اخبار ILL

ایرانیان گوشت قربانی مهاجرت

با سلام و احترام خدمت مخاطبین محترم وبسایت وکلای مهاجرت ایران و همراهان وفادار موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل که همواره به ما و همکاران لطف سرشار داشته اند. چندی است در بازار مهاجرت کشور شاهد اعمال غیر منصفانه و غیر حرفه ای هستم که در نهایت می تواند سرنوشت خانواده های ایرانی که قصد مهاجرت دارند را تحت الشعاع قرار دهد. تصمیم گرفتم در این خصوص یک سیاهه آگاهی بخش مرقوم نمایم که دست برخی از سوء استفاده گر ها کوتاه شود و ایرانیان گوشت قربانی مهاجرت نباشند.

چرا ایرانیان گوشت قربانی مهاجرت هستند ؟

شاید از عنوان این مقاله متعجب باشید یا اینکه برای شما خیلی هم عادی باشد. این بستگی به این دارد که تا بحال چقدر با مهاجرت سر و کار داشته اید. ماجرا از اینجا کلید می خورد که وضعیت هموطنان ایرانی در برنامه های مهاجرتی اروپایی و کانادایی هر روز وخیم تر می شود. کشورهای خارجی هرگز نمی توانند قانونی تصویب کنند که در آن اقامت دادن به ایرانی ها یا هر ملیت دیگری صریحا ممنوع شده باشد چرا که به این شکل خودشان را در مظان پرونده های نژاد پرستی ، تبعیض و … قرار می دهند اما آنها می خواهند هم خدا را داشته باشند و هم خرما را . در عمل چه خواهند کرد و چه می کنند ؟

خیلی ساده است آنها بقدری جلوی پای ایرانیان سنگ می اندازند که آن برنامه مهاجرتی خاص برای ایرانی جماعت عملا غیر ممکن شود یا زمانی بخواهد که فقط عمر حضرت نوح برای آن کافی است! کشورهایی که این نقشه را برای ایرانی ها پیاده کرده اند کم نیستند ولی اخیرا می توان به اسپانیا ، پرتغال و اسلواکی اشاره داشت. این کشورها با زرنگی افراد به قول خودشان بدرد بخور ( معیار آنها معمولا میزان ثروت است ) می پذیرند و خیل وسیعی را رد می کنند. امروز موضوع صحبت ما این نیست که رفتار کشور ها را بررسی کنیم ما می خواهیم درباره تهدید ها و مشکلات داخلی خودمان سخن بگوییم.

مشکل به این بزرگی را باز آژانسهای مسافرتی ، شرکتهای متفرقه مهاجرتی و به طور کلی افراد نا آگاه سبب شده اند. این مجموعه ها که اغلب قریب به اتفاق بعنوان واسطه یک دفتر مهاجرتی خارجی عمل می کنند، در حقیقت ویترین محصولات آن دفاتر مهاجرتی خارجی هستند در حالی که تلاش دارند این موضوع را مخفی کنند. آنها خودشان را سرویس دهنده اصلی معرفی می کنند در حالی که صحنه گردان ماجرا کس دیگری است. اینها هستند که تلاش می کنند به شهرت ، اعتبار و آبرو و حیثیت خودشان برای آن خارجی ها مشتری بفرستند و کارمزد بگیرند. تا اینجا مشکلی نیست اما زمانی که پای دفتر مهاجرتی خارجی وسط می آید تازه دم خروس بیرون میزند !

تصور بفرمایید که شرکت مهاجرتی خارجی که تنها منبع اطلاعاتی ویترین ایرانی خودش است ، در حقیقت در حاشیه امن ایستاده است. نه قراردادی با مشتری می بندد و نه مسئولیتی را می پذیرد ( گفتیم که سرباز کس دیگری است ) پس در نتیجه هر چه که از ایرانیان بگیرد ، خدا بدهد برکت ! آنها با خود می گویند دست اینها که هرگز به ما نمی رسد یا اگر برسد جیبشان خالی است ، پس در نتیجه ما می توانیم مبالغ خوبی به جیب زده و هر جا لازم بود این ویترین ایرانی را زیر مشت و لگد مشتریان بسیار عصبانی رها می کنیم. ما که پول خودمان را گرفته ایم بگذارید آنها بهایش را بپردازند.

شاید بگویید مگر دفتر مهاجرتی خارجی چقدر می تواند از این راه به جیب بزند اما دقت بفرمایید که قراردادهای مهاجرتی معمولا یک پیش پرداخت بزرگ دارد. زمانی که شما آن را بپردازید تازه پروسه شما شروع می شود. ویترین ایرانی هم به محض دریافت پول از مشتری بخش عمده آن را از طریق صرافی به حساب خارجی ها انتقال می دهد. در این زمان خارجی ها پول خوبی گیرشان می آید مخصوصا اگر برنامه مهاجرتی آسان و ارزان باشد ، خیلی ها فریب می خورند و پول خود را در اختیار اینها قرار می دهند.

این دقیقا مدل جدید استثمار و استعمار اروپایی است !! آنها با دادن اطلاعات غلط و قدیمی و نادرست ، آژانس مسافرتی یا شرکت متفرقه ایرانی را به دهان شیر می فرستند و خودشان در سایه شیرین پیش پرداختها را می گیرند و  با زرنگی خاص خودشان می نشینند و از اینکه ایرانی ها به هم افتاده اند لدت می برند. خبری هم از بازگشت پول نخواهد بود حتی اگر در قراردادها قید شده باشد. ویترین های ایرانی استثمار مهاجرت ، اصولا هیچ منبع دیگری غیر از گفته ها و نوشته ها خارجی ها ندارند ، نمی توانند صحت و سقم برنامه های مهاجرتی را محک بزنند و چشم بسته با راهنمایی های خارجی ها در خصوص مهاجرت طناب پوسیده را می گیرند و با گامهای مطمئن به سمت چاه حرکت کرده و متاسفانه در این مسیر خواسته یا ناخواسته خانواده های ایرانی را هم با خود همراه می کنند.

چرا ایرانیان فریب می خورند ؟

بنده همواره در جلسات مشاوره خصوصی ، در سمینار ها و کنفرانسهای داخلی و خارجی تاکید کرده ام که کار وکلای مهاجرت ایارنی بسیار سخت است. آنها بر خلاف خارجی ها باید موکلانشان را در دو فیلتر عبور دهند تا بتوانند احتمال قبولی آنها را ارزیابی کنند. اولین فیلتر قواعد و شرایط عمومی هر برنامه مهاجرتی در هر کشور است و دومین فیلتر در حقیقت نفس سارانی بودن این دسته از موکلین است !

تعجب نکنید وقتی همه سازمانهای مهاجرت همه کشورها پرونده های ایرانی را با یک عینک دیگر بررسی می کنند ، چه انتظار دیگری می توان داشت ؟ دقیقا به همین خاطر است که کار  ایرانی ها خیلی سخت تر از یک موکب پاکستانی یا افغانی است. بله من هم از این موضوع متاثر هستم ولی چه می شود کرد ؟

غرض از این صحبت این است که گاهی خارجی هایی که از طریق واسطه های خود می خواهند در ایران شروع به کار کنند و بازار جدید برای خود درست کنند ، این واقعیت را نمی دانند و اینطور فکر می کنند این پرونده هم مثل پرونده ی قبلی است که با دو نفر روسیه ای داشتم ! ولی به شدت اشتباه می کند چون زمین تا آسمان بین ایندو ملیت در دنیا تفاوت وجود دارد. خلاصه این خارجی ها که در ایران ویترین ایرانی دارند گاهی خواسته و گاهی ناخواسته گوش ایرانیان را می برند و وکلای مهاجرت کاردان ایرانی را بد نام می کنند.

حالا که خبر بد را دادی ، چاره کار چیست ؟

چاره کار این است که اولا در انتخاب سرویس دهنده ایرانی بسیار دقت شود ، این شخص باید پروانه وکالت دادگستری داشته باشد و از امور بین المللی سر در بیاورد. این شخص مسلما کسی است که آخرین اخبار و وقایع برنامه های مهاجرتی را دنیال می کند و همواره با همکاران خارجی اش در مشورت است. از کسی که در ایران به او مراجعه کردید بخواهید درباره تیمی که مقرر است این کار را انجام دهند به شما توضیح کامل بدهد.

شما باید بیشتر نگران کسانی باشید که همه چیز را در شرایط ایده آل معرفی می کنند و تلاش دارند به شما بقبولانند که فلان جا گلستان است و بهشت در انتظار شماست. به این دسته از سرویس دهندگان اعتماد نکنید و به دنبال کسی باشید که خود را با شما در یک کشتی می ببیند و به معنای واقعی کلمه صادق باشد و حرفه ای عمل کند.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا