بیمه و خدمات رفاهی پرتغالمهاجرت به پرتغال

بررسی بیمه تامین اجتماعی در پرتغال

در این نوشتار می خواهیم به بررسی بیمه تامین اجتماعی در پرتغال ( Social security ) بپردازیم. همانطور که در مقاله کار و تحصیل در پرتغال با ویزای تمکن مالی اشاره کردیم کشور پرتغال نسبت به کار کردن مهاجرین رفتار سخاوتمندانه دارد. به عبارت دیگر به موجب قوانین و مقررات این کشور کار کردن در پرتغال برای مهاجرین منعی ندارد. حال که این امکان کار کردن در پرتغال وجود دارد ، خوب است که شما در خصوص بیمه تامین اجتماعی در پرتغال بیشتر بدانید. با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید.

وضعیت بیمه تامین اجتماعی در پرتغال

همانطور که می دانید بیمه تامین اجتماعی در پرتغال یک خدمت عمومی در این کشور است. سیستم بیمه تامین اجتماعی پرتغال که توسط دولت ارائه می شود شامل رفاه ( welfare )  ، حمایت از خانواده ( Family support ) و  همبستگی( Solidarity ) می باشد. اینها در حقیقت زیر مجموعه سیستم تامین اجتماعی پرتغال است. ما در ادامه به تعریف این زیر مجموعه های بیمه تامین اجتماعی در پرتغال می پردازیم.

سیستم رفاه پرتغال  Welfare

سیستم رفاه که در حقیقت زیرمجموعه سیستم بیمه تامین اجتماعی در پرتغال است ، بخشی از خدمات عمومی این کشور محسوب می شود. سیستم رفاه پایه و اساس مشارکتی دارد و اغلب به کار گرفته شده ها و کارگران را پوشش می دهد. حتی اشخاص خود اشتغال هم مشمول این نوع بیمه تامین اجتماعی هستند البته این افراد باید شرایط متفاوتی را نسبت به دیگران احراز نمایند.

هدف سیتم رفاه در تامین اجتماعی پرتغال این است که یک پوشش حمایتی برای کارگرانی که کار و درآمد خود را از دست می دهند ، فراهم کند. این کارگران در موارد بیماری ، بارداری ، فرزند داری و فرزند خواندگی ، بیکاری ، بیماری های مزمن ، نا توانی ، سن بالا و فوت مشمول بیمه رفاه پرتغال هستند. در موارد فوت شخص هدف حمایت از بازماندگان فرد است. این امکان برای افراد تحت پوشش وجود دارد که با پرداخت اقساط بالاتر پوشش خود را افزایش دهند.

سیستم همبستگی پرتغال Solidarity

هدف زیرمجموعه همبستگی در سیستم بیمه تامین اجتماعی پرتغال این است که حقوق اساسی شهروندی را حفظ کند و فقط و تبعیض را از بین ببرد. در مواردی که تحت پوشش سیستم رفاه پرتغال نیست افراد می توانند با اثبات نیاز خود از سیستم همبستگی استفاده کنند. این سیستم برخلاف سیستم رفاه مشارکتی نیست.

سیستم حمایت از خانواده Family support

این زیرمجموعه سیتم بیمه تامین اجتماعی پرتغال نیز برای حمایت از افراد و خانواده ها در مواقعی که مخارج خانواده به طور غیر منتظره ای بالا می رود مخصوصا در موارد بیماری و معلولیت و هر نوع وابستگی دیگر طراحی شده است.

نکات پایانی تامین اجتماعی در پرتغال

باید در نظر داشت که سیستم تامین اجتماعی پرتغال حادثه های محیط کار را پوشش نمی دهد. کارگران و کارمندان مسئول هستند که کلیه هزینه ها را خود تامین کنند. این موارد در حقیقت مشمول بیمه مسئولیت و حوادث هستند و افراد می توانند برای این موارد با شرکت های بیمه وارد قرارداد خصوصی شوند.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا