اقامت کاری سوئد

کشور سوئد از جمله کشورهای اروپایی است که برای کارآفرینی و کار مهاجرین اهمیت ویژه ای قائل است. برنامه مهاجرتی دریافت اقامت کاری سوئد از جمله محبوب ترین برنامه های مهاجرتی سرتاسر اروپاست و همه ساله متقاضیان بسیاری را به خود جلب می کند.

وکلای مهاجرت ایران به عنوان تخصصی ترین مرجع خدمات مهاجرت کشور افتخار دارد برنامه دریافت اقامت کاری سوئد را به شکل تخصصی و با تیمی متخصص از وکلای مهاجرت سوئد ارائه دهد. همانطور که می دانید دریافت اقامت کاری متاسفانه اخیرا به شکل صوری انجام می شود و اغلب این پرونده ها سرنوشت خوبی ندارند.

بر خلاف سایر سرویس دهندگان وکلای مهاجرت ایران به هیچ عنوان در مسائل صوری ورود نکرده و پروژه دریافت اقامت کاری سوئد را در بستری کاملا قانونی و واقعی انجام می دهد.

چگونگی دریافت اقامت کاری سوئد

در برنامه دریافت اقامت کاری سوئد یک کارفرمای رسمی در سوئد که واقعا به تخصص و حرفه متقاضی مهاجرت به سوئد نیاز داشته باشد برای موکل وکلای مهاجرت ایران دعوت نامه می فرستد و از این طریق مقدمات دریافت اقامت کاری سوئد فراهم می شود.

پروسه مهاجرت به سوئد در همه برنامه ها با یک جلسه مشاوره تخصصی آغاز می شود. برگزاری این جلسه در تمامی موارد الزامی است. وکلای مهاجرت ایران با برگزاری جلسات مشاوره ابتدایی با حضور وکلای ایرانی و سوئدی به بهترین شکل ممکن توانمندی های متقاضی ایرانی را سنجیده و با ارزیابی کامل شرایط وی بهترین برنامه مهاجرتی سوئد را به او پیشنهاد می کند.

بعد از جلسه مشاوره و ارزیابی هم وکلا و هم شخص متقاضی به خوبی خواهد دانست که چه هدفی را باید در سوئد دنبال کند و در صورتی که همه هماهنگی ها انجام شود بلافاصله فاز عملیاتی پرونده مهاجرت به سوئد برای موکل کلید می خورد.

  • نکته مفید

    همانگونه که ما همیشه تاکید می کنیم وکلای مهاجرت ایران به کلی از امور صوری و غیر واقعی دوری می کند. دریافت اقامت کاری سوئد هم از مواردی است که در بستری کاملا قانونی و با کارفرمایان و مشاغل واقعی انجام می شود.

پرسش های متدوال

همراهان IIL پرسیده اند …

همانطور که در پادکستهای صوتی وکلا تاکید دارند اقامت کاری باید زمینه و بک گراند داشته باشد. برخلاف تصور نادرست خیلی ها شما نمی توانید به کشورهای خارجی درخواست بدهید که وارد شوید و سپس به دنبال کار بگردید! این درخواست هرگز پذیرفته نمی شود.

در بحث اقامت کاری فارغ از کشور و مقصد شما از قبل باید یک کارفرمای معتبر و تایید شده خارجی برای شما پیشنهاد کار دائم بفرستد و سپس قرارداد کاری شما هم امضا شود. بعد از آن شما می توانید به کمک کارفرمای خارجی به سازمان مهاجرت کشور مقصد درخواست اقامت بدهید.

همانگونه که به عرض رسید به دلیل پیچیدگی و مشکل بودن مهاجرت به سوئد در تمامی برنامه ها وکلای مهاجرت ایران در اولین قدم  جلسه تخصصی مشاوره و ارزیابی که با حضور متقاضی ، وکلای ایرانی و وکلای سوئدی برگزار می شود. این کار اولین بار است که در کشور انجام می شود.

این جلسه در دفتر وکلای مهاجرت ایران با حضور وکلای ایرانی و متقاضی در کنفرانس تصویری با وکلای متخصص سوئدی برگزار می شود. ترجمه جلسه به صورت همزمان انجام می شود و تلاش بر این است تا با در نظر گرفتن شرایط خاص متقاضی و قوانین و مقررات مهاجرت سوئد ، بهترین جمع بندی در زمینه برنامه مهاجرتی انجام شود.

لازم به ذکر است که برگزاری این جلسه هزینه داشته و متقاضی باید قبل از برگزاری این جلسه هزینه کامل را پرداخت نماید.

هدف طرح کارت آبی اروپا ( EU blue card scheme ) یا همان بلوکارت این است که مهاجرت به این اتحادیه را برای متخصصان و تحصیل کرده جذاب تر کند . همه کشورهای اروپایی به استثنای پادشاهی بریتانیا، دانمارک و  ایرلند در حال حاضر کارت آبی اروپا را صادر می کنند.

در یک دیدگاه برنامه کارت آبی اروپا یک سیستم تخصص محور است. این برنامه شخص متخصص را کسی تعریف می کند که تحصیلات عالی دارد یا اینکه بوسیله تجارب تخصصی به یک فرد دارای مهارت بدل گشته است.نکته قابل توجه این است که برنامه کارت آبی اروپا یک برنامه امتیاز محور نیست از نقطه نظر این طرح یک شخص یا تحصیل کره و متخصص است یا این ویژگی ها را ندارد.

برای آشنایی بیشتر با بلو کارت و تاریخچه آن به مقاله « درباره بلوکارت اروپا چه می دانید؟ » مراجعه نمایید.

امتیاز کلی این سرویس مهاجرتی

0
0٫0 rating
عالی0%
خیلی خوب0%
معمولی0%
ضعیف0%
افتضاح0%

ارزیابی کاربران IIL

دکمه بازگشت به بالا