بیمه و خدمات رفاهی آلمانمهاجرت به آلمان

دریافت ویزای پزشکی آلمان چه شرایطی دارد؟

مهاجرت درمانی به آلمان

دریافت ویزای پزشکی آلمان موضوع اصلی این مقاله است که وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا به آن پرداخته و از انواع ویزای درمانی آلمان نکات مرتبطی را عنوان می نماید چرا که مهاجرت درمانی به آلمان مورد استقبال 177 کشور دنیا می باشد و علاوه بر آن از چگونگی ارائه درخواست ویزای پزشکی آلمان به مراکز مرتبط گفته و همچنین درباره هزینه صدور ویزای پزشکی آلمان به مبالغ آن نیز اشاره دارد.

 

دریافت ویزای پزشکی آلمان

با دریافت ویزای پزشکی آلمان مجاز هستید که در این کشور به درمان بیماری خود بپردازید و تا زمانیکه توانایی پرداخت بار مالی این هزینه ها را در طول درمان داشته باشند مجاز هستید که در این کشور اقامت داشته باشید، بطور خلاصه برای معالجه و درمان در آلمان باید ویزا دریافت نمایید.

 کشور آلمان در زمینه  صنعت توریسم درمانی و سلامت دارای رتبه و مقام اول دنیا می باشد و همچنین تخمین زده شده که سالانه بیش از هزاران نفر از 177 کشور برای معالجات پزشکی به این کشور می آیند و این نکته که بیش از 2000 بیمارستان و کلینیک در آلمان وجود دارد، باید گفت اخذ ویزای پزشکی آلمان پروسه، زمان و هزینه دارد که متقاضیان درمان در آلمان باید تمامی این موارد را رعایت نمایند.

ویزای درمانی آلمان

ویزای درمانی آلمان برای معالجات پزشکی در این کشور دو نوع است:

  • ویزای کوتاه مدت درمانی آلمان که برای اقامت سه ماهه در آلمان است
  • ویزای بلندمدت درمانی آلمان برای اقامت بیش از سه ماه می باشد.

برای درمان کوتاه مدت در آلمان( سه ماه یا کمتر از سه ماه) می توانید ویزای درمانی شنگن بگیرید که البته ملیت شما در دریافت این ویزا تاثیر دارد ولی برای طول درمان بیش از سه ماه در آلمان می بایست ویزای پزشکی ملی این کشور را دریافت نمایید البته ملیت و اتباع کشورهای اتحادیه اروپا و اتحادیه تجاری آزاد اروپا برای درمان در آلمان از دریافت ویزای پزشکی معاف هستند، نوع ویزای درمان در آلمان چه کوتاه مدت یا بلند مدت بستگی به طول درمان شما در این کشور دارد.

مهاجرت درمانی به آلمان

مهاجرت درمانی به آلمان به منظور معالجه انواع بیماریها در این کشور پیشرفته انجام میشود و اکثر بیمارانی که از کشورهای همسایه برای معالجه به این کشور می روند عبارتند از لهستان، فرانسه و هلند و تخمین زده شده که سود حاصل از مهاجرانی که برای درمان در آلمان به این کشور می آیند در سال بالغ بر میلیون ها یورو می باشد.

علیرغم این کشورهای همسایه ملیت های گوناگون از 177 کشور دیگر برای درمان به این کشور می روند که اگر ویزای کوتاه مدت درمانی دریافت نمایند می توانند به مدت 180 روز برای معالجات پزشکی در این کشور اقامت داشته باشند، در کل ارائه درخواست برای دریافت ویزای پزشکی آلمان مهاجرت برای درمان در آلمان نیاز به دریافت ویزا دارد.

مهاجرت به آلمان به منظور معالجه و درمان بیماری با کیفیت و استانداردهای جهانی بالایی برخوردار است.

مهاجرت درمانی به آلمان

 درخواست ویزای پزشکی آلمان

 درخواست ویزای پزشکی آلمان شامل چندین مرحله می باشد که این مراحل هم برای دریافت ویزای درمانی کوتاه مدت و هم بلند می باشد از جمله:

  •  پیدا نمودن مرکزی که باید درخواست دریافت ویزای درمان در آلمان را به آن ارسال نمود که در برخی از کشورها باید به سفارت آلمان و یا کنسولگری این کشور درخواست ویزای پزشکی ارسال شود که در هر صورت فقط سفارت آلمان مسئول صدور ویزای درمانی و پزشکی این کشور می باشد.
  • تهیه و ارسال تمامی مدارک پزشکی مرتبط
  • کپی پاسپورت و اصل پاسپورت
  • سوابق پزشکی از بیمارستان یا کلینیک کشور اصلی بیمار
  • گواهی سکونت در آلمان در طی درمان
  • گواهی توانایی مالی برای برآورد هزینه های درمان
  • تعیین وقت ملاقات که در برخی از کشورها آنلاین و اینترنتی صورت می گیرد و در برخی دیگر کشورها این قرار ملاقات باید حضورا انجام شود.

ارائه مدارک برای درخواست دریافت ویزای پزشکی آلمان باید کامل و دقیق باشد تا مورد تایید قرار گیرد و اینکه درمان در آلمان با استفاده از تکنولوژی و علم نوین نتایج بهتری برای بیماران در معالجه خواهد داشت.

 

زمان درخواست ویزای پزشکی آلمان

 در مهاجرت به آلمان به منظور درمان در آلمان مشخصا هر زمانیکه که بخواهید نمیتوانید درخواست ویزا بدهید زیرا کشور آلمان قوانین سخت گیرانه ای جهت صدور ویزا دارد که به همین منظور می بایست درخواست خودتان را حداقل سه هفته  قبل از سفر به آلمان به سفارت ارائه دهید. درخواست برای ویزا هم محدودیتزمانی دارد اما با وجود این محدودیت ها و سختگیری ها چنانچه شرایط بیمار در وضعیت  فوق العاده و حاد باشد سفارت تلاش خواهد نمود که در اولین فرصت ویزای پزشکی آلمان را برای بیمار صادر نماید.

 

صدور ویزای پزشکی آلمان

بر اساس اینکه بیمار کارمند، کارفرما، دانشجو، بازنشسته، بزرگسال و یا خردسال باشد برای هر یک از این موقعیت ها قوانین و ضوابط خاصی برای صدور ویزا وجود دارد و هر کدام یک سری مدارک بایستی ارسال نمایند که البته هزینه درخواست ویزا نیز برای آنان متفاوت است.

 اگر شخص تحت درمان در آلمان زیر سن قانونی باشد یکی از والدینش می تواند همراه وی باشد، بیمار زیر 18 سال می تواند با یکی از اعضای خانواده اش برای درمان و معالجه به آلمان برود.

هزینه صدور ویزای پزشکی آلمان

هزینه صدور ویزای پزشکی آلمان

هزینه صدور ویزای پزشکی آلمان بستگی به زمانی دارد که شما قصد دارید برای معالجه و درمان در آلمان بمانید یعنی اگر برای کمتر از سه ماه در آلمان خواهید ماند 60 یورو برای صدور ویزا باید پرداخت نمایید و اگر بیمار زیر 12 سال باشد مبلغ  35 یورو بابت صدور ویزای وی باید پرداخت شود.

هزینه صدور ویزای پزشکی بلند مدت  75 یورو می باشد اما این هزینه برای بچه های زیر 6 سال گرفته نمی شود و برای این سن رایگان می باشد، میتوان گفت هزینه های صدور ویزای پزشکی و درمان در آلمان در شرایط گوناگون و سنین مخلتف متغیر است، همچنین باید در نظر داشت که هزینه های صدور ویزای پزشکی آلمان بر اساس شرایط و سن بیمار تعیین می شود.

 

تمدید ویزای پزشکی آلمان 

چنانچه برای طول درمان در آلمان زمان بیشتری نیاز باشد باید درخواست تمدید ویزای پزشکی داد، بیمارستانی که درمان شما در آن انجام میشود می تواند دز این خصوص کمک زیادی برای تمدید این نوع ویزا به شما بدهد بدین نحو که با دفتر ثبت نام  درمان مهاجران خارجی در شهری که هستید تماس بگیرید و یک قرار ملاقات بگذارید و موقع وقت ملاقات تمامی مدارک بیمارستان را با خود ببرید در هر شهر آلمان که باشید این نوع دفاتر وجود دارند که با هماهنگی بیمارستان می توانید برای تمدید ویزای پزشکی خود درخواست دهید.

 

 پزشکی آلمان 

یکی دیگر از خدمات درمان در آلمان جراحی پلاستیک است که برای آشنایی بیشتر شما مواردی از این قبیل را برایتان به اشتراک میگذاریم، مرکز LIDMED EYELID در شهر کلن آلمان چندین سال است که انواع جراحی های پلاستیک را انجام می دهد.

دکتر حسین آرال ( HUSEYIN ARAL ) موسس این مرکز و  متخصص در جراحی پلک می باشد که همچنین وی سرپرست  آموزشی Oculoplastics در انجمن چشم پزشکی آلمان است و از تمامی دنیا بیمار پذیرش می کند، این مرکز در درمان بیماری های خاص متخصصان ویژه ای دارد و همکاری بین رشته ای با تمامی کشورها دارد.

این مرکز تمامی جراحی های کودکان و بزرگسالان را انجام میدهد و بنا بر نیاز بیمار، جراحی های سرپایی هم انجام می دهند و نکته جالب اینکه چنانچه هر کدام از بیماران بین المللی به هرعلتی از جمله مشکل ویزا نتوانند به آلمان بیایند و ترجیح بدهند که دکتر حسین آرال عمل شان را انجام دهد می توانند با این مرکز و دفتر ایشان در شهر ازمیر ترکیه تماس بگیرند و مقدمات درمان خود را چک کنند.

 

  ویزای پزشکی آلمان

برای جمع بندی می توان گفت در مهاجرت به آلمان  و برای درمان در آلمان به خاطر کیفیت بالای درمان در آلمان در سطح دنیا این کشور مورد توجه و استقبال بسیاری از بیماران از کشورهای گوناگون می باشد که برای دریافت انواع ویزای پزشکی آلمان باید مدارک لازم را ارئه و هزینه هایی بابت درخواست دریافت ویزاهای درمانی آلمان پرداخت نمود، همچنین باید سه هفته زودتر از سفر به آلمان درخواست ویزای پزشکی این کشور را به مراکز مرتبط ارسال نمود.

 

 

 

 

وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا با دیگر همکاران مجرب خود موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل و املاک بین المللی اینوستایم تمامی امور مهاجرتی و خریداری ملک های خارجی را با رعایت نکات حقوقی آن ارائه و تکمیل می نماید.

و چنانچه شما علاقمند گرامی اطلاعات بیشتر و تکمیلی در ارتباط با انواع ویزای پزشکی آلمان داشتید می توانید با مشاوران IIL تماس گرفته تا ارتباط زنده ویدیو کال داشته و یا برای مشاوره با وکیل مرتبط با کار خود وقت رزرو نمایید و از اینکه مقالات گردآوری شده ما را مطالعه می نماید کمال تشکر را داریم و امیدواریم برایتان مفید فایده قرار گرفته باشد.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا