برنامه IER پرتغالمهاجرت به پرتغالویزای دی 2 پرتغالویزای دی 7 پرتغالویزای طلایی پرتغال

دریافت و تمدید کارت اقامت پرتغال

مهاجرت به پرتغال

از جمله سوالاتی که مخاطبین آی آی ال همیشه می پرسند این است که پروسه دریافت و تمدید کارت اقامت پرتغال چگونه است؟ همچنین می پرسند که کارت اقامت پرتغال چقدر اعتبار دارد و چند وقت یک بار باید تمدید شود. با هدف روشن کردن یک سری موضوعات و پاسخ دادن به این سوالات مقاله « دریافت و تمدید کارت اقامت پرتغال » تهیه شده است. با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید.

دریافت کارت اقامت پرتغال

بعد از اینکه درخواست شما در سازمان SEF تایید می شود ، شما باید هزینه صدور کارت اقامت را پرداخت کنید و بعد از ۱۰ تا ۲۰ روز کارت اقامت پرتغال شما که برای مدت ۱ سال معتبر است صادر می شود و تحویل شما می گردد.

کارت اقامت پرتغال با اعتبار یک سال

کارت اقامت پرتغال شما که برای یک سال معتبر است به شما اجازه می دهد که آزادانه به کشور های حوزه شنگن سفر کنید بدون اینکه نیازی به درخواست ویزا داشته باشید. البته برای احتیاط باید پاسپورت ایرانی خود را به همراه داشته باشید.

در این سال شما باید مطابق به برنامه مهاجرتی خود حداقل شرط ماندن در پرتغال را رعایت کنید. مثلا در برنامه گلدن ویزا این مدت ۷ روز در سال است.

برای تمدید کارت اقامت پرتغال شما باید درخواست تمدید اقامت را بدهید و این درخواست باید حداقل ۳۰ روز قبل از اینکه کارت اقامت شما منقضی شود ، شروع شود.

در طول پروسه تمدید کارت اقامت پرتغال شما باید مجددا بیومتریک ( اثر انگشت و … ) را انجام دهید ،‌ نامه عدم سوء سابقه جدید ارائه دهید و هزینه تمدید را برای هر نفر پرداخت کنید.  علاوه بر این هزینه یک هزینه پردازش درخواست برای شخص اصلی و وابستگان نیز باید پرداخت شود.

کارت اقامت سال دوم و سال سوم

کارت اقامت پرتغال شما اکنون برای مدت ۲ سال معتبر است که سال دوم و سوم حضور شما در پرتغال را پوشش می دهد. در طول این مدت شما باید متناسب با برنامه مهاجرتی خود در پرتغال ، مدت قانونی را در پرتغال بمانید. این مدت مثلا در برنامه گلدن ویزای پرتغال ۱۴ روز متوالی یا متناوب است.

در پایان سال سوم مجددا باید پروسه تمدید کارت اقامت پرتغال را طی کنید. پوسه تمدید در این زمان هم کاملا مشابه پروسه تمدید در پایان سال اول است.

کارت اقامت سال چهارم و پنجم

شما اکنون کارت اقامت دیگری دارید که برای مدت دو سال معتبر است و سالهای چهارم و پنجم حضور شما در پرتغال را پوشش می دهد. در پایان ۵ سال شما می توانید برای اخذ اقامت دائم پرتغال و به دنبال آن دریافت پاسپورت پرتغال اقدام کنید. مدت زمان دریافت پاسپورت پرتغال اخیرا کاهش یافته است. برای اطلاع بیشتر به مقاله « دریافت پاسپورت پرتغال بعد از ۵ سال » مراجعه کنید.

نکته مهم این است که با وجود اینکه شما در پایان مدت ۵ سال قانونا می توانید برای دریافت پاسپورت پرتغال درخواست بدهید اما عملا این کار را بدون دریافت اقامت دائم نمی توانید انجام دهید. پس در نتیجه برای دریافت پاسپورت پرتغال باید اول اقامت دائم پرتغال را دریافت کنید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا