امور تحصیل در سوئدمهاجرت از طریق تحصیلمهاجرت به سوئد

دانشگاه های سوئد (قسمت اول)

مهاجرت به سوئد

وکلای مهاجرت ایران (ILL ) درباره دانشگاه های سوئد با شما سخن می گوید . رتبه جهانی سوئد را در رشته های  تحصیلی مخلتف بازگو می کنیم. تحصیل در سوئد را بررسی خواهیم کرد. دلایل تحصیل در سوئد و انتخاب دانشگاه های سوئد برای تحصیل را مطرح می کنیم.

 

تحصیل در سوئد را انتخاب کنید

کشور مدرن سوئد به عنوان برترین کشور در شاخص عدالت اجتماعی شناخته شده است. و دارای بالاترین سطح برابری ثروت در جهان است.مراقبت های بهداشتی برای تمامی مردم است. درخواست برای تحصیل در این کشور بسیار زیاد می باشد. رتبه جهانی سوئد در نظام آموزش عالی کاملا محرز است . تمرکز و محوریت دانشگاه های سوئد،دانش محور است . تحصیل در سوئد ، ایده آل بسیاری از مهاجران برای  اخذ مدارک علمی می باشد .

 

دانشگاه های سوئد برای تحصیل

دانشگاه های کشور سوئد مبتنی بر علم و فن آوری می باشند . دارای دانشگاه های بسیار خوبی ست . دانشگاه های سوئد رتبه هشتم  را در رده بندی دانشگاه های دنیا ( QS ) دنیا دارد. یکی از دلایلی که دانشگاه های سوئد برای تحصیلات عالی انتخاب میشوند ، امکان بالای اختراع و ابداع در این کشور و دانشگاه هایش می باشد . در واقع بین ایده و خلاقیت های ذهنی و تحقق آن فاصله بسیار کمی وجود دارد .

 

دانشگاه لوند

این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه ها در شمال اروپا می باشد .و رتبه هفتاد وهشتم را در دنیا دارد . 42 هزار دانشجو دارد . و با 600 دانشگاه دیگر در سطح دنیا ارتباط و همکاری دارد. هم در زمینه تحقیق فعالیت می کند و هم تبادل دانشجو انجام می دهد. دانشگاه لوند از بهترین دانشگاه های سوئد می باشد .

 

موسسه سلطنتی تکنولوژی و فن آوری KTH

این موسسه بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه بین المللی پلی تکنیک است و یکی از بهترین دانشگاههای اروپا می باشد . در پایتخت کشور سوئد، استکهلم واقع شده است . در حال حاضر در رتبه بندی کل دنیا ، مقام نودو هشتم را دارد. یک سوم تحصیلات رشته های مهندسی و پژوهشی سوئد در این دانشگاه تدریس میشود . رتبه جهانی سوئد در دانشگاه های مهندسی و فن آوری رده 40 می باشد .

 

دانشگاه آپسالا

این دانشگاه در سال 1477 تاسیس شد .و جزو قدیمی ترین دانشگاه ها در سوئد و قدیمی ترین دانشگاه در تمامی کشورهای شمال اروپا می باشد .  این دانشگاه تاریخچه و سابقه طولانی ومعتبری دارد . و عضو گروه Coimbra  می باشد . این گروه ، موسسه ای با استانداردهای بالای بین المللی آموزشی می باشد .

دانشگاه های سوئد- رتبه جهانی سوئد- تحصیل در سوئد - دلایل تحصیل در سوئد

دانشگاه صنعتی چالمرز (Chalmers)

این دانشگاه صنعتی در شهر گوتنبرگ واقع شده است. و یکی از قوی ترین دانشگا ه های پلی تکنیک است . در رتبه 133 دنیا می باشد .  و جزو 100 دانشگاه برتردنیا در رشته مهندسی و تکنولوژی است. یک سوم دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام می کنند ، تحصیلات بین المللی را باید پشت سر بگذارند . و به همین دلیل تدریس در این رشته به زبان انگلیسی ست . و ترجیحا دانشجویانی که زبان انگلیسی می دانند راحت تر می توانند از آموزش برخوردار باشند.

 

دانشگاه استکهلم

این دانشگاه در سال 1878 به عنوان یک دانشکده تاسیس شد .  بیش از 31هزار دانشجو دارد. در میان پارک شهر ملی واقع شده است . دورتادور این دانشگاه درخت و سبزه و چوب است . 800 نوع گل و گیاه ،100 نوع پرنده ،ساحل و دریای بالتیک در نزدیکی این دانشگاه می باشد . دانشجویان این دانشگاه با مترو به شهر رفت و آمد می کنند. رشته های ریاضی ، فیزیک ، شیمی و جغرافیا دارد.  رشته علوم اجتماعی دارد . و تحقیقات علمی انجام میدهد.

 

دلایل تحصیل در سوئد

یکی از دلایل تحصیل در سوئد دانشگاه های سوئد است که از خلاقیت بالایی برخوردار هستند.  وقتی در سوئد تحصیل می کنید ،  مستقلا تشویق به نو آوری و ابداع میشوید. می توانید توانایی و دانش خودتان را با بررسی وضعیت موجود ارزیابی کنید و توسعه دهید. و آزادانه می توانید دیدگاه ها و فکر خلاقانه خود را عملی کنید. این استقلال فکری بسیار مهم است . و شما می توانید نظرات و ایده هایتان را به گوش دیگران برسانید. همین مزیت دلیلی بر انتخاب دانشگاه های سوئد برای تحصیل مهاجران می باشد .

رتبه جهانی سوئد در آموزش و آموزش عالی جزو برترین های دنیا می باشد .یکی دیگر از دلایل تحصیل در سوئد ، تخصیص سرمایه در خصوص ابداعات است . کشور سوئد در میان دیگر کشورهای دنیا، از بالاترین رتبه را در تحقیق و توسعه دارد . لیست اختراعات و ابداعات کشور سوئد طولانی ست . و مدام در حال تغییر و پیشرفت می باشد . کمربند ایمنی، ضربان ساز و ……نمونه ای از این نو آوری ها می باشند.

 

جایزه نوبل چیست ؟

جایزه نوبل ، مجموعه ای از جوایز  سالانه بین المللی ست . که در زمینه های علمی ،فرهنگی  اعطا میشود. موسسات سوئدی و نروژی اهدا کننده این جایزه هستند. دانشمند سوئدی آلفرد نوبل ، 5 جایزه نوبل را در سال 1895 تاسیس کرد .  ارزش این جایزه بیش از 9 میلیون کرون سوئد می باشد . که با یک دیپلم و مدال اعطا میشود. کشور سوئد اهمیت بسیار زیادی به علم و دانش میدهد.این جایزه در سطح دنیا شناخته شده است .

 

در نتیجه،  برخی از دانشگاه های سوئد را نام بردیم.دیدیم که رتبه جهانی سوئد از نظر علمی بسیار بالاست . دلایل تحصیل در سوئد را متذکر شدیم. با چند دانشگاه سوئد آشنا شدیم. و گفتیم که سوئد و دانشگاه های سوئد ، ابداع و اختراع زیاد انجام میشود. برای ادامه به قسمت دوم مقاله دانشگاه های سوئد مراجعه نمایید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا