اخبار مهاجرت اسپانیامهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)مهاجرت به اسپانیا

جدیدترین تغییرات گلدن ویزای اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

وکلای مهاجرت ایران (IIL) به عنوان تخصصی ترین مرجع مهاجرت ایران سعی دارند جدیدترین و آخرین تغییرات برنامه های مهاجرت به اسپانیا را در اختیار شما قرار دهند. اگر به دنبال بهترین برنامه مهاجرتی دنیا یعنی گلدن ویزا علی الخصوص گلدن ویزای اسپانیا هستید، باید همواره از آخرین و جدیدترین تغییرات گلدن ویزای اسپانیا آگاه باشید. در این مقاله درباره ویزای طلایی اسپانیا جدیدترین اطلاعات را ارائه می کنیم.

 

جدیدترین تغییرات گلدن ویزای اسپانیا

طبق اصلاحیه قانون 25/2015 که  از 28 جولای درباره کاهش بار مالی و اقدامات نظم اجتماعی اجرا شد و  تا حدودی قانون “کارآفرینان” ( قانون 14/2013 برای حمایت از کارآفرینان و بین المللی کردن آنها) را بهبود بخشید.

این قانون در مورد اقامت و اجازه کار برای سرمایه گذاران، متخصصین بسیار حرفه ای، کارآفرینان و محققان ارائه شده که ویزای طلایی اسپانیا نامیده می شود. با ما همراه باشید تا جزئیات این اصلاحیه و جدیدترین تغییرات گلدن ویزای اسپانیا آگاه شوید.

 

شرایط دریافت ویزای طلایی اسپانیا

برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا ، یک سرمایه اولیه به ارزش برابر یا بیشتر از 500 هزار یورو نیاز است.

طبق اصلاحیه اخیر، روش های جدید سرمایه گذاری در اسپانیا بسیار متنوع است. اما نکته مهم آن است که در برنامه گلدن ویزای اسپانیا از هر روشی برای سرمایه گذاری استفاده کنید میزان سرمایه باید حداقل مبلغ 500 هزار یورو باشد.

با وجود این واقعیت که جدیدترین تغییرات گلدن ویزای اسپانیا در روز 29 ژوئیه در BOE منتشر شد، تغییرات مجوز اقامت برای سرمایه گذاران گلدن ویزای اسپانیا در روز بعد، 30 ژوئیه، اجرا شد.

 

 افزایش همراهان در برنامه گلدن ویزای اسپانیا

در متن اصلی قانون، سرمایه گذار می توانست علاوه بر خودش همسر و فرزندان زیر سن قانونی اش را به اسپانیا ببرد. حال با وجود جدیدترین تغییرات گلدن ویزای اسپانیا با این اصلاحیه، مفهوم زن و شوهر همراه سرمایه گذار و همچنین وابستگان که می توانند در مجوز گنجانده شوند، اصلاح می شود:

اولین تغییر آن است که مفهوم خانواده وابسته به سرمایه گذار توسعه پیدا کرده است.  به این معنا که علاوه بر همسر می تواند شرکای سرمایه گذار به واسطه متقاضی اصلی درخواست اقامت اسپانیا را داشته باشند.

دومین تغییر در گلدن ویزای اسپانیا آن است که با توجه به اینکه مفهوم خانواده گسترده یافته علاوه بر زن و شوهر و فرزندانشان که یک واحد خانوادگی را تشکیل می دهند، شرکا نیز اجازه اقامت اسپانیا را دارند.

بنابراین، جدیدترین تغییرات گلدن ویزای اسپانیا این اجازه را می دهد که علاوه بر سرمایه گذار تمام اعضای خانواده اش که شامل: همسر و فرزندان کوچک و یا بالای سن قانونی ، شرکای سرمایه گذار نیز همراه با تمام اعضای خانواده اش از طریق گلدن ویزای اسپانیا اقدام کند.

 

تمدید ویزای اسپانیا بدون نیاز به سفر به اسپانیا

از مهم ترین و جدیدترین تغییرات گلدن ویزای اسپانیا که در اصلاحیه صورت گرفته است، مربوط به تمدید ویزای طلایی اسپانیا است.

 با مقررات قانونی تا ماه گذشته، لازم بود که شخص سرمایه گذار یا کارآفرین و … در زمان تمدید ویزا در آن کشور حضور داشته باشد.به عبارتی دریافت کننده مجوز اقامت حداقل یک بار در طول مدت اعتبار مجوز باید به کشور اسپانیا سفر می کرد.

تغییری که داده شد حذف این نیاز به سفر به اسپانیا بوده است، به طوری که شما می توانید مجوز اقامتتان را تمدید کنید بدون آنکه لازم باشد هیچ وقت پا در زمین اسپانیایی بگذارید!

بنابراین این نکته طلایی ، توجه سرمایه گذاران را به اخذ ویزای طلایی اسپانیا جلب می کند. سرمایه گذاران می توانند با داشتن گلدن ویزای اسپانیا ازادانه در سرزمین های اروپایی سفر کنند. بدون انکه نیاز باشد به اسپانیا سفر داشته باشند.

 

تمدید اجازه اقامت به 5 سال افزایش یافت

با اشاره به مدت زمان تمدید اجازه اقامت برای سرمایه گذاران، که تا کنون به صورت دو سال دو سال قابل تمدید بود، اصلاحات بیشتری شامل شده است.

در جهت هماهنگی بیشتر و ساده تر کردن تمدید مجوز برای سرمایه گذاران با محوریت عدم نیاز به سفر به اسپانیا برای تمدید ویزا، برای کسب ملیت اسپانیایی : مدت مجوز اقامت افزایش یافته است.

پس از ابلاغ جدیدترین تغییرات گلدن ویزای اسپانیا اعتبار ویزاها از دو سال به پنج سال افزایش یافته است. این برنامه در جهت راحتی سرمایه گذاران خارجی بوده است.

 

اعتبار ویزای اولیه تا 6 ماه افزایش یافت

مسئله دیگری که در جدیدترین تغییرات گلدن ویزای اسپانیا به آن اشاره شده است، مدت زمان ویزای اولیه است که سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری باید به این کشور سفر کنند.

تاکنون، مدت زمان مشابه سایر کشور ها شصت روز بوده است،که این زمان حتی کمتر از ویزای توریستی است که اجازه می دهد 90 روز به صورت قانونی در اسپانیا بمانید.

اصلاحیه معرفی شده در این زمینه، طول مدت این ویزای اولیه را افزایش می دهد. این افزایش زمان از 60 روز به 180 روز یعنی 6 ماه بوده است.

این نوع ویزا را برای کسانی که به رغم عدم سرمایه گذاری رسمی (خرید خانه یا اموال)، از طریق سرمایه گذاری در اوراق بهادر یا … بوده اند خبری بسیار مسرت بخش است.

این مقاله به طور مستمر به روز رسانی و باز بینی می شود. اگر در این زمینه سوال دارید در بخش نظرات، وکلای ما پاسخگوی شما هستند.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا