تحصیل در اسپانیامهاجرت به اسپانیا

ثبت نام در مهد کودک اسپانیا و پیش دبستانی چگونه است؟

تحصیل در اسپانیا

مهاجران با ثبت نام در مهد کودک اسپانیا می توانند نوزاد خود را رایگان در این مراکز سپرده تا از آنها نگهداری شود که علاوه بر امور نگهداری، نوزاد خود بخود با زبان اسپانیایی نیز آشنا میشود، در توضیح این موارد وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا همچنین از ثبت نام در پیش دبستانی اسپانیا نیز مطالب گردآوری شده خود را ارائه می نماید، از خصوصیات برخی مدارس خصوصی اسپانیا نیز به دو زبانه بودن آنها اشاره و از مدارک ثبت نام در مهد اسپانیا نیز سخن گفته می شود، در توضیح این نکات با IIL همراه باشید.

 

ثبت نام در مهد کودک اسپانیا

ثبت نام در مهد کودک اسپانیا برای نوزادان مهاجرانی که در این کشور به دنیا آمده باشند رایگان است البته ثبت نام در مهدهای کودک اسپانیا برای همه آزاد و رایگان است چه اسپانیایی باشید و یا تبعه خارجی و برای سپردن نوزاد خود به مهدهای کودک اسپانیا حتما نباید شهروند اسپانیایی باشید.

این مراکز در اندازه های کوچک و بزرگ با امکانات متفاوت و اتاق های گوناگون پذیرای کودکان دلبندتان هستند و فقط برخی از هزینه های پایه و ضروری را برای خانواده ها در نظر می گیرند، مهد کودک هایی در اسپانیا هستند که خدمات یک روزه  حتی ساعتی ارائه می دهند که در کل ثبت نام کردن در مهدهای کودک اسپانیا برای فرزندان مهاجران رایگان و بدون هزینه می باشد.

 

آموزش در مهد کودک اسپانیا

در مهد کودک های اسپانیا بچه ها را برای ورود به مدرسه آماده می کنند و مهارت های همکاری را به بچه ها آموزش می دهند مانند طراحی، نقاشی، سفال سازی، شعر و کاردستی که البته آموزش زبان انگلیسی هم در طرح های این مدارس هستند علاوه بر آن اصول ریاضی را در انجام حرکات گروهی به کودکان نشان و آموزش می دهند.

در مهاجرت به اسپانیا از قبل به فکر ثبت نام فرزندان خود در مراکز آموزشی باشید و در همین راستا می توانید با مشاوره وکیل مهاجرت بهترین راهکارهای مهاجرتی را برای خود و خانواده داشته باشید.

 

ثبت نام در پیش دبستانی

ثبت نام در پیش دبستانی اسپانیا

ثبت نام در پیش دبستانی اسپانیا برای کودکان 3 تا 6 سال است، پیش دبستانی ها جزو دوره دوم آموزش کودکان هستند که دوره اول همان آموزش در مهد کودک می باشد علاوه بر آن دوره پیش دبستانی بخش جدایی ناپذیر از سیستم تحصیلی اسپانیا است اگر چه در اسپانیا آموزش و تحصیل اجباری از سن 6 سالگی شروع میشود اما بسیاری از خانواده ها بنا به دلایلی مانند اشتغال و دیگر مسائل خانوادگی فرزندان خود را حتی از 4 ماهگی هم به مهد کودک می سپارند، ثبت نام کردن در پیش دبستانی اسپانیا از سن 3 سال شروع و تا 6 سالگی ادامه خواهد داشت.

 

مدارس خصوصی اسپانیا

مدارس خصوصی اسپانیا از دیگر مدارسی هستند که کودکان سن 2 تا 6 سالگی را پذیرش می نمایند که برنامه های آموزشی این نوع مدارس برای سنین مختلف برنامه ریزی می شود که به صورت نیمه وقت از تایم صبح تا ظهر، از ظهر تا بعد از ظهر، و یا تمام وقت با سرو ناهار و یا بدون ناهار فعالیت دارند، مدرسه های خصوصی در اسپانیا در ساعات مختلف به کودکان خدمات آموزشی ارائه می نمایند.

ولیکن ثبت نام در این نوع مدارس دارای هزینه است که در صورت تمایل خانواده ها می توانند جهت صرف هزینه کمتر فرزند خود را به طور نیمه وقت در این مدارس ثبت نام کنند، اگر قصد خرید ملک در اسپانیا داشتید و یا به دنبال ملکی بودید که نزدیک مدارس فرزندان تان باشد می توانید از سایت اینوستایم بازدید نمایید و با بهترین شهرها و مناطق اسپانیا برای خرید ملک خارجی آشنا شوید.

مدارس خصوصی اسپانیا

نحوه آموزش مدارس خصوصی اسپانیا

برخی از مدارس خصوصی در کشور اسپانیا دو زبانه هستند و همزمان دو زبان را به بچه ها آموزش می دهند که انتخاب این مدارس به توانایی و نیاز والدین بستگی دارد، در برخی از مدارس خصوصی آموزش در خارج از محیط کلاس انجام میشود مثلا در پارک یا کتابخانه و یا در طبیعت، جالب اینکه انواع مدارس خصوصی  و مهد کودک را نزدیک محل سکونت تان در تمامی شهرها از جمله شهر های گرانادا، سویلا و کوردوبا را به راحتی می توانید پیدا کنید.

 

مدارک ثبت نام در مهد اسپانیا

مدارک ثبت نام در مهد اسپانیا عبارت است از:

  • گواهی تولد نوزاد
  • شماره شناسه NIE
  • آدرس محل سکونت
  • شماره پاسپورت( والدین)
  • میزان درآمد والدین

معمولا اولین روز ورود کودک به مهد کودک هم برای والدین و هم برای مربیان مهد بسیار مهم است و برای آرامش کودک بایستی هماهنگی لازم انجام شود تا اولین روز تجربه خوب و ماندگاری برای والدین و کودک باشد، نام و نام خانوادگی کودک را روی کیفش بنویسید، خوراکی لازم و غذای مورد علاقه وی را برایش تهیه نموده و اسباب بازی محبوبش را نیز در وسایلش بگذارید تا در روز اول با آنها خود را سرگرم کند، همچنین مدارک لازم برای ثبت نام کردن کودکان در مهد اسپانیا باید کامل و صحیح به مسئولین مهد کودک ارائه گردد.

 

سیستم آموزشی اسپانیا

در نتیجه میتوان گفت که سیستم آموزشی کودکان اسپانیا شامل آموزش در مهد کودک، پیش دبستانی و مدارس می شود و مهاجران نیز می توانند فرزند خود به رایگان به مهدهای کودک سپرده تا از آنها نگهداری شود در کنار آن مدارس خصوصی اسپانیا نیز با آموزش های خاص خود هزینه هایی را برای خانواده ها در ثبت نام اعمال می نمایند.

 

 

وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا با دیگر همکاران مجرب و کارآمد خود موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل و املاک بین المللی اینوستایم تمامی امور حقوقی مهاجرت و خرید ملک خارجی را ارائه و تکمیل می نماید.

و شما علاقمند گرامی چنانچه اطلاعات بیشتری در خصوص سیستم آموزشی اسپانیا داشتید با مشاوران IIL تماس گرفته تا ارتباط زنده ویدیو کال داشته و یا برای مشاوره حضوری با وکیل کار خود وقت رزرو نمایید، از توجه شما به مقالات مان تشکر داریم.

 

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا