خرید و اجاره ملک در سوئدمهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به سوئد

خرید ملک در سوئد

مهاجرت به سوئد

وکلای مهاجرت ایران ILL در مورد خرید ملک در سوئد با شما صحبت می کند. قیمت املاک سوئد را بررسی می کنیم. خرید خانه در سوئد را پی میگیریم. اشاره ای هم به خرید مزرعه در سوئد می کنیم . که استفاده های گوناگونی دارد. در مورد خرید مزایده ای ملک و خانه هم نکاتی ارائه می دهیم. درباره وام مسکن نیز مواردی را ذکر می کنیم.

 

 خرید ملک در سوئد

خرید ملک در سوئد گاهی اوقات آسان تر از اجاره کردن است . خرید ملک در سوئد مشروط به قوانین  خاصی نیست .  مشروط نبودن به قوانین بدین معنی است که عامل بازدارنده ای برای خرید ملک وجود ندارد . و مراحل خرید معمولا خیلی سریع انجام میشود.  هیچ محدودیت و مانعی در زمینه خرید ملک در سوئد برای مهاجران وجود ندارد. برای خرید خانه نیازی نیست در لیست انتظار بمانیم . زیرا خرید و فروش ملک در سوئد رونق دارد .

 

خرید خانه در سوئد

اجاره مسکن بطور سنتی در سوئد متداول است . زیرا شرایط و قانون به نفع مستاجران است . مسکن های اجاره ای معمولا در لیست انتظار می مانند . ولی خرید خانه در سوئد زودتر انجام میشود.  بسیاری از مهاجران ترجیح می دهند خانه بخرند بجای اینکه اجاره کنند . زیرا اگر اجاره کنند ، مجبور میشوند هر چند وقت ، جابجایی داشته باشند.

 

قیمت املاک سوئد

قیمت خانه در هر منطقه متفاوت است . قیمت خانه در شهرهای بزرگ سوئد بیشتر است . ولی در شهرهای کم جمعیت تر و مناطق شمالی سوئد ، قیمت ها پائین تر هستند.  مهاجران ، بیشتر مناطق و شهرهای جنوبی سوئد را  مانند  مالمو ، و شهر دانشگاهی لوند را برای زندگی انتخاب می کنند.یک خانه سه خوابه  در سوئد ، حدود 350 هزار یورو می باشد .

قیمت همین خانه سه خوابه در شهرهایی مثل استکهلم ، گوته بورگ و مالمو  بیشتر است . اگر دنبال خانه با قیمت ارزان تر هستید ، باید در مناطق کم جمعیت تر پیدا کنید . در شهرهای شمالی سوئد شما می توانید خانه سه خوابه با قیمت 25 هزار یورو خریداری کنید. قیمت املاک سوئد بستگی به منطقه و جمعیت شهرها و امکانات دارد.

قیمت املاک سوئد در آژانس ها و  قیمتی که خود فروشنده ها  ارائه می دهند ، متقاوت است .  قیمت ملک مسکونی و تجاری طبعا متفاوت است .و هرکدام شاخص خود را دارند.

 

آژانس های املاک

معمول ترین روش خرید خانه ، مراجعه به آژانس املاک می باشد .بازدید از طریق آژانس های املاک ، معمولا یکشنبه ها بعد از ظهر است . و بصورت گروهی انجام میشود . شاید همزمان با شما ، 10 یا 20 نفر دیگر از همان ملکی که دارید بازدید می کنید ، آنها هم در حال بازدید باشند. و این امر نشان می دهد که خرید خانه در سوئد کاملا رقابتی و مزایده ای می باشد.

 

مراحل مزایده

املاک با قیمت گذاری و مزایده فروخته میشوند. فروشنده و آژانس یک قیمت پایه میگذارند و چند روز این فایل را باز میگذارند.  هیچ کنترل و قانونی بر این مناقصه وجود ندارد . مالک به هر قیمتی که بخواهد خانه اش را در معرض فروش قرار می دهد. و در طول مزایده هم ، ممکن است قیمت بالاتر برود.  به همین خاطر سعی کنید یک مبلغی را مشخص کنید و با بانک تان به توافق برسید .

و قبل از تکمیل روند مزایده ، خرید ملک در سوئد را انجام دهید. وقتی فروشنده از یک پیشنهادی راضی باشد ، با مشتری اش قرارداد می بندد. قرارداد یک سند قانونی است . مدت زمان کل روند خرید ، بیشتر از چند هفته طول نمیکشد . و فقط یک هفته برای تکمیل مراحل خرید و فروش کافی است.

خرید ملک در سوئد - قیمت املاک سوئد - خرید خانه در سوئد

اتحادیه مالک و مستاجر

اتحادیه های مالکین و مستاجرین Bostadsrätsförening تمامی اطلاعات مربوط به خرید و فروش خانه را دارد.  این اتحادیه معمولا خیلی مهم هستند. و اگر مثلا شما مشکلی با همسایه داشته باشید ، در حل مشکل به شما کمک میکنند . و یا اگر بخواهید ملک تان را اجاره دهید ، نیز شما را راهنمایی خواهند کرد. این اتحادیه های از تمامی جزئیات ملک ، آگاهی دارند .  و  در مورد منطقه  ای که ملک در آن قرار دارد  اشراف کامل دارند.

 

مالیات بر ملک

هنگام خرید باید عوارض، مالیات ملک و هزینه تمبر بدهید. مهاجران و خارجی ها میتوانند برای خرید مسکن وام بگیرند هزینه مهر و تمبر ، یک درصد قیمت خرید، هنگام سند زدن است .هزینه آژانس به عهده فروشنده ست . که معمولا حدود 3.5 دهم درصد قیمت فروش خانه است .برخی از مالیات ها دوره ای هستند. و در طول زمان، نسبت به ارزش ملک افزایش پیدا می کنند. املاک جدید تا 5 سال از این مالیات معاف هستند. بعد از 5 سال ، نرخ مالیات شان افزایش پیدا می کند.

 

وام مسکن

اگر ساکن دائم در کشور سوئد هستید و درآمد ثابت دارید ، میتوانید برای خرید خانه ، درخواست وام مسکن بدهید. هیچ محدودیتی برای خارجی ها در خرید ملک در سوئد وجود ندارد. شرایط وام گیرنده ، اعتبار سنجی میشود . و باید مدارک کافی که نشان دهنده درآمد ثابت وی باشد را به بانک ارائه دهد. بایستی مبلغی به عنوان پیش پرداخت یا به اصطلاح همان آورده داشته باشید.

مبلغ این پیش پرداخت بستگی به توانایی وام گیرنده و نوع ملک دارد. پیش پرداخت تا 25 درصد قیمت خرید خانه است. زمان بازپرداخت متغیر است و متوسط طول بازپرداخت وام با سودش 20 سال است.وام مسکن در سوئد 20 ساله است.خرید خانه های بازسازی شده نیز شرایط خاص خود را دارد . قیمت پایه ملک بعلاوه هزینه های بازسازی شده می باشد .

که بر حسب زمان و امکاناتی که به ملک اضافه شده متغیر می باشد . مهاجران می توانند از این نوع املاک خریداری کنند. همچنین خرید ملک مسکونی فرنیش ( امکانات آماده ) نیز امکان پذیر است .و قیمت های خاص خود را دارد . این قیمت ها بستگی به نوع و مقدار امکانات دارد. خرید خانه در سوئد با وام بانکی امکان پذیر است .

 

خرید مزرعه در سوئد

قیمت مزرعه در بخش های شمالی کشور سوئد ارزان تر است . همانطور که گفتیم سوئد مناطق جنگلی و طبیعی بسیار دارد. اگر قصد خرید شما از مزرعه ، کسب درآمد و سرمایه باشد ، میتوانید در مزرعه سیب زمینی بکارید . و یا برای نگهداشتن گاوهای شیری استفاده کنید.  و یا یونجه بکارید  . که برایتان سود آوری داشته باشد. میشود در مزارع محصولات ارگانیک کاشت .

مهاجران نیز می توانند به خرید این مزارع اقدام کنند.خرید این مزارع برخی اوقات بدون امکاناتی مانند تراکتور و ابزار هستند . شما می توانید در این مزارع کشاورزی کنید.  برخی مزارع برای نگهداری شتر مرغ مناسب هستند. برای خرید این مزارع نیز آژانس هایی وجود دارند . انواع ویلا و باغ در تمامی شهرهای کشور سوئد وجود دارد . که هر کدام  قیمت های متقاوتی بر اساس متراژ ، کیفیت زمین ، و امکانات دارند.برای خرید مزرعه در سوئد نیز میشود وام گرفت.

در مباحث بعدی بنا به نیاز شما ، مطالب مرتبطی را ارائه خواهیم داد.  مطالب تکمیلی با تمامی جزئیات را برایتان به اشتراک خواهیم گذاشت . با ما همراه باشید.

درنتیجه شرایط خرید ملک در سوئد را بررسی کردیم . قیمت املاک سوئد را دیدیم که متغیر است . خرید خانه در سوئد را دنبال کردیم. در مورد وام مسکن گفتیم و نقش آژانس های املاک را بازگو کردیم. نحوه خرید و فروش مزایده ای ملک را توضیح دادیم.

اقامت اروپا
برچسب ها
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.