ارزیابی و تاییدیه مهاجرت کانادامهاجرت به کانادا

تمدید کارت اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکلای مهاجرت ایران ( آی آی ال ) در این مقاله قصد دارد درباره تمدید کارت اقامت دائم کانادا صجبت کند و تمدید کارت اقامت کانادا ، شرایط کارت اقامت دائم کانادا را بررسی نماید و مواردی که باعث میشود وضعیت اقامت دائم وی از دست برود و اقامت در کشور کانادا او به مشکل بخورد را بررسی نماید پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر در این باره با ما همراه باشید .

تمدید کارت اقامت دائم کانادا

 

 کارت اقامت دائم کانادا ( کارت PR ) ، یک مدرک و مجوز معتبر برای اقامت دائم کشور کانادا می باشد .

مقیم های دائمی کانادایی، می توانند کارتهای اقامت خود را تمدید کنند، اگر که آنها تعهدات خود را در اقامت دائم کشور کانادا انجام بدهند (بخش ذیل را مشاهده نمائید ) . این تعهدات شامل موارد ذیل می باشد :

–  نباید دستور ترک و اخراج از کشور کانادا به آنها داده شده باشد .

– نباید از کارتشان سو استفاده  قضایی در کشور کانادا کرده باشند

–  (شهروند ) مقیم دائمی باید تعهداتش را در طی اقامتش در کشور کانادا ، انجام دهد .

 اگر که به طور فیزیکی برای حداقل 2  سال از 5 سال در کانادا حضور داشته باشد، می تواند درخواست تمدید کارت اقامت کانادا خود را بلافاصله  انجام دهد .

 

تمدید کارت اقامت کانادا

 

برای تمدید کارت اقامت کانادا ، یک مقیم دائمی ، همچنین می تواند واجد شرایط تمدید کارت اقامت کانادا باشد و به عنوان اینکه حضور فیزیکی در کانادا دارد ،تلقی شود  ، وی به عنوان یک شهروند حاضر در کشور کانادا شناخته میشود  .چنانچه شامل موارد و شرایط ذیل باشد .

  • اگر که در خارج از کشور کانادا باشد و یک همسر کانادایی در کشور کانادا داشته باشد ، یا شریک عرفی در کشور کانادا داشته باشد، یا والدین وی در کشور کانادا باشند  ( در صورتی که متقاضی کارت اقامت  طفل صغیر باشد ) . این شخص به عنوان شخص حاضر و مقیم در کشور کانادا شناخته و تلقی میشود

 

  • خارج از کانادا باشد ، و بطور تمام وقت مشغول به کار و به استخدام  ، یک شرکت کانادایی یا در خدمت عمومی ایالتی یا اداره عمومی فدرال کشور کانادا باشد .

 

  • خارج از کانادا باشد ، ولی همسرش اقامت دائم کشور کانادا را داشته باشد ،یا شریک عرفی ش در کانادا اقامت دائمی دارد ،یا والدینش در کشور کانادا اقامت دائمی دارند   ( در صورتی که متقاضی اقامت دائم  طفل صغیر باشد ) و یا بطور تمام وقت  توسط یک شرکت کانادایی بکار گرفته شده و یا در یک اداره خدمات عمومی ایالتی و  فدرال  کار می کند .و به استخدام شرکت کانادایی می باشد .

 

  • مقیم دائمی  باید گواهی را ارائه دهند  ، مبنی بر این که  تعهدات خود را  در طی اقامت در کشور کانادا را انجام خواهند داد .  بدین معنی که تعهدی را تنظیم کنند و ارائه بدهند که بگویند ما تمامی وظائف لازم را انجام خواهیم داد . چنین  مدارکی شامل اثبات اینکه  : مالیات ها را در کانادا پرداخت می کنند  ، بایگا نی اسناد مدرسه ، اسناد هویتی  با آدرس های کانادایی و نامه های اشتغال بکار و غیره را ارائه دهند .

 

  • مقیم دائمی که خارج از کانادا هستند و قصد مسافرت دارند  ، بایستی کارت های اقامت شان را ارائه دهند یا  برای اخذ سند مسافرتی  درخواست و اقدام نمایند . تا قبل  از سوار شدن به هواپیما ، اتوبوس ، قطار یا قایق  برای ورود و سفر به کانادا   ، بتوانند این سند مسافرتی را ارائه دهند . این مورد نیز یکی از تعهدات و الزماتی هست که مقیم های دائمی کشور کانادا باید انجام دهند .

عدم انجام چنین اقدامات و تعهداتی ممکن است مانع ورود مجدد به کانادا شود.این مورد بخصوص برای مقیم های دائمی  ،  بسیار مهم می باشد بخصوص  برای سفر به کشورهایی که ویزا لازم  ندارد و مجوز سفر الکترونیکی (  eTA  ) را ندارند . همراه داشتن کارت اقامت دائم برای مسافران تقریبا الزامی بنظر می رسد . و هویت شان با این کارت شناخته میشود .

با سر رسیدن تاریخ انقضای کارت اقامت دائم کانادا ، یک مقیم دائمی ، اقامت دائم خود را از دست  نمی دهد .  و امکان تمدید آن را دارد . چنانچه شامل مواردی که در بالا ذکر کردیم باشد و آنها را رعایت کرده باشد .

 

در موارد زیر وضعیت اقامت دائم وی ممکن است از دست برود

 

  • تعهدات خود را در طی اقامت در کشور کانادا ، را انجام نداده باشد .
  • محکوم به یک جرم باشد و یا سابقه کیفری برای خود ، در طی اقامت در کشور کانادا، برای خودش درست کرده باشد  و یا  دستور به ترک کانادا  را به وی داده باشند .
  • اگر بعد از درخواست تمدید ، معلوم شود که وی یک مقیم و شهروند دائم کشور کانادا نیست، طبعا نمی تواند کارت اقامت دائم کانادا را تمدید کند .
اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا