خرید و اجاره ملک در سوئیسمهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به سوئیس

اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس

مهاجرت سوئیس

 وکلای مهاجرت ایران ( آی آی ال ) درمقدمه این مقاله  قصد دارد، به چگونگی خرید خانه در سوئیس و قوانین مالکیت خارجی بپردازد ، خانه در سوئیس و اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس را توضیح می دهیم.

 

نکاتی در باره سرمایه گذاری با خرید خانه در سوئیس

بازار مسکن سوئیس ، برای مهاجرانی که قصد زندگی در سوئیس  دارند ،  سردرگمی هایی به همراه دارد. زیرا ارزش و قیمت خانه ها در هر منطقه متفاوت است  . قوانین خاصی برای مالکیت خارجی  و خرید خانه در سوئیس وجود دارد ، رهن ملک هم ، شرایط متفاوتی دارد . اما اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس امکان پذیر است.

مشاوره مهاجرتی در باره خرید خانه در سوئیس

با راهنمایی از مشاور مالی مهاجرتی در سوئیس ، و شرکت key investment   به مدیریت  برین دونلون (brien donnellon  ) و بر طبق آخرین راهکارهای موجود ،بررسی می کنیم که به عنوان یک مهاجر ، چگونه می توانیم خرید خانه در سوئیس داشته باشیم . این شرکت کلیه امور مالی ، بانکی ،مالیاتی و بیمه ای را برای مهاجران ، مدیریت و اداره می کند. و بیش از 20 سال در این زمینه تجربه دارد.

خرید خانه در سوئیس

حدود 60 درصد از شهروندان سوئیسی ، خانه هایشان رادر شهرهای بزرگ اجاره می دهند و خودشان در شهرهای کوچک روستایی زندگی می کنند. این کار دلایلی زیادی دارد مانند : رشد ثابت جمعیت شهری ، افزایش قیمت ها ،کم شدن  و سخت شدن خرید خانه در سوئیس . مالکان خانه ، تمایل بیشتری  ، به اجاره دادن دارند

 

آیا همه مهاجران به خرید خانه در سوئیس علاقمند هستند ؟

با توجه به داغ بودن بازارمسکن وروند کند خرید خانه، مهاجران ترجیح میدهند که برای شروع زندگی،اجاره کنند.اما این بدین معنی نیست که همه مهاجران فقط اجاره می کنند. بازار اجاره مسکن در سوئیس فوق العاده رقابتی است. خرید خانه در سوئیس در ابتدا برای مهاجران سخت است.

هزینه های اجاره و خرید خانه در سوئیس

پس از یک دهه  افزایش قیمت خانه ، بازار مسکن سوئیس آرام گرفت .  طبق آمار و اطلاعات  بانک ملی سوئیس (swiss national bank = SNG ) در سال 2017 نرخ متوسط اجاره آپارتمان بیش از یک درصد کاهش یافت ولی نرخ خرید 75/0درصد کاهش پیدا کرد.

به همین دلیل ، بانک ملی سوئیس تلاش کرد راه حلی پیدا کند تا تقاضای سرمایه گذاری با خرید خانه در سوئیس را کاهش دهد .

آمار و اطلاعات بانک ملی سوئیس نشان می دهد که در نیمه دوم سال 2017، نرخ متوسط برای خرید هر متر مربع در شهر زوریخ  11.800  فرانک  ، معادل 10 هزار یورو بوده است .  و هر متر مربع در شهر ژنو 11.530 فرانک ، معادل 9.865 یورو بوده و در شهر لائوسان، هر متر مربع 9.260 فرانک معادل 7.920 یورو بوده است .

 

آیا سرمایه گذاری با خرید خانه در سوئیس برای همه خارجیان مجاز است ؟

محدودیت هایی برای مهاجران ، در زمینه سرمایه گذاری با خرید خانه در سوئیس وجود دارد . اما با این حال ،روش هایی برای خرید وجود دارد، مانند اینکه  اگر شما  از ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا  باشید EU ، یا ملیت شما از کشورهای اتحادیه تجارت آزاد EFTA  باشد، یا  مقیم کشور سوئیس باشید ،

و یا اگر مجوزC   سوئیس داشته باشید ،می توانید خرید خانه در سوئیس انجام دهید . در تمامی این موارد، مانند یک سوئیسی حق دارید ، با خرید خانه در سوئیس سرمایه گذاری کنید.می توانید ملک مسکونی و یا حتی ملک تجاری بخرید. اگر مجوز B داشته باشید ، می توانید خرید کنید،اما فقط باید درآن خانه زندگی کنید.ولی نمیتوانید اجاره دهید.

 

مجوز C چه نوع مجوزی است ؟و آیا میشود با آن خرید خانه درسوئیس انجام داد ؟

این مجوز، مجوزاقامت دائمی در سوئیس است . اگر یک خارجی و مهاجری ، بتواند این مجوز را بگیرد ، میتواند بدون هیچ محدودیتی  ، در تمامی شهرهای سوئیس کار و زندگی کند . این مجوز 5 ساله صادر میشود و 14 روز قبل از تاریخ انقضا ، تمدید میشود.

اگر برای بیش از 6 ماه در خارج از سوئیس زندگی کنیم ، این مجوز اتوماتیک وار از درجه اعتبار ساقط میشود. باید بمدت 5 سال پی در پی در این کشور بمانیم و زندگی کنیم . تا این مجوز معتبر بماند.با این مجوز میتوانیم خرید خانه در سوئیس انجام دهیم.

 

مجوز  B چه نوع مجوزی است ؟ با این مجوز آیا مهاجران می توانند خرید خانه در سوئیس انجام بدهند ؟

مجوز B، مجوزاقامت یک ساله است که می توانید برای 180 روز در سوئیس اقامت داشته باشید ، هر سال قابل تمدید است، ومجاز هستید ،همسرتان ، و بچه زیر 18 سال تان را به سوئیس بیاورید و زندگی کنید .

خارج از این مقوله ، اگر شهروند سوئیس نباشید ، و اگر مجوز کار نداشته باشید ، اگر کارگر موقت و کوتاه مدت در این کشور باشید ، و یا کارگر فصلی باشید ، نمی توانید ، خرید خانه در سوئیس انجام دهید .در غیر اینصورت باید برای خرید خانه در سوئیس ، درخواست پروانه خرید بدهید.

سوئیس کشور کوچکی ست و درمرزهایش همسایگانی دارد. شهرهای اصلی اش ژنو و باسل هستند. قیمت خانه در سوئیس ، در مجاورت ونزدیک مرزهایش ارزان تر است .

برای پیدا کردن  خانه در سوئیس ، می توان از آژانس های املاک کمک گرفت، برخی از این آژانس ها آنلاین اطلاع رسانی می کنند. از مجلات و نشریات مرتبط هم میتوانیم کمک بگیریم.

در جمع بندی ، دانستیم که اقامت از طریق خرید ملک در سوئیس امکان پذیر است .اگر بخواهیم خرید خانه در سوئیس انجام دهیم، باید شرایط لازم ذکر شده در بالا را داشته باشیم. داشتن خانه در سوئیس مراحلی دارد که باید طی کنیم . آرزوی بهترین ها را برای شما داریم.

در مقالات بعدی به مباحث رهن ، خرید زمین های کشاورزی، نحوه خرید و قرارداد خرید می پردازیم . هزینه های دفترخانه ، فروش خانه در سوئیس ، ثبت تغییر مالکیت و واگذاری ملک ، را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید .

اقامت اروپا
برچسب ها
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat