خرید و اجاره ملک در سوئدمهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به سوئد

خرید ملک در سوئد

مهاجرت به سوئد با خریداری ملک

خرید ملک در سوئد برای اتباع خارجی هیچ محدودیتی نداشته و مهاجران در کمترین زمان می توانند در این کشور انواع ملک را به جای اجاره کردن خریداری نمایند، در همین رابطه وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا برآن شد تا از مزایای خریداری خانه در سوئد و قیمت ملک سوئد نیز نکاتی را مطرح نماید که علاوه بر آن از چگونگی روند فروش مزایده ای ملک سوئد نیز مطالبی را عنوان و از کابرد خرید مزرعه در سوئد به نکاتی اشاره دارد.

 

 خرید ملک در سوئد

خرید ملک در سوئد گاهی اوقات آسان تر از اجاره کردن است زیرا خریداری ملک در این کشور مشروط به قوانین خاصی نیست اما مشروط نبودن به قوانین بدین معنی است که عامل بازدارنده ای برای خریداری ملک وجود ندارد و به همین علت مراحل خرید ملک در سوئد معمولا خیلی سریع انجام میشود.

علاوه بر آن مهاجران نیز هیچ محدودیت و مانعی برای خرید ملک در این کشور ندارند بطوری که نیازی نیست در لیست انتظار خریداران قرار گیرند زیرا خرید و فروش ملک در سوئد رونق داشته و در تمامی شرایط مدام انجام میشود، باید گفت خریداری ملک در سوئد طرفداران بیشتری از اجاره ملک در این کشور دارد.

بعد مهاجرت به سوئد و سرمایه گذاری ملکی در سوئد اگر نیاز به اطلاعات شغلی در سوئد داشتید می توانید با مطالعه مقاله بهترین مشاغل در سوئد جزئیات خوبی را در این زمینه داشته باشید.

 

خریداری خانه در سوئد

خریداری خانه در سوئد بیشتر از اجاره مورد استقبال مهاجران قرار می گیرد، اجاره مسکن بطور سنتی در سوئد متداول است زیرا شرایط و قانون به نفع مستاجران است تا حدی که مسکن های اجاره ای معمولا در لیست انتظار می مانند تا مشتری مناسبی برایشان پیدا شود ولی خرید خانه در سوئد زودتر انجام میشود.

 که به همین دلیل بسیاری از مهاجران ترجیح می دهند بجای اجاره، ملک و خانه خریداری نمایند زیرا اگر محلی را اجاره کنند مجبور میشوند هر چند وقت یکبار جابجایی داشته باشند، همچنین مهاجران و اتباع خارجی نیز مجازند که انواع خانه را در این کشورخریداری نمایند که البته باید بار مالیاتی آن را نیز در نظر داشته باشند همچنین در مهاجرت به سوئد برای سرمایه گذاری ملکی اروپایی بد نیست که با هزینه های زندگی در سوئد نیز آشنا شوید.

 

قیمت ملک سوئد

قیمت ملک سوئد در هر منطقه ای از این کشور متفاوت است ولی قیمت خرید خانه در شهرهای بزرگ سوئد بیشتر است که در مقابل آن در شهرهای کم جمعیت تر و مناطق شمالی سوئد قیمت های خریداری ملک پائین تر هستند. مهاجران بیشتر مناطق و شهرهای جنوبی سوئد را  مانند مالمو و شهر دانشگاهی لوند را برای زندگی انتخاب می کنند و بطور معمول قیمت خریداری یک خانه سه خوابه در سوئد حدود 350 هزار یورو می باشد.

بنایر این میتوان گفت که قیمت خریداری ملک در سوئد و در شهرهای بزرگ بیشتر از قیمت خرید ملک در شهرهای مناطق شمالی سوئد می باشد که علاوه بر آن خرید ملک در این مناطق میتواند شروع خوبی برای سرمایه گذاری ملکی بین المللی هم باشد.

 

خرید ملک در شهرهای سوئد

قیمت همین خانه سه خوابه در شهرهایی مثل استکهلم، گوته بورگ و مالمو  بیشتر است که اگر دنبال خانه با قیمت ارزان تر هستید باید در مناطق کم جمعیت تر شهری موردی را پیدا کنید، در شهرهای شمالی سوئد می توانید خانه سه خوابه را با قیمت 25 هزار یورو خریداری کنید همانطور که گفته شد قیمت خریداری انواع ملک در این کشور بستگی به منطقه و جمعیت شهرها و امکانات آن دارد.

علاوه بر آن قیمت پیشنهادی خرید ملک در آژانس ها و قیمتی که خود فروشنده ها ارائه می دهند متقاوت است همچین قیمت ملک مسکونی و تجاری طبعا متفاوت بوده و هرکدام شاخص خود را دارند. در ادامه این توضیحات باید خدمت تان عرض شودکه مقاله ای تحت عنوان بهترین شهرهای سوئد برای خرید ملک خارجی برای شما علاقمندان گرامی تنظیم شده که امیدواریم با مطالعه آن اهداف تان از سرمایه گذاری ملکی بین المللی در مهاجرت به سوئد مشخص تر و معلوم تر شود.

علاقمندان گرامی، در پاراگراف بعدی به نحوه فروش مزایده ای ملک سوئد پرداخته و از چگونگی قیمت گذاری برای خرید نیز نکاتی ارائه داده میشود.

فروش مزایده ای ملک سوئد

فروش مزایده ای ملک سوئد

فروش مزایده ای ملک سوئد بدین ترتیب است که املاک با قیمت گذاری و مزایده فروخته میشوند که در این روش فروشنده و آژانس یک قیمت پایه میگذارند و چند روز این فایل را باز میگذارند ولی باید بدانید که هیچ کنترل و قانونی بر این مناقصه وجود ندارد و مالک به هر قیمتی که بخواهد خانه اش را در معرض فروش قرار می دهد که در طول مزایده هم ممکن است قیمت بالاتر برود.

در فروش ملک به صورت مزایده در سوئد هر خریداری که قیمت بالاتری پیشنهاد دهد، ملک مورد نظر از آن وی خواهد بود که در واقع  این نکته رقابتی بودن خرید ملک در سوئد را می رساند.

 

آژانس های املاک

معمول ترین روش خرید خانه مراجعه به آژانس املاک می باشد که بازدید از طریق آژانس های املاک معمولا یکشنبه ها بعد از ظهر است که بصورت گروهی انجام میشود و شاید همزمان با شما 10 یا 20 نفر دیگر از همان ملکی که دارید بازدید می کنید، دیگر خریداران  هم در حال بازدید باشند و این امر نشان می دهد که خریداری ملک سوئد کاملا رقابتی و مزایده ای می باشد.

 

اتحادیه مالک و مستاجر

اتحادیه های مالکین و مستاجرین Bostadsrätsförening تمامی اطلاعات مربوط به خرید و فروش خانه را دارند که عملکرد این اتحادیه ها معمولا خیلی مهم است و اگر مثلا شما مشکلی با همسایه داشته باشید در حل مشکل به شما کمک میکنند و یا اگر بخواهید ملک تان را اجاره دهید شما را راهنمایی خواهند کرد، این اتحادیه ها از تمامی جزئیات ملک آگاهی داشته و در مورد منطقه ای که ملک در آن قرار دارد اشراف کامل دارند.

علاوه بر آن بهتر است که با توجه به هزینه ها و مخارج زندگی در سوئد قصد اقامت و سرمایه گذاری ملکی بین المللی در این کشور داشته باشید.

خرید مزرعه در سوئد

خرید مزرعه در سوئد و قیمت آن در بخش های شمالی سوئد ارزان تر است و همانطور که گفته شد سوئد مناطق جنگلی و طبیعی بسیاری دارد و اگر قصد خرید شما از مزرعه کسب درآمد و سرمایه باشد میتوانید در مزرعه سیب زمینی بکارید و یا برای نگهداشتن گاوهای شیری از مزرعه استفاده کرده و یا یونجه بکارید که برایتان سود آوری داشته باشد همچنین میتوانید در مزارع محصولات ارگانیک کشت نمایید.

در مهاجرت به سوئد و با خریداری انواع مزرعه در سوئد میتوان به فعالیت های کشاورزی یا دامپروری مشغول شد و علاوه بر نگهداری مزرعه به سود مضاعفی هم از تولیدات مزارع بدست آورد که با این روش دیگر نیازی نیست که به دنبال کسب و کار در سوئد یا شغل دیگری باشید.

 

مهاجران و خریداری مزرعه

مهاجران نیز می توانند به خریداری مزارع اقدام نمایند البته خرید این مزارع برخی اوقات بدون امکاناتی مانند تراکتور و ابزار هستند که شما می توانید در این مزارع کشاورزی کنید که برخی مزارع برای نگهداری شتر مرغ مناسب هستند، انواع ویلا و باغ نیز در تمامی شهرهای کشور سوئد وجود دارد که هر کدام  قیمت های متقاوتی بر اساس متراژ، کیفیت زمین و امکانات دارند که البته برای خرید مزرعه در سوئد نیز میشود وام گرفت.

خرید مزرعه در سوئد

مالیات بر ملک

هنگام خرید ملک در سوئد نیز باید عوارض، مالیات و هزینه تمبر بدهید که مهاجران و خارجی ها میتوانند برای خرید مسکن وام بگیرند هزینه مهر و تمبر یک درصد قیمت خرید هنگام سند زدن است ولی هزینه آژانس به عهده فروشنده ست که معمولا حدود 3.5 درصد قیمت فروش خانه است. باید گفت که برخی از مالیات ها دوره ای هستند و در طول زمان نسبت به ارزش ملک افزایش پیدا می کنند و املاک جدید تا 5 سال از این مالیات معاف هستند کهبعد از 5 سال نرخ مالیات شان افزایش پیدا می کند.

 

وام مسکن

اگر ساکن دائم در سوئد هستید و درآمد ثابتی هم دارید میتوانید برای خرید خانه درخواست وام مسکن بدهید که هیچ محدودیتی برای خارجی ها در خرید ملک در سوئد وجود ندارد که به دنبال درخواست شرایط وام گیرنده اعتبار سنجی میشود و باید مدارک کافی که نشان دهنده درآمد ثابت شما باشد را به بانک ارائه دهد همچنین بایستی مبلغی به عنوان پیش پرداخت یا به اصطلاح همان آورده داشته باشید.

پیش پرداخت وام مسکن سوئد

مبلغ این پیش پرداخت بستگی به توانایی وام گیرنده و نوع ملک دارد که پیش پرداخت تا 25 درصد قیمت خرید خانه است، البته زمان بازپرداخت وام دریافتی متغیر است و متوسط طول بازپرداخت وام با سودش 20 سال است، جهت اطلاع باید گفت وام مسکن در سوئد 20 ساله است.

 

قیمت خانه های بازسازی شده در سوئد

علاوه بر آن خرید خانه های بازسازی شده در سوئد نیز شرایط خاص خود را دارد و بدین ترتیب محاسبه میشود: قیمت پایه خرید ملک در سوئد بعلاوه هزینه های بازسازی شده که بر حسب زمان و امکاناتی که به ملک اضافه شده متغیر می باشد. مهاجران نیز می توانند املاک بازسازی شده خریداری نمایند که ممکن است این ملک ها مبله و فرنیش باشند که البته قیمتهای خود را دارند.

 

 مهاجرت به سوئد با خریداری خانه و مزرعه

در جمع بندی میتوان گفت خریداری ملک در سوئد سریعتر و آسانتر از اجاره ملک در این کشور می باشد و مهاجران نیز می توانند در مهاجرت به سوئد بدون محدودیت در این کشور انواع ملک را خریداری نمایند بخصوص در مناطق شمالی سوئد که قیمت های خرید ملک پایین تر از دیگر مناطق می باشد، که همچنین از مالیات خریداری ملک در سوئد گفته و به امکان خرید مزرعه نیز توسط مهاجران اشاره داشتیم.

 

 

 

وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا با دیگر همکاران مجرب خود موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل و املاک بین المللی اینوستایم تمامی امور مهاجرتی و سرمایه گذاری ملکی بین المللی را از ابتدا تا پایان ارائه و تکمیل می نماید.

که به دنبال آن چنانچه علاقمند به جزئیات بیشتری در خصوص شرایط خریداری ملک در سوئد بودید میتوانید با مشاوران IIL تماس گرفته تا ارتباط زنده ویدیوکال داشته و یا برای مشاوره حضوری با وکیل مرتبط با کار خود وقت رزرو نمایید، و در ضمن از اینکه مقالات گردآوری شده ما را مطالعه می فرمایید بسیار خرسند بوده و کمال تشکر را داریم.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا