امور تحصیل در سوئدمهاجرت از طریق تحصیلمهاجرت به سوئد

دانشگاه های سوئد (قسمت دوم)

مهاجرت به سوئد

از آنجایی که وکلای مهاجرت ایران (ILL) برای مهاجرت به سوئد اقدام مینمایند در مقاله دانشگاه های سوئد (قسمت دوم) را به موارد زیر اشاره خواهیم کرد. هزینه تحصیل در سوئد را  به بحث میگذاریم. .برخی از رشته های تحصیلی سوئد را عنوان می کنیم.در مورد بورسیه تحصیلی نیز نکاتی را به مشاوره میگذاریم. با برخی دیگر از دانشگاه های سوئد  آشنا میشویم.در مورد تهیه و خرید کتب و جزوات درسی هم با هم گفتگو خواهیم کرد. هزینه سالانه تحصیل در سوئد را نیز ذکر خواهیم کرد.

 

دانشگاه های سوئد

دانشگاه halmstad  یک موسسه آموزش عالی عمومی ست .رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد . در سال 1983 تاسیس شد . در دوره PHD سه زمینه مطالعاتی دارد . فن آوری اطلاعات ،علوم نوین ،و علوم بهداشتی دوره های این دانشگاه می باشند . این دانشگاه 10674 دانشجو دارد .  55 پروفسور و 88 دانشجوی محقق دارد.

دانشگاه  رشته های هنری استکهلم : در این دانشگاه اپرا – هنرهای دراماتیک و حرکات موزون تدریس میشود.

   دانشگاه Mid Sweden  : دانشکده علوم انسانی دارد. علوم اجتماعی و علوم بهداشتی تدریس می شود. رشته های مهندسی ، فیزیک و ریاضی دارد.

دانشگاه  omea  در نیمه شمالی کشور سوئد می باشد .در سال 1995 تاسیس شده است . 31 هزار دانشجو و 368 پروفسور دارد . بیش از 4 هزار کارمند دارد. دوره های کارشناسی ارشد و دکترا دارد. دانشکده های  علوم اجتماعی ،هنر ، پزشکی ،و تکنولوژی از دیگر دانشکده های این دانشگاه هستند.

دانشگاه Örebro  : یک دانشگاه مدرن در سوئد می باشد. رشته های علوم اجتماعی و علوم انسانی در این دانشگاه تدریس می شود.

 

 

هزینه تحصیل در  سوئد 

هزینه ها بستگی به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی دارد. هزینه ها از حدود 80 هزار کرون در سال شروع میشود. و تا 150 هزار کرون و حتی بالاتر هم هستند . تمامی دانشجویان باید کتاب های درسی خریداری کنند . و متوسط 750 دلار باید هزینه کنند. البته این هزینه به تعداد کتاب و جزوات بستگی دارد .و  بر حسب کتاب و جزوه لازم برای هر رشته متغیر می باشد.

برای تامین هزینه تحصیل در سوئد ،برنامه ریزی مالی  بسیار مهم است . همانطور که می دانیم پول رایج سوئد کرون است . تغییرات و تبدیل این ارز  به دیگر ارزهای رایج ، امری مهم می باشد . شما می توانید از این مبدل ارز درسایت xe.com استفاده کنید . و به نرخ دلار تبدیل کنید. طبق آخرین نرخ ارز در ژانویه 2019 ، یک یورو برابر است با 10.2 کرون سوئد.

ثبت نام  و پذیرش در برخی از دانشگاه های سوئد آنلاین می باشد . و یا حداقل بخشی از پروسه ثبت نام اینترنتی است. هزینه اپلیکیشن تحصیلی 900 کرون است . این وب سایت ها برای ارسال درخواست تحصیل دردانشگاه های سوئد می باشند.

دانشگاه های سوئد - هزینه تحصیل در سوئد - رشته های تحصیلی سوئد - هزینه سالانه تحصیل در سوئد 

هزینه سالانه تحصیلی سوئد

هزینه دوره های کارشناسی کمتر است . ولی کارشناسی ارشد گران تر می باشد. هزینه دوره کارشناسی ارشد در سال بیش از 129 هزار کرون سوئد می باشد. برای مثال :

هزینه سالانه تحصیل در سوئد در رشته های علوم انسانی و علوم اجتماعی  ، 80 هزار کرون تا 110 هزار کرون می باشد.

هزینه سالانه تحصیل در سوئد در رشته های علوم طبیعی و علوم تکنولوژی  از 120 هزار کرون تا 145 هزار کرون می باشد .

هزینه سالانه تحصیل در سوئد در رشته طراحی و آرشیتکت  از 190 هزار کرون تا 270 هزار کرون می باشد .

هزینه تحصیلی  سوئد متفاوت است . در هر دانشگاهی و هر رشته و دوره ای ، هزینه ها با هم فرق دارند.

 

 

اتحادیه های دانشجویی

دانشجویان معمولا در اتحادیه های دانشجویی ثبت نام می کنند. تا با عضویت در این اتحادیه از تخفیف های دانشجویی گوناگونی استفاده کنند.عضویت در این اتحادیه ها مزایایی دارد. این اتحادیه های برای هر ترم ، تخفیفاتی را به دانشجو ارائه می دهند.

هزینه کتاب و جزوات درسی بستگی به رشته های تحصیلی سوئد دارد.  بسیاری از اتحادیه های دانشجویی فروش کتاب راه اندازی می کنند. ودانشجویان می توانند کتاب های دانشجویان سال پائین تر را با قیمت ارزان تر خریداری کنند. و یا از جزوات سال های قبل کپی می گیرند. وب سایت هایی برای خرید این کتب و جزوات وجود دارد.

 

 

بورسیه تحصیلی  سوئد

موسسه سوئدی (Swedish institute Scholarships (SL یک سازمان دولتی است . که هر ساله دانشجویانی از سراسر دنیا را برای تحقیق و تحصیل دز کشور سوئد بورسیه و پذیرش می کند .  البته این بورسیه شرایطی دارد . شرایط این بورسیه برای هر دانشجویی از هر کشور دیگری متفاوت است .

همچنین شرایط پذیرش این بورسیه برای رشته های تحصیلی متفاوت می باشد .  این شرایط و الزامات در سطح تحصیلی کارشناسی  وجود دارد، در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا هم فرق دارد.برخی از رشته های تحصیلی سوئد بورسیه دارند.

دانشگاه های سوئد برنامه های زیادی برای بورسیه کردن دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. و هر دانشگاهی برنامه خاص خود را دارد. درخصوص اطلاعات دقیق تر، وب سایت هایی در این رابطه وجود دارند. دانشگاههای ذکر شده در ذیل ، دانشجویان را در سوئد بورسیه می کنند. دانشگاه آپسالا-  دانشگاه اروبرو- دانشگاه بوراس – دانشگاه گاوله- دانشگاه سکوودا- دانشگاه مالمو .

در قسمت دانشگاه های سوئد (قسمت اول) با برخی از دانشگاه های سوئد آشنا شدیم در این مقاله به ادامه ی دانشگاه ها پرداختیم و  هزینه تحصیل در سوئد را با هم به مشاوره گذاشتیم و با چند تا از رشته های تحصیلی سوئد آشنا شدیم همچنین در مورد بورسیه شدن در سوئد مطالبی را عنوان کردیم و هزینه سالانه تحصیل در سوئد را نیز مطرح نمودیم. در صورت هر گونه سوال می توانید با وکلای مهاجرت ایران در ارتباط باشید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا