مهاجرت به کاناداویزای توریستی و پاسپورت کانادا

تبدیل ویزای توریستی کانادا

مهاجرت کانادا

در این مقاله وکلای مهاجرت ایران قصد داریم به سوال مشترک در بین اکثرعلاقه مندان مهاجرت به کانادا درباره چگونگی تبدیل ویزای توریستی کانادا به انواع دیگری از ویزا نظیر ویزای تحصیلی کانادا پاسخ دهیم. اما به راستی  این پروسه امری قانونی است؟ شرایط تبدیل این ویزا به ویزای کاری کانادا چیست؟ اگر می خواهید بدانید با داشتن این ویزا امکان دریافت جواب مثبت در پروسه پناهندگی کانادا وجود دارد یا نه، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

 

مهاجرت به کانادا با ویزای توریستی

برای پاسخ به سوالات فوق، در ابتدا لازم است درباره ویزای توریستی کانادا توضیحاتی داده شود:

ویزای توریستی کانادا به متقاضی اجازه می دهد که تا شش ماه در کانادا حضور داشته باشد، البته نظر افسر مرزی کانادا تاثیر مستقیمی در مدت زمان این ویزا دارد به طوریکه با صلاح دید خودش می تواند مدت این ویزا را بیشتر یا کمتر کند. باید بدانید که با داشتن این ویزا امکان کار (حتی کار داوطلبانه ) و تحصیل یا زندگی کردن در کشور کانادا را ندارید.

حتی می توان گفت اگر با ویزای توریستی کانادا وارد کانادا شوید، و بخواهید به اصطلاح غلط اما رایج  ” تبدیل ویزای توریستی کانادا ” را به انواع دیگری از ویزای کانادا انجام دهید نسبت به کسی که خارج از کاناداست هیچ امتیاز ویژه ای ندارید.

خیلی از افراد تصور می کنند می توانند با این ویزا وارد کشور کانادا شوند و به راحتی ویزای خود را تمدید کنند و به تحصیل بپردازند. ما در مقاله ” مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان ” مفصلا در مورد این موضوع توضیح داده ایم.

باید اشاره کنیم اگر دوست دارید با ویزای توریستی در کانادا مدتی زندگی کنید تا ببینید که شرایط واقعی زندگی در کانادا چگونه است ، لازم است خانه ای اجاره کنید. مقاله نکات اجاره آپارتمان در ونکوور کانادا حاوی نکات طلایی است. پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید تا جلوی هر گونه سوء استفاده از دارایی و زمانتان را بگیرید.

 

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی کانادا

اگر قصد تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی کانادا را دارید ،  باید دارای شرایط زیر باشید:

  • اگر کمتر از 18 سال سن دارید ، می توانید برای تحصیل در مقطع ابتدایی یا دبیرستان اقدام کنید. البته بهتر است از وکیل حرفه ای کمک بگیرید تا احتمال ریجکت شدنتان کم شود.
  • اگر بیشتر از 18 سال هستید، می توانید با مراجعه به برخی مراکز آموزش عالی در کانادا پذیرش مشروط بگیرید. پذیرش مشروط به این معناست که یک یا چند درس را به صورت پیش نیاز در داخل خاک کانادا بگذرانید. یا اینکه یک دوره شش ماهه در کانادا برای اخذ نمره کافی زبان انگلیسی در کالج بگذرانید.بنابراین اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دارید، می توانید از این روش هم اقدام کنید.

برای سایر موارد حتما باید درخواست ویزای خود را از خارج از کانادا بفرستید.

 

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری کانادا

  • در صورتی که همسر متقاضی قبلا از طریق ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای کاری کانادا در این کشور حضور داشته باشد.
  • نوع کار فرد متقاضی به گونه ای است که نیاز به مجوز اداره کار کانادا ندارد. در این صورت فرد متقاضی می تواند درخواست تغییر اقامت خود به ویزای کاری کانادا دهد.

البته موارد خاصی هم وجود دارد که وکیل حرفه ای مهاجرت بعد از بررسی شرایط  هر فرد می تواند به وی پیشنهاد دهد تا بتواند تبدیل ویزای توریستی کانادا را انجام دهد ، اما دقت کنید که قبل از هر چیز باید وکیل حرفه ای مهاجرت و موسسه ای را که می خواهید برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید ، دارای معیارهای لازم باشد.

برای اطمینان می توانید مقاله ” چگونه یک دفتر مهاجرتی خوب بشناسیم ؟ ” را مطالعه کنید.

 

تبدیل ویزای توریستی کانادا به پناهندگی کانادا

با توجه به اینکه وکلای مهاجرت ایران همواره در تلاش است تا راه های قانونی و آبرومند مهاجرت به کانادا را پیش روی متقاضیان عزیز بگذارند ، بدر حال حاضر پناهندگی کانادا را توصیه نمی کنند چرا که برای پناهندگی کانادا اولین شرط آن است که متقاضی اثبات کند جانش در کشور خودش در خطر بوده و نمی تواند به کشور خودش بازگردد.

در ضمن باید اشاره کنیم که مسائلی مانند تغییر دین و جنسیت نیز از مسائلیست که اداره پناهندگی کانادا هر روز با آن سر و کله میزند. در بیشتر موارد سریعا فرد را ریجکت می کند و فرد متقاضی شانس خود را برای مهاجرت به کانادا تا مدتها از دست می دهد. برای توضیحات بیشتر به مقاله دلایل ریجکت ویزای کانادا مراجعه کنید.

برنامه های مهاجرتی مجموعه وکلای مهاجرت ایران ( IIL ) برای مهاجرت به کانادا بسیار متنوع است. اما اولین قدم برای بررسی شرایط مهاجرت به کانادا ، تکمیل فرم”  ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا ” ست؟! همچنین شما همراهان گرامی می توانید با مراجعه به قسمت ” محاسبه زمان مهاجرت به کانادا ” از مدت زمان اخذ ویزاهای مهاجرتی به صورت آنلاین  آگاه شوید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا