روشهای مهاجرتیمهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)مهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت از طریق کارمهاجرت به دبی

بهترین کشور همسایه برای مهاجرت کدام است؟

مهاجرت به کشورهای همسایه

بهترین کشور همسایه برای مهاجرت ایرانیان عزیز طبق برنامه و اهداف مهاجرتی شان انتخاب می شوند که در همین رابطه وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا از کشورهای همسایه ایران به ترکیه که همسایه غربی ایران است اشاره و از مزیت های مهاجرت به کشور امارات متحده عربی که همسایه جنوبی ایران است می پردازد و علاوه بر آن از دلایل مهاجرت به کشورهای همسایه توضیحاتی را ارائه می نماید.

 

بهترین کشور همسایه برای مهاجرت

بهترین کشور همسایه برای مهاجرت بر اساس اهداف مهاجرتی برای هر فردی انتخاب می شود مانند تحصیل، زندگی، سرمایه گذاری ملکی خارجی، درمان، بازنشستگی، شغلی، تجاری و پیوست به خانواده که بر اساس تحقیق و آمارهای موجود کشور ترکیه همسایه غربی و کشور امارات متحده عربی همسایه جنوبی ایران دو مقصد ایده آل و از اولین گزینه های منتخب برای مهاجرت ایرانیان بوده و هستند.

اگر در مهاجرت خود قصد انجام فعالیت های مالی و اقتصادی دارید مهاجرت به دبی می تواند گزینه بسیار مناسبی برایتان باشد و اگر قصد سرمایه گذاری ملکی بین المللی دارید می توانید گزینه مهاجرت به ترکیه را انتخاب نمایید، باید گفت انتخاب مناسب ترین کشورهای همسایه به منظور مهاجرت در واقع به عهده خود شماست که باید مشخص نمایید به چه علت، برای انجام چه کاری، با چه سرمایه ای قصد مهاجرت به کشورهای همسایه خود را دارید.

 

انگیزه ایرانیان برای مهاجرت به کشورهای همسایه

بسیاری از ایرانیان گرانقدر ترجیح می دهند برای کار یا زندگی به کشورهای نزدیک همسایه خود مهاجرت نمایند تا بتوانند در مواقعی راحت تر به وطن خود رفت و آمد داشته باشند و علاوه بر آن هزینه های کمتری را هم متقبل شوند، یکی دیگر از عواملی که در مهاجرت ایرانیان به کشورهای همسایه تاثیر دارد نزدیکی فرهنگ و آداب زندگی در این کشورهاست تا بار غربت مهاجرت بر آنان خیلی چیره نشود، همانطور که میدانید ترکیه از دو بخش آسیایی و اروپایی تشکیل شده که می توان گفت ملیت های گوناگونی با فرهنگهای متفاوت می توانند در این کشور سکونت و اقامت داشته باشند.

 

همسایه غربی ایران

کشورهای همسایه ایران

ایران در آسیای غربی واقع شده که از شمال با کشورهای گرجستان، آذربایجان و ارمنستان هم مرز بوده همچنین از طرف غرب با کشورهای ترکیه و عراق و از شرق با کشورهای افغانستان، پاکستان و ترکمنستان هم مرز می باشد و همسایگان ایران از جنوب عبارتند از امارات متحده عربی، کویت، قطر، عمان، بحرین و عربستان.

کشورهای همسایه ایران هر کدام دلایل و مزیت هایی برای مهاجرت دارند که می توانند گزینه های مناسبی برای مهاجرت های شغلی، انواع سرمایه گذاری و تحصیلی باشند.

 

همسایه غربی ایران

ترکیه همسایه غربی ایران با جاذبه های توریستی فراوان، فرهنگی مشابه فرهنگ ایران با امکان سرمایه گذاری ملکی بین المللی و اعطای اقامت و شهروندی و دریافت پاسپورت آن یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت ایرانیان شده است که با دریافت پاسپورت ترکیه میتوان به 77 کشور دنیا بدون ویزا سفر نمود.

علاوه بر آن ایرانیان عزیز با خریداری انواع ملک های مسکونی و تجاری در ترکیه می توانند اقامت و شهروندی این کشور را دریافت نمایند، مهاجرت به کشور همسایه غرب ایران نه تنها مورد توجه ایرانیان است بلکه مقصدی مطلوب برای مهاجران و سرمایه گذاران ملکی بین المللی نیز می باشد.

 

همسایه جنوبی ایران

کشور امارات متحده عربی همسایه جنوبی ایران است که مزیت های بسیاری برای انواع سرمایه گذاری های مالی و اقتصادی از جمله بورس سهام داشته، علاوه بر آن حقوق و درآمد در این کشور مالیات ندارد و باید گفت حمل و نقل بین المللی این کشور در سطح عالی می باشد.

اقتصاد قوی و با ثبات امارات یکی از مهمترین دلایل مهاجرت ایرانیان به همسایه جنوبی ایران برای مهاجرت می باشد و کار کردن در این کشور بخصوص در شهرهایی مانند دبی فقط کسب درآمد نیست بلکه می توان با استفاده از امکانات کاری این شهر به پیشرفت های شغلی رسید، علاوه بر آن شهر دبی مرکزی برای تاسیس و ثبت انواع شرکت های بازرگانی و تجاری می باشد و این کشور همسایه جنوب ایران فرصت های تجاری و کاری بسیار مناسبی برای مهاجران بین المللی نیز دارد.

 

همسایه جنوبی ایران

دلایل مهاجرت به کشورهای همسایه

مهمترین دلایل مهاجرت به کشورهای همسایه از جمله امارات وجود مناطق تجاری آزاد در این کشور می باشد، امارات بیش از دهها منطقه آزاد تجاری دارد که در کنار آن پروژهای دیگری نیز در دست ساخت می باشد، تاسیس شرکت های آفشور و انواع شرکت های مالی و تجاری بین المللی بخصوص در دبی یکی از اهداف مهاجران و سرمایه گذاران بین المللی است، شهرهای ابوظبی، شارجه، عجمان، راس الخیمه و فجیره نیز از مناطق آزاد امارات هستند.

علاوه بر آن می توان از دلایل مهاجرت ایرانیان به همسایه غربی اش ترکیه به بهترین دانشگاه های این کشور اشاره داشت که در سطح جهانی دارای رتبه هستند از جمله:

  • دانشگاه استانبول
  • دانشگاه Çankaya
  • دانشگاه Sabancı
  • دانشگاه Hacettepe
  • دانشگاه فنی استانبول

دلیل مهاجرت به کشورهای همسایه برای هر متقاضی بر اساس تخصص، مهارت، سرمایه و فرهنگ وی متفاوت است.

 

دیگر کشورهای همسایه ایران

البته می توان به کشور گرجستان نیز به عنوان همسایه شمالی ایران برای مهاجرت اشاره داشت، که با کارآفرینی و خرید ملک در گرجستان می توان اقامت این کشور را بدست آورد، گرجستان کشوری مدرن با تاریخی بسیار غنی و هزینه های پایین زندگی و کار فرصت های گوناگونی برای انواع سرمایه گذاری دارد.

 علاوه بر آن درآمدهای خارجی در این کشور مالیات ندارد و ویزا های گوناگونی از جمله تجاری، آموزشی و کارآفرینی دارد، باید اشاره نمود که با خرید ملک در گرجستان حداقل به ارزش 100 هزار دلار آمریکا می توانید اقامت این کشور را بدست آورید.

 

مناسب ترین کشورهای همسایه برای مهاجرت ایرانیان

با توجه به امکانات گوناگون اقتصادی، تجاری و مالی کشورهای همسایه ایران، بهترین کشور همسایه برای مهاجرت آن است که با اهداف کاری، تحصیلی و شغلی تان مطابقت داشته باشد بطور مثال اگر بخواهید به بازارهای مالی و سرمایه گذاری دنیا وارد شوید طبعا به سراغ امارات می روید و یا اگر قصد سرمایه گذاری ملکی بین المللی دارید به نزدیکترین کشور همسایه یعنی ترکیه خواهید رفت و با دریافت اقامت، شهروندی و پاسپورت ترکیه از مزایای آن نیز بهره مند خواهید شد.

 

وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا با همکاران خود موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل و املاک بین المللی اینوستایم تمامی امور مهاجرتی و سرمایه گذاری ملکی بین المللی را با رعایت نکات حقوقی ارائه و تکمیل می نمایند.

اگر در رابطه با مهاجرت به کشورهای همسایه ایران عزیزمان اطلاعات بیشتری نیاز داشتید با مشاوران IIL تماس گرفته تا ارتباط زنده ویدیو کال داشته و یا برای مشاوره حضوری با وکیل مرتبط با کار خود وقت رزرو نمایید، همچنین بابت مطالعه مقالات مان از شما کمال تشکر را داریم.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا