تایید مدرک و گواهی بین المللیمدارک مورد نیاز مهاجرتویزای توریستی و پاسپورت اسپانیاویزای شینگن

در مصاحبه ویزای اسپانیا چه میگذرد؟

وقت سفارت اسپانیا

دوستان عزیز درباره مصاحبه ویزای اسپانیا چه می دانید؟ با چگونگی تعیین وقت سفارت اسپانیا آشنا هستید؟ وکلای مهاجرت ایران (IIL) از زیر مجموعه تخصصی هلدینگ بین المللی اریکه عدل از رزرو وقت مصاحبه سفارت اسپانیا برایتان می گوید. به انواع ویزای اسپانیا و مدارک لازم برای دریافت ویزا اشاره می کنیم. درباره وقت سفارت فوری و عادی توضیح داده و در خصوص نمایندگی رسمی سفارت اسپانیا بی ال اس توضیحاتی ارائه می شود. با IIL همراه باشید.

مصاحبه ویزای اسپانیا

قبلا برای ارائه مدارک ویزا و گرفتن وقت سفارت اسپانیا مراجعه های بسیار بی نظم به سفارت اسپانیا انجام می شده است. با افزایش درخواست دریافت ویز ا، سفارت اسپانیا انجام این امور را به یک شرکت کارگزاری سپرد که به آن بی ال اس (مرکز درخواست ویزای اسپانیا) گفته می شود. تا نظم و سرعت در صدور ویزا بهتر شود.

در واقع بی ال اس نماینده سفارت اسپانیا است. که هیچ مسئولیتی در قبال تایید یا رد درخواست ندارد. مصاحبه ویزای اسپانیا از طریق مرکز خدمات بی ال اس باید رزرو شود.

ویزای شینگن

هدف سفرتان نوع ویزا را تعیین می کند. جهت ورود به اسپانیا باید حتما ویزای شینگن بگیرید. کشور اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و همچنین عضو پیمان شینگن است. وقتی ویزای شینگن می گیرید در واقع ویزای اسپانیا را دریافت نموده اید. در مصاحبه دریافت ویزای شینگن سوالات متعددی پرسیده می شود که در بخش های بعدی این مقاله به آن اشاره داریم.

انواع ویزای اسپانیا

بهتر است در ابتدا با انواع ویزای اسپانیا آشنا شویم.

1- ویزای کوتاه مدت اسپانیا ( ویزای نوع C شینگن)

2- ویزای تحصیلی اسپانیا ( ویزای نوع D شینگن)

3- ویزای مولتی اسپانیا (ویزای مولتی شینگن)

4- ویزای توریستی

5- ویزای ترانزیتی

6- ویزای تجاری اسپانیا 

7- ویزای اعضای خانواده

خوب است بدانیم که قوانین صدور ویزای اسپانیا از قوانین صدور ویزای شینگن گرفته شده است.

BLS چیست؟

BLS INTERNATIONAL GLOBAL مرکز درخواست ویزای آنلاین است. شرکتی است که در زمینه خدماتی مانند ویزا ، پاسپورت ، کنسولگری ، تایید امضا و خدمات شهروندی برای دولت ها و ماموریت های دیپلماتیک فعالیت می نماید. حوزه فعالیت آن در آسیا ، آفریقا ، اروپا ، آمریکای شمالی و خاورمیانه می باشد. این کارگزاری فقط مسئولیت پذیرش درخواست دریافت ویزا و پذیرش آن را دارد.

وقت سفارت اسپانیا

مدارک برای ویزای اسپانیا

مدارک برای ویزای اسپانیا باید به مرکز خدمات بی ال اس ارسال شود. متقاضیان دریافت ویزای اسپانیا در ایران باید مدارک خود را جهت دریافت ویزای شینگن به این مرکز بفرستند.

1- پرینت تاییدیه وقت سفارت

2- فرم پر شده به زبان انگلیسی

3-  دو قطعه عکس بیومتریک

4- پاسپورت معتبر

5- بیمه مسافرتی

6- اثبات رزرو بلیط رفت و برگشت

7- دعوتنامه از فرد میزبان در کشور اسپانیا

8-پرینت حساب های بانکی

9- گواهی شغلی یا ثبت شرکت

10- رسید پرداخت خدمات سفارت

چگونگی درخواست ویزا

دوستان عزیز درخواست ویزا باید توسط خود متقاضی حضوری در مرکز بی ال اس ثبت شود. آنلاین درخواست می دهید ولی حضوری ثبت می شود. این مرکز سایت رسمی دارد که درخواست ویزا از طریق ثبت در این سامانه انجام می شود. بعد از ثبت درخواست شاید مدارک بیشتری از شما بخواهند که ارائه دهید.

عکس بیومتریک و اثر انگشت در مرکز بی ال اس گرفته می شود. حداقل زمان رسیدگی و بررسی مدارک 21 روز کاری است. که بهتر است زمان سفر خود را با این فرصت تنظیم کنید. برای تنظیم وقت سفارت اسپانیا باید مراحل لازم را به ترتیب انجام دهید.

کارمزد خدمات

مخاطبین گرامی شرکت بی ال اس علاوه بر هزینه ویزا مبلغی را به عنوان کارمزد خدماتش می گیرد. سپس رسید این هزینه ها را به شما داده و یک رسید تاییدیه دیگر برای دریافت پاسپورت به شما می دهند. با ثبت درخواست در سامانه این مرکز خدماتی ، متقاضیان می توانند روند پردازش درخواست خود را پیگیری کنند.

مهمترین مدارک جهت مشخص کردن وقت سفارت اسپانیا ، تکمیل فرم درخواست است. مانند:

  •  مشخصات هویتی
  •  اطلاعات شخصی
  • وضعیت مالی
  • جدول برنامه زمانی سفر

وقت سفارت اسپانیا

برای گرفتن ویزا باید وقت سفارت اسپانیا بگیرید ، تا بتوانید درخواست خود را برای دریافت ویزا اعلام کنید. هر چه اطلاعات شما بیشتر باشد احتمال خطا و اشتباه کمتر می شود. راهنمایی و مشاوره با متخصصان ، راهکاری بسیار مفیدی برایتان است. وقت سفارت اسپانیا دو نوع دارد:

  • 1- وقت سفارت عادی اسپانیا : وقت عادی بیش از یک ماه طول می کشد. اگر برنامه مشخصی از سفرتان ندارید ، می توانید طی این فرصت مدارک خودتان را ترجمه کرده و به سفارت بفرستید.
  • 2- وقت سفارت فوری اسپانیا : اگر هدف خاصی از سفر دارید و خیلی زمان ندارید مانند سفر درمانی یا تجاری ، می توانید وقت فوری بگیرید.

رزرو وقت مصاحبه سفارت اسپانیا

از مراحل دریافت ویزای کشور اسپانیا رزرو وقت مصاحبه سفارت اسپانیا است. رزرو وقت مصاحبه سفارت اسپانیا از طریق نمایندگی رسمی سفارت اسپانیا در تهران بنام بی ال اس می باشد. که بعد از گرفتن وقت سفارت باید در بی ال اس انگشت نگاری شده و ارائه مدارک را تکمیل کنند. بررسی نهایی و تصمیم بر قبول یا رد درخواست در سفارت انجام می شود.

مصاحبه ویزای کشور اسپانیا

 نکاتی برای دریافت وقت سفارت

1- تعیین وقت سفارت اسپانیا فقط به طور آنلاین امکان پذیر است. با ورود به لینک مربوطه وارد صفحه وقت سفارت اسپانیا شده و روز انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک را در بی ال اس مشخص کنید.

2- به منظور کنترل و چک وقت سفارت وارد لینک مربوطه شده و وقت مشخص شده را بررسی نمایید.

3- روز مشخص شده قابل تغییر نیست.

4- هنگام حضور در مرکز بی ال اس فیش مخصوص را همراه خود ببرید.

5- موقع ارائه مدارک یورو همراه خود داشته باشید.

6- با ورود به سایت بی ال اس و با درج محل دفتر ، نوع وقت سفارت ، با تایید ایمیل و درج کد تایید ، وقت سفارت اسپانیا را رزرو کنید.

7- پرینت تایید را برای روز تعیین شده در بی ال اس همراه خود داشته باشید.

8- ثبت مشخصات بیومتریک شما در بی ال اس انجام می شود.

9- هنگام مصاحبه استرس نداشته باشید و سعی کنید تمامی مدارک لازم را همراه خود آورده باشید.

سوالات مصاحبه ویزای شینگن

به برخی سوالات که در مصاحبه ویزای اسپانیا برای دریافت ویزای شینگن در سفارت پرسیده می شود اشاره داریم:

1-آدرس دقیق محل اقامت فعلی

2- محل دانشگاه و تحصیل ، که آیا بورسیه هستید یا نه

3- رشته و گرید تحصیلی ، آیا می خواهید در کشورهای حوزه شینگن تحصیل کنید؟

4- مجرد هستید یا متاهل ؟ مشخصات همسر یا شریک زندگی

5- آیا با خانواده تان زندگی می کنید ؟ وضعیت بازنشستگی و آدرس آنان

6- آیا فرزند دارید ؟ در حال تحصیل هستند ؟ نام و مشخصات کامل آنان.

7- آیا فرزندان خود را همراه خود می آورید ؟

8- اگر فرزند شما قصد کار دارد نام کارفرمای آن چیست ؟

9- از بانوان باردار سوال میکنند آیا در کشور حوزه شینگن می خواهید بچه خود را بدنیا آورید ؟

10- آیا دوست و آشنایی در کشور حوزه شینگن دارید ؟

11- آیا می خواهید کسب و کار و تجارت در اسپانیا داشته باشید؟

12- آیا قصد سرمایه گذاری دارید ؟ و دهها سوال دیگر

روال تنظیم وقت سفارت اسپانیا و رزرو وقت مصاحبه سفارت اسپانیا یکی است اما ما به قلم خود برایتان نوشتیم. امیدداریم مفید فایده واقع شده باشد.

در مصاحبه ویزای اسپانیا

گفتیم که رزرو و وقت مصاحبه ویزای اسپانیا باید از طریق مرکز خدمات بی ال اس رزرو شود. همچنین به ویزای شینگن اشاره کردیم که برای ورود به کشورهای حوزه شینگن لازم است که این نوع ویزا را دریافت کنیم. انواع ویزای اسپانیا را توضیح داده و به ارائه مدارک برای ویزای اسپانیا اشاره نمودیم. شرایط مصاحیه ویزا اسپانیا را مطرح و به تعیین وقت سفارت اسپانیا نیز توجه داشتیم.

جهت مشاوره تخصصی با کارشناسان ما در مجموعه وکلای مهاجرتی ایران( IIL) که یکی از زیر مجموعه های تخصصی هلدینگ بین المللی آریکه عدل است، تماس بگیرید.

همچنین می توانید در قسمت مشاوره آنلاین مهاجرت سوالات و ابهامات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ یگیرید .

اقامت اروپا
برچسب ها
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن