اخبار مهاجرت پرتغالسازمانهای مهاجرتیمهاجرت به پرتغال

توقف صدور ویزا در سفارت پرتغال همچنان ادامه دارد

سفارتهای خارجی

یکی از مشکلاتی که اصلا انتظار آن را نداشتیم توقف صدور ویزا در سفارت پرتغال از فروردین ماه امسال بود. این موضوع حتی در رسانه های خارجی هم طنین انداز گردید و تیتر برخی روزنامه ها هم شد. دفتر وکلای مهاجرت ایران در مراجعات مکرر خود به سفارت این کشور تلاش داشته تا با صحبت با پرسنل و دست اندرکاران این سفارت جویای بحث توقف صدور ویزا شود. متاسفانه خبر بد اینکه تا این تاریخ همچنان این وضعیت ادامه دارد.

توقف صدور ویزا در سفارت پرتغال

علت توقف صدور ویزا در سفارت پرتغال ظاهرا طبق گفته ها  شنیده ها و آنچه در اخبار می گذرد درگیری فیزیکی فردی ناشناس با یکی از کارمندان ایرانی سفارت پرتغال بوده است. پس از این درگیری که در اسفند ماه سال گذشته اتفاق افتاده سفارت پرتغال عملا صدور همه انواع ویزا برای ورود به این کشور را متوقف نموده است.

در حال حاضر موضوع توسط اداره آگاهی و وزارت اطلاعات در دست رسیدگی و بررسی است اما متاسفانه هیچ تاریخ دقیقی در خصوص ادامه روند صدور ویزا در دست نیست. گفتنی است کارمند ایرانی سفارت که محور همه این ماجراهاست در حال حاضر به دلایلی در محل کار خود نیز حاضر نمی شود.

پیش بینی ها در خصوص ادامه روند صدور ویزا

اما آیا توقف صدور ویزا در سفارت پرتغال ادامه پیدا خواهد کرد؟ مسلما این موضوع یک مساله بسیار تلخ است اگر اتفاق بیفتد. اما با نگاهی به اوضاع و احوال کشور پرتغال در ایران و منافع این کشور در جذب نقدینگی های مختلف بعید به نظر می رسد که پرتغال بخواهد به همین سادگی قید ایران و ایرانی ها را بزند.

از طرف دیگر کارمند ایرانی سفارت که محور این ماجراست از نظر سیاسی و دیپلماتیک اصلا در مقام حساسی نبوده که تعرض به وی این توجیه را برای سفارت پرتغال ایجاد کند که به کلی از ایران دست بکشد و دیگر به ایرانی ها ویزا ندهد. دست اندرکاران سفارت نیز معتقد هستند که این محدودیت بزودی از بین خواهد رفت.

به هر صورت باید منتظر ماند و با امیدواری صبر نمود تا این محدودیت ها هر چه سریع تر حذف شده و اوضاع به آراماش سابق برگردد. کشور پرتغال از همه لحاظ مقصد جذاب و مطلوبی برای هموطنان ایرانی است و امید است که از دست نرود. شایان ذکر است سایر امور سفارت همچون گواهی مدارک همچنان به قوت خود باقی است و متقاضیان می توانند برای انجام این امور به ساختمان سفارت در تهران مراجعه نمایند.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا