امور تحصیلی در سوئیسمهاجرت از طریق تحصیلمهاجرت به سوئیس

در سوئیس پزشکی بخوانید

مهاجرت به سوئیس

در سوئیس پزشکی بخوانید مقاله ای ایست که وکلای مهاجرت ایران (ILL) درباره تحصیل پزشکی در سوئیس با شما صحبت می کند .به رشته های پزشکی سوئیس می پردازیم. هزینه تحصیل در سوئیس را توضیح می دهیم. اسامی چند دانشگاه در سوئیس را متذکر میشویم . در باره مزیت دانشگاه های سوئیس هم خواهیم گفت.

 

تحصیل پزشکی در سوئیس

سوئیس مدارس عالی پزشکی بسیار خوبی دارد . پزشکان سوئیس از حقوق های بالایی برخوردارند.  پزشکان سوئیس بعد از گذراندن دوره های عمومی و تخصصی ، شروع به کار معالجه می کنند . در شروع کار تحت نظر دیگر پزشکان متخصص به مداوا می پردازند. حقوق بالای پزشکان در کشور سوئیس ، براحتی پاسخگوی تامین هزینه های زندگی می باشد .

با این حال ،پذیرش در دانشکده های پزشکی ، بسیار رقابتی می باشد . و خود شهروندان سوئیس هم ، برای پذیرش در این کالج ها باید تلاش و رقابت کنند. این رقابت برای خارجی ها بسیار سخت تر می باشد. بسیاری از کالج ها، دانشجویان خارخی را پذیرش نمی کند. تحصیل پزشکی در سوئیس بسیار بالا و رقابتی می باشد.

 

مزیت تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس شبیه به تحصیل در دیگر کشورهای پیشرفته اروپایی  است . اما مزیت این کشور برای جذب دانشجو از سراسر دنیا ، امکانات این کشور برای تحصیل می باشد.بمنظور داشتن شرایط لازم برای پذیرش در مدارس عالی پزشکی در کشور سوئیس، دانش آموزان ابتدا باید مدرک لیسانس یا معادل آنرا بگیرند .این مدرک ترجیحا در رشته های زیست شناسی ، شیمی ، آناتومی یا فیزیولوژی باید باشد .

تحصیل پزشکی در سوئیس - رشته های پزشکی سوئیس - هزینه تحصیل در سوئیس

MD چیست ؟

MEDICAL DEGREE  مدرک پزشکی می باشد . که شما بعد از تست و قبولی در این دوره ، مدرک می گیرید. تمامی دانش آموزان داوطلب قبل از پذیرش و ورود به دانشگاه های پزشکی باید تست پذیرش مدرسه ملی پزشکی در سوئیس را با موفقیت پشت سر بگذارند. این تست پیش زمینه برای ورود به دانشگاه های پزشکی می باشد. پس از قبولی و ورود به مدارس پزشکی ، یک دوره چهار ساله ترکیبی از واحد ها و گرایش های عملی و تئوری دارند.

 

 رشته های پزشکی سوئیس

بعضی از کلاسهای این دوره 4 ساله عبارتند از : بیوشمی ، آسیب شناسی ،پزشکی داخلی،اطفال، مامایی . زنان و زایمان، روانپزشکی، جراحی ، و اصطلاحات پزشکی نیز از دیگر واحد های عملی و تئوری هستند. دانشجویانی که موفق به تکمیل دوره هایشان بشوند، مدرک پزشکی MD )  MEDICAL DEGREE ) می گیرند . بعد از این دوره، یک یا دو سال بصورت انترن تحت نظارت پزشک متخصص ، می توانند بیماران را معالجه می کنند. رشته های پزشکی سوئیس بسیار متنوع می باشند.

 

رشته ها و دوره ها

اگر تصمیم دارید در رشته پزشکی و در کالج های سوئیس تحصیل کنید،باید رشته ها و دوره ها را کاملا بشناسید.دانشجویان پزشکی ،  دوره تحصیل و رشته های پزشکی سوئیس را با علوم پزشکی عمومی ، مثل آناتومی و علوم زیست شناسی ، آغاز می کنند.ابتدا مطالعات عمومی دارند سپس دوره های تخصصی را میگذرانند . تحصیل در رشته پزشکی در سوئیس 5تا 7 سال طول میکشد. این زمان بنابر کالجی که شما تحصیل می کنید و واحدهایی که میگیرید متقاوت است . آناتومی و علوم زیست شناسی از علوم پایه رشته های پزشکی سوئیس می یاشند.

 

هزینه تحصیل در سوئیس

هزینه تحصیل در سوئیس کمتر از دیگر کشورهای اروپایی است . همچنین هزینه تحصیل پزشکی در سوئیس برای مهاجران و خارجی های متقاوت است. هزینه تحصیل در سوئیس برای دانشجویان بین المللی بیشتر است . این مورد تقریبا در تمامی کشورهای اروپایی وجوددارد. بنا به موقعیت دانشگاه و برنامه ایی که دارد تقریبا برای رشته پزشکی در سال باید 2630 تا 5250 یورو در سال هزینه کرد. هزینه تحصیل در سوئیس را محاسبه کنید.

ابتدا باید برنامه تحصیلی تان رو مشخص کنید و اطلاعات کافی را بدست آورید . برحسب نیاز و علاقه و توانایی مالی تان ، رشته های موردنظرتان را انتخاب کنید . و از مشاوران تحصیلی کمک بگیرید . با دانشگاه منتخب تان تماس برقرار کنید. سپس به دنبال اخذ ویزای تحصیلی باشید.در ابتدا به هزینه تحصیلی در سوئیس توجه کافی داشته باشید.

 

دانشگاه های پزشکی  سوئیس

دانشگاه  برن ، دانشگاه باسل ،داشگاه ژنو ، دانشگاه لائوسان ، دانشگاه زوریخ ،از دانشگاه های پزشکی سوئیس می باشند. شما می توانید با مراجعه به وب سایت این دانشگاه ها اطلاعاتی را کسب کنید. در این وب سایت ها آطلاعات مرتبطی وجود دارد . آگاهی کامل تر به تحصیل خود در رشته های گوناگون پزشکی داشته باشید . و در کشور سوئیس  به تحصیل بپردازید.

هر کدام از این دانشگاه ها ، دانشکده هایی دارند. مدارس پزشکی دیگری هم در برخی از شهرهای سوئیس وجود دارند. در ذیل به وب سایت چند دانشگاه در سوئیس اشاره می کنیم . شما می توانید آنرا مطالعه کنید . و ذهنیت درست تری نسبت به دانشگاههای پزشکی در سوئیس داشته باشید.

http://www.unibe.ch

http://www.medecine.unige.ch

http://www.unil.ch/med

http://www.med.unizh.ch

در ایم مقاله دیدیم که تحصیل پزشکی در سوئیس چگونه است . در مورد رشته های پزشکی سوئیس گفتیم. هزینه تحصیل در سوئیس را بررسی کردیم. با چند دانشگاه در سوئیس آشنا شدیم و چندین رشته پزشکی در دانشگاه های سوئیس را نام بردیم. برای اطلاع بیشتر درباره رشته های تحصیلی سوئیس میتوانید با کارشناسان وکلای مهاجرت ایران در ارتباط باشید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا