتغال این افراد هم می تواند به صورت کارمند باشد و هم به صورت خود اشتغالی .

اقامت کاری اسپانیا برای غیر اروپایی ها

آن دسته از متقاضیان کار در اسپانیا که تبعه اتحادیه اروپا نیستند برای اینکه در اسپانیا بتوانند کار کنند باید نسبت به درخواست مجوز کار اسپانیا اقدام نمایند.  هموطنان ایرانی هم برای اینکه بتوانند در اسپانیا مشغول کار شوند باید همین مسیر را طی کنند.البته این درخواست مجوز کار در اسپانیا باید به همراه درخواست اقامت  تقدیم دولت شود.

این قاعده برای هر غیر اروپایی که قصد داشته باشد در کشور اسپانیا هر گونه فعالیت انتفاعی و حرفه ای انجام دهد واجب است فرقی هم نمی کند که قرار است این اشتغال به صورت کارگر و کارفرمایی باشد یا اینکه فرد متقاضی اخذ اقامت کاری اسپانیا قصد خود اشتغالی در این کشور را داشته باشد.

دپارتمان مهاجرت اریکه عدل ، مهاجرت را یک بحران دانسته و آن را نیازمند مدیریت حرفه ای و تخصصی می داند. در صورتی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید ، توصیه می کنیم حتما با وکلای ما تماس بگیرید و از یک جلسه مشاوره رایگان ما بهره جویید. برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص خدمات مهاجرت به اسپانیا به صفحه ذیل مراجعت کنید :

وکیل و مشاور حقوقی مهاجرت به اسپانیا

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا