امور مالی و مالیاتی اسپانیامهاجرت به اسپانیا

اخذ کد مالیاتی اسپانیا

امور مالی و مالیاتی اسپانیا

اگر قصد اخذ اقامت اسپانیا را دارید، شما نیازمند شماره مالیاتی اسپانیا هستید که شناسه NIE و NIF نامیده می شود تا به صورت قانونی به سرمایه گذاری در اسپانیا و ثبت شرکت بپردازید پس می توانید با کمک وکلای مهاجرت ایران (IIL) جهت اخذ کد مالیاتی اسپانیا اقدام نمایید به همین منظور، باید معنای صحیح این دو اصطلاح را بدانید و از نوع حقوق و تعهدات مربوط به هر یک آگاه باشید.

 

شناسه NIE  و NIF اسپانیا

طبق قوانین اسپانیا، تمامی افرادی که قصد ثبت شرکت و به نوعی راه اندازی کسب و کار در این کشور را دارند، اعم از شهروندان اسپانیایی و همچنین اتباع خارجی و افرادی که تابعیت و  اقامت اسپانیا را دارند ، پیش از هر اقدامی باید نسبت به اخذ کد مالیاتی اسپانیا اقدام نمایند و دلیل اهمیت آن این است که برای هرگونه معاملات مالی در اسپانیا ضروری می باشد.

 

شماره مالیاتی اسپانیا

جهت اخذ کد مالیاتی اسپانیا می توان در سفارت کشور مبدأ اقدام به دریافت آن نمود، لذا پیش از اینکه نسبت به اخذ شماره مالیاتی اسپانیا اقدام نمایید، باید برای دریافت وقت سفارت اسپانیا اقدام کنید و یا بعد از ورود به کشور اسپانیا و مراجعه به دفتر مهاجرت مربوطه، اقدام به دریافت این  کدها نمایید.

توصیه می‌ کنیم این شناسه ها را قبل از ورود به اسپانیا دریافت کنید، حتی می ‌توانید وظیفه دریافت این کد را به وکیل خود واگذار کنید و باید حتماً در وکالت نامه ذکر کنید که وکیل، اجازه دریافت این شناسه را برای شما دارد.

 

کد NIF اسپانیا

کد NIF اسپانیا در صورتی نیاز می شود که شما بخواهید با هدف اخذ اقامت اروپا فعالیت‌ های اقتصادی انجام دهید مانند اینکه شرکتی را ثبت کنید و یا کالایی را خریداری کنید. لازم به ذکر است، دریافت این شناسه برای تمامی اشخاص حقوقی الزامی است و متقاضی می تواند این شناسه را از نهادهای مربوطه کشور اسپانیا درخواست کنید.

پس از طی مراحل باید به همراه مدارک تهیه شده به سفارت اسپانیا در تهران مراجعه نمایید و درخواست اخذ ویزا دهید، پس از اخذ ویزا و سفر به اسپانیا، کارت اخذ اقامت اسپانیا برای شما صادر خواهد شد.

 

زمان ارائه شناسه NIE و NIF 

موقعیت هایی در رابطه با ثبت شرکت و کسب و کار مشترک که در آن افراد حقیقی و یا حقوقی خارجی که باید  شناسه NIE و  NIF خود را ارائه نمایند عبارتند از:

شرکا و یا مدیران شرکت های اسپانیایی، اعطا گواهینامه فروش ، خرید و فروش املاک و مستغلات، انجام هر گونه معامله اقتصادی در قلمرو اسپانیا، باز کردن حساب بانکی، پر کردن فرم های رسمی در تمامی اداره جات دولتی و غیر دولتی، اداره مهاجرت و یا آژانس های مالیاتی .                                                                                                                                                                                                             

مدارک موردنیاز شناسه NIE و NIF                                                        

برای دریافت شماره مالیاتی اسپانیا ، انجام مراحل و ارائه مدارک زیر الزامی است:

-دو پرده عکس گذرنامه

-تکمیل فرم شماره 790

-ارائه اصل و کپی کارت هویت یا پاسپورت

-ذکر بیانیه ای برای دلیل درخواستتان

-ارائه فرم استاندارد شماره ۱۵

-فتوکپی از تمامی صفحات گذرنامه که توسط دفتر رسمی تائید شده باشد

-اعتبار مجوز وکیل و یا نماینده شما

به طور کلی، سریعترین راه برای اخذ کد مالیاتی اسپانیا ،از اداره مالیات محلی از یکی از ایستگاه های تعیین شده پلیس است.

این روال از طریق اداره مالیات چند روز ممکن است طول بکشد، در مقایسه با روال چند هفته ای طرق دیگر. درخواست از طریق اداره مالیات، بدین معنی است که اداره مالیات اسپانیا از وضعیت شما به عنوان مالک در اسپانیا آگاه است.

اگر شما در فکر مهاجرت به اسپانیا هستید بهتر است به فکر یک وکیل قدرتمند برای امور مهاجرتی خود به اسپانیا باشید، وکلای مهاجرت ایران (IIL) با ارئه یک پادکست صوتی در این رابطه جهت اطلاع از اینکه شما بتوانید شماره مالیاتی اسپانیا یا شناسه NIE و NIF خود را بدست آورید و نسبت به اخذ کد مالیاتی اسپانیا اقدام نمایید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا