خرید و اجاره ملک در آلمانمهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)مهاجرت به آلمان

بازار املاک آلمان استثنا در جهان

خرید ملک در آلمان

در این مقاله وکلای مهاجرت ایران (IIL) با نگاهی به  بازار املاک آلمان درباره قیمت مسکن در آلمان ، روش  خرید ملک در آلمان صحبت می کنیم. توصیه می کنیم این مقاله قیمت خرید آپارتمان در آلمان را از دست ندهید.

 

وضعیت بازار املاک آلمان

با توجه به اینکه در آلمان بیش از 50 درصد مردم خانه هایشان را به اجاره می دهند. که این نرخ یکی از بالاترین نرخ ها در جهان است. متوجه می شویم که ثبات قیمت مسکن در آلمان به خوبی هویداست.صاحبان خصوصی حدود 40 درصد از بازار املاک آلمان را تشکیل می دهند؛ همچنین مسکن اجتماعی و اجاره تعاونی تقریبا 6٪ از بازار املاک آلمان را تشکیل می دهند.

آلمان در طول بحران مالی سال 2008 ثبات اقتصادی خود را حفظ کرد و در حال حاضر قوی ترین اقتصاد منطقه یورو است. بازار املاک آلمان از بحران اقتصادی جان سالم به در برد و برخی از بهترین نتایج را از نظر ثبات قیمت در سطح جهانی نشان داد. با این حال، افزایش اخیر فروش بازار املاک آلمان ، قیمت مسکن در آلمان را بالا برد.

 

قیمت مسکن در آلمان (شهرهای بزرگ)

قیمت ها و تقاضا در بازار املاک آلمان بسیار متفاوت است. بسته به اینکه کدام منطقه از آلمان را انتخاب می کنید، قیمت مسکن در آلمان متفاوت می شود. شهر مونیخ به عنوان گران ترین شهر آلمان شناخته می شود. در نتیجه قیمت مسکن در آلمان در این شهر  نیز بالاتر از سایر شهرها است.

قیمت های میانگین سال 2011 نشان دهنده ی این تفاوت ها است:

  • مونیخ : 3،920 یورو در هر متر مربع
  • هامبورگ : € 2،840 یورو در هر مترمربع
  • دوسلدورف : € 2600 در هر مترمربع
  • فرانکفورت : € 2900 در هر متر مربع

کدام بخش برای خرید آپارتمان در آلمان مناسب تر است؟

به طور کلی، قیمت مسکن در آلمان شرقی پایین تر از غرب آلمان است. عواملی مانند درآمد پایین و کاهش جمعیت از دلایل کاهش قیمت مسکن در آلمان شرقی است. بنابراین خرید آپارتمان در آلمان در این بخش به نفع شماست.با این حال، در برخی از شهرهای بزرگ، انتظار می رود که هر دو عامل جمعیت و درآمدها در آینده افزایش یابد.

در سال 2011،  قیمت خرید آپارتمان در آلمان به شرح زیر بوده است:

  • برلین: € 2400 برای هر متر مربع
  • درسدن: € 1،850 در هر مترمربع
  • لایپزیگ: € 1،600 در هر مترمربع

برای هر مترمربع در شهرهای کوچک قیمت خرید آپارتمان در آلمان در هر متر مربع می تواند تا 700 یورو باشد.

 

روش خرید ملک در آلمان

روش خرید ملک در آلمان آسان تر از اکثر کشورهای اروپایی است. در بازار املاک آلمان ، مرسوم است که  از طریق یک وکیل ملک معتبر اقدام کنید تا با حداقل ریسک رو به رو شوید.

فراموش نکنید استفاده از دفتر اسناد رسمی مجاز، ضروری است، زیرا تنها افراد مجاز (notaries) می توانند خرید ملک در آلمان را انجام دهند.برای آگاهی بیشتر به مقاله مراحل خرید ملک در آلمان مراجعه کنید.

 

بیشترین خریداران ملک در آلمان

به طور کلی، آلمان مالکیت خارجی ندارد. یعنی همه متقاضیان در خارج از کشور هم می توانند صاحب خانه در آلمان شوند. برای خرید ملک شما فقط به یک گذرنامه معتبر و پول کافی و یک وکیل کاربلد با تجربه نیاز دارید.

بیشترین خرید ملک در آلمان مربوط به آلمانی ها و مهاجران شهرهای مونیخ، برلین، فرانکفورت و هامبورگ است.

 

 بنابراین وکلای مهاجرت ایران با نگاهی اجمالی به وضعیت بازار املاک آلمان و بررسی قیمت مسکن در آلمان ، نشان دادند که یکی از راه های سرمایه گذاری در اروپا، خرید ملک در آلمان است. اگر به دنبال جایی مناسب از نظر قیمت خرید آپارتمان در آلمان هستید قسمت های شرقی را توصیه می کنیم. برای مشاهده انواع ملک در آلمان با موسسه تماس حاصل نمایید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا