کار و اشتغال در سوئیسمهاجرت از طریق ثبت شرکتمهاجرت به سوئیس

ایجاد کسب و کار در سوئیس چه قوانین و شرایطی دارد؟

مهاجرت سوئیس

 ایجاد کسب و کار در سوئیس موضوعی ست که وکلای مهاجرت ایرانIIL از گروه شرکت های آپادالا به بررسی آن پرداخته و از شرایط تاسیس شرکت در سوئیس به لزوم مشاوره با وکیل ثبت شرکتها توصیه میشود که علاوه بر آن نیز به چگونگی دریافت مجوز اقامت کاری سوئیس برای مهاجرت کاری به سوئیس اشاره و از مدارک و شرایط  اقامت کاری سوئیس مطالب مرتبطی خدمت تان ارائه می شود.

 

ایجاد کسب و کار در سوئیس

ایجاد کسب و کار در سوئیس به عنوان یک تبعه خارجی در قالب کارآفرینی یا فریلنسر (freelancer) فرصت های زیادی را برای زندگی و اقامت شما در این کشور خواهد داشت، فریلنسر شخصی است که با توانایی و مهارت خود با دیگر افراد و شرکت ها همکاری میکند و به ازای در اختیار گذاشتن تخصص و مهارت خود کسب درآمد می کند.

در مهاجرت به سوئیس جهت ثبت و ایجاد نمودن انواع کسب و کار در سوئیس راهنمایی ها و کتابچه هایی وجود دارد که مهاجران می توانند با مطالعه آن توانایی و شانس خود را برای انجام امور کاری و تجاری خود در این کشور بالا ببرند البته باید دانست که ایجاد نمودن کسب و کار در کشور سوئیس قوانین و مقرراتی دارد.

تاسیس شرکت در سوئیس

تاسیس شرکت در سوئیس یکی از روش هایی است که می توانید از طریق آن وارد بازار کار این کشور شوید، اما ممکن است این نکته ذهن تان را کمی درگیر کند که حتی اگر به فرهنگ و هنجارهای کسب و کار کشور سوئیس آشنا باشید باز هم نگران هستید که آیا روش شما درست بوده یا نه؟

برای رفع این ابهام و رسیدن به اطمینان می توانید از تجربیات دیگر کارآفرینان در کشور سوئیس استفاده و با آنها مشورت و درصد موفقیت شان را بسنجید، با این کار می توانید دلایل موفقیت و یا شکست آنها را بفهمید و در نهایت راحت تر درباره ایجاد کسب و کار در سوئیس از طریق ثبت شرکت در سوئیس تصمیم بگیرید.

به نقل از یکی از کارآفرینان در کشور سوئیس ایشان با آگاهی کامل از انواع شرکتها و مراحل ضروری قانونی جهت شروع کسب و کار اقدام به تاسیس شرکتی در کشور سوئیس نمود و به شرکت خصوصی در این کشور (einzel firma) می گویند، دوستان عزیز ثبت و تاسیس شرکت در سوئیس را با مشاوره وکیل ثبت شرکت در سوئیس انجام دهید.

تاسیس شرکت در سوئیس

مجوز اقامت کاری سوئیس

مجوز اقامت کاری سوئیس برای کوتاه مدت مجوز l و مجوز اقامت کاری بلند مدت مجوز B نام دارد، چنانچه یک شرکت سوئیسی از شما درخواست همکاری نموده و قرارداد کاری با این شرکت ببندید در این صورت امتیاز خوبی برای اخذ اقامت کاری سوئیس خواهید داشت و با توجه به سطح سواد، تجربه و تخصص کاری تان می توانید از طریق همکاری با این شرکت مجوز اقامت کاری برای سوئیس را بگیرید.

 

تحصیل در سوئیس

مهاجران با ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا و اتحادیه آزاد تجارت به راحتی می توانند بعد از ارائه درخواست اقامت کاری برای کسب و کار به این کشور وارد شوند ولی دیگر ملیت ها نیاز به مجوز خاصی برای انجام امور تجاری دارند.

اما دانشجویان بین المللی از این قانون مستثنی هستند و تا زمانیکه که مشغول به تحصیل در این کشور باشند می توانند در سوئیس کار کنند، در کل دریافت مجوز اقامت کاری در سوئیس پروسه قانونمندی دارد که در رابطه با تحصیل در این کشور مقاله ای تحت عنوان در سوئیس پزشکی بخوانید برایتان گردآوری شده که پیشنهاد مطالعه آن را برایتان داریم.

 

مهاجرت کاری به سوئیس

مهاجرت کاری به سوئیس قوانین خاص خود را داشته و دولت سوئیس علیرغم سخت گیری راهکارهای مفیدی را نیز ارائه می نماید، در ابتدا می بایست به فکر محلی برای دفتر کار بود که یا اجاره و یا خریداری نمود و به دنبال آن امضای قرارداد خرید ملک تجاری، کشور سوئیس بسیار مقرراتی و قوانین مکتوبی برای کسب و کار دارد.

برای خرید ملک در سوئیس با کاربری تجاری می توانید سری به سایت املاک بین المللی اینوستایم زده تا با شرایط خرید ملک در سوئیس نیز آشنا شوید همچنین در مهاجرت به سوئیس بهتر است که هزینه های زندگی در سوئیس را در نظر داشته باشید به همین جهت خوب است که مقاله هزینه های زندگی در سوئیس را مطالعه فرمایید.

 

نقش شهرداری های سوئیس در کسب و کار

ارتباط با شهرداری (municipality ) یکی از مراحلی هست که باید طی کنیم در مورد خرید و یا اجاره محل شرکت و دفتر کار باید از شهرداری تحقیق نموده شهرداری موقعیت مکانی دفتر کاری را به ما می گوید که آیا این ملک برای کار ما مناسب هست یا نه.

سوئیس یکی از کشورهایی اروپایی بوده و آمار مهاجرت به سوئیس نیز بسیار بالا است بغیر از راهنمایی و مشاوره باید برای راهکارهای دقیق تر به دفتر فدرال مهاجرت (FOM FEDERAL OFFICE FOR MIGRATION) مراجعه حضوری یا آنلاین داشته و یا به سفارت و کنسولگری کشور سوئیس در کشور خود برویم تا از چگونگی روند این پروسه اطلاع پیدا کنیم.

مجوز اقامت کاری سوئیس

صدور ویزای کاری سوئیس

بعد از اینکه سفارت سوئیس در کشور خودمان و یا دفتر فدرال مهاجرت ( FOM ) ویزای کاری صادر کند می توانید به این کشور وارد و طی 14 روز از طریق ثبت نام در دفتر اقامت مهاجران و دفاتر مهاجرتی محلی مجوز اقامت کاری سوئیس خود را گرفته و سپس شروع بکار کنید.

 

مدارک درخواست اقامت کاری سوئیس

مدارک لازم برای درخواست اقامت کاری در سوئیس عبارتند از:

  • یک فتوکپی از پاسپورت یا صفحه اطلاعات شناسه سفر
  • چند کپی از آگهی شغلی
  • رزومه
  • کپی صلاحیت کاری و شغلی مثل گواهینامه ها یا دیپلم که باید در صورت نیاز توسط مترجم رسمی ترجمه شود ( به زبانهای انگلیسی یا ایتالیایی، فرانسوی و یا آلمانی)
  • اطلاعات و جزئیات دانشگاه مانند محل تحصیل، تاریخ شروع و پایان دوره تحصیلی، رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی

جهت افزایش معلومات در زمینه مهاجرت به سوئیس و اخذ شهروندی سوئیس پیشنهاد مطالعه مقاله ای دیگر با عنوان شهروندی سوئیس با حق نوزادی چگونه امکانپذیر است؟ را برای شما علاقمند گرامی داریم.

 

شرایط  اقامت کاری سوئیس

شرایط  اقامت کاری سوئیس بدین نحو است که یک شریک کاری و تجاری که ملیت سوئیسی داشته باشد برای همکاری با شما اعلام نیاز نماید و البته ملیت شریک کاری امتیازی برایتان خواهد بود که بتوانید راحت تر اقامت کاری سوئیس را دریافت نمایید، با داشتن شرایط لازم برای دریافت اقامت کاری در سوئیس مشکلی برای اقامت کاری در این کشور نخواهید داشت.

 

پروسه درخواست و دریافت ویزای کاری سوئیس

در نتیجه با ارائه مدارک صحیح و با داشتن توانایی کافی در انجام و یا ایجاد کسب و کار در سوئیس می توان اقامت کاری این کشور را دریافت نمود و یکی از امتیازاتی که با آن میشود راحت تر اقامت کاری سوئیس را دریافت نمود این است که یک ملیت سوئیسی برای همکاری با شما اعلام نیاز کند که در این صورت شهرداری های سوئیس و کنسولگری این کشور سریعتر اقامت کاری شما را صادر می نمایند.

 

 

وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا با دیگر همکاران مجرب خود موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل و املاک بین المللی اینوستایم تمامی امور مهاجرتی و خرید ملک خارجی را با رعایت نکات حقوقی از ابتدا تا پایان ارائه و تکمیل می نماید.

و شما مخاطب گرامی چنانچه اطلاعات بیشتری در خصوص درخواست و دریافت ویزای کاری سوئیس داشتید به راحتی با مشاوران IIL تماس گرفته تا ارتباط زنده ویدئو کال داشته و یا برای مشاوره حضوری با وکیل کار خود وقت رزرو نمایید، بابت مطالعه مقالات مان از شما سپاسگزاریم.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا