بیمه و خدمات رفاهی یونانمهاجرت به یونان

بیمه سلامت در یونان

بیمه و خدمات رفاهی یونان

تیم وکلای مهاجرت ایران (IIL ) در این مقاله قصد داریم در باب موضوعاتی از جمله: تامین اجتماعی یونان و خدمات پزشکی یونان سخن بگوییم که مهم ترین مبحث آن منوط به مراقبت های پزشکی در یونان و بیمه سلامت در یونان می باشد، با ما همراه باشید.

 

خدمات پزشکی یونان

سازمان تامین اجتماعی یونان به عنوان یکی از بهترین سازمان در جهان رتبه بندی شده است. خدمات پزشکی یونان در عملکرد کلی به نسبت کشورهایی اروپایی مانند آلمان و انگلستان بالاتر است.

یونانیها در میان سلامت ترین افراد دنیا هستند و یکی از بالاترین انتظارات زندگی در اتحادیه اروپا را دارند. کشور یونان یکی از کمترین میزان بیماری های قلبی در جهان را دارد که عمدتا به رژیم غذایی آنها مربوط می شود که شامل سیر، روغن زیتون و شراب قرمز است، با این حال، نرخ بالای مشکلات بهداشتی مربوط به سیگار کشیدن است و نسبت افراد سیگاری نسبت به اتحادیه اروپا در این کشور بیشتر است.

 لازم به ذکر است،کشور یونان پایین ترین هزینه مراقبت های بهداشتی در یونان در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. سیستم مراقبت های بهداشتی در یونان یک سیستم مخلوط است و صندوق های بیمه سلامت در یونان با سیستم بهداشت ملی همکاری دارد.

مراقبت های بهداشتی در یونان از طریق بیمه سلامت در یونان  تامین می شود، خدمات بهداشت عمومی و بیمه سلامت در یونان توسط سرویس بهداشت ملی یا ESY ارائه می شود.

 

بیمارستان ها

بیمارستان ها در مناطق شهری بیشتر از استانداردهای عالی هستند. داروها از کیفیت خوبی برخوردار هستند چرا که توسط نیروهای داروساز بسیار آموزش دیده تهیه شده اند.

داروها نیز به شدت یارانه می گیرند و فقط 25 درصد از هزینه واقعی نسخه ها باید پراخت شود اما مراقبت های اضطراری در بیمارستان های دولتی به هیچ وجه رایگان نیست. خدمات پزشکی یونان بر اساس توافق های چند جانبه یا دوجانبه به شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا ارائه می شود.

 

افراد تحت پوشش تامین اجتماعی یونان

– شهروندان اروپایی

اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا هستید، یک کارت بیمه بهداشت اروپا (EHIC ) شما را برای مراقبت بیشتر پزشکی، پوشش می دهد، حتی یک برنامه مربوط به بیمه بهداشت اروپا در حال حاضر در دسترس شما و در تلفن هوشمند شما وجود دارد.

 EHIC یک کارت رایگان است که هنگام مهاجرت به اروپا و در طول اقامت موقت در هر یک از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا، سازمان تامین اجتماعی یونان ، مراقبت های بهداشتی و پزشکی مورد نیاز پزشکی و قانونی ارائه می دهد.

– شهروندان مستقل ( غیر اروپایی )

شهروندان کشورهای دیگر باید دریابند که آیا برای مراقبت های پزشکی رایگان بین کشور خودش و یونان یک توافق ما ببن طرفین وجود دارد.

 

بیمه سلامت خصوصی

توصیه می شود که فردی که به یونان سفر می کند باید تمام بیمه مسافرت یا پوشش بیمه خصوصی را خریداری کند، اگر این شخص قصد داشته باشد که مدت زمان زیادی را صرف کند اعضای خارج از کشور که در یونان کار می کنند ممکن است حق مزایای بهداشتی کامل یا یارانه بگیرند.

در چنین مواردی بیمه خصوصی می تواند بخشی از این لایحه را پوشش دهد که نمی تواند توسط دولت تامین شود.

 

در دسترس بودن مراقبت های بهداشتی

اگر به یك آمبولانس در یونان نیاز دارید، 166 تماس بگیرید. در هر جزیره حداقل یك دكتر وجود دارد و در جزایر بزرگتر بیمارستان ها وجود دارند.

داروخانه ها نیز می توانند داروهایی را که در اکثر کشورهای اروپایی تنها با نسخه تجویز می شوند، توزیع کنند، بنابراین می توانید با یک داروساز برای بیماری های جزئی مشورت کنید، گرچه آموزش پزشکی در یونان دارای یک استاندارد بالایی است، خدمات بهداشت عمومی در حال کمبود است.

هدف وکلای مهاجرت ایران (IIL ) از مطالب فوق، اطلاع از برخورداری از خدمات پزشکی یونان و بیمه سلامت در یونان و همچنین مراقبت های پزشکی یونان توسط سازمان تامین اجتماعی یونان می باشد که اگر قصد مهاجرت به یونان را دارید، حتما آن را به خاطر بسپارید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا