اخبار مهاجرت ترکیهمهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)مهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به ترکیهویزای توریستی و پاسپورت ترکیه

دستورالعمل رسمی کسب شهروندی ترکیه اعلام شد

سرمایه گذاری در ترکیه

بر طبق آخرین گزارشات منتشر شده در باب مهاجرت به ترکیه آمده است که:  ” دستورالعمل رسمی کسب شهروندی ترکیه اعلام شد ” .  دولت ترکیه برای افرادی که خواهان سریعترین راه اخذ اقامت ترکیه هستند ،دستورالعمل های رسمی منتشر کرد. اگر می خواهید آخرین و جدیدترین اخبار مربوط به اخذ پاسپورت ترکیه را از دیدگاه وکلای مهاجرت ایران (IIL) بدانید، این مقاله را از دست ندهید.

 

دستورالعمل رسمی کسب شهروندی ترکیه اعلام شد

اینروزها هر فرد آینده نگری به فکر مهاجرت است. اما اگر در بین گزینه های خود مهاجرت به ترکیه را در اولویت قرار داده اید ما در اینجا به آخرین اخبار مربوط به دریافت پاسپورت ترکیه می پردازیم. در جدیدترین خبرها در مورد اخذ پاسپورت ترکیه ، عنوان شده که: دستورالعمل رسمی کسب شهروندی ترکیه اعلام شد . بر طبق این دستور العمل ها نحوه سرمایه گذاری در بخش های املاک و مستغلات وسپرده های بانکی به طور رسمی اعلام شده است.

 در همین راستا دفتر سرمایه گذاری ترکیه یک صفحه ویژه برای اعطای تابعیت استثنایی به سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است.

 

سریعترین راه اخذ اقامت ترکیه

همانطور که در اینجا اشاره کرده بودیم ، سرمایه گذاری مورد نیاز بر اساس قوانین جدید منتشر شده در روزنامه رسمی در تاریخ 18 سپتامبر 2018 به شرح زیر است:

 • سرمایه گذاری ثابت به مبلغ 500 هزار دلار در بازار ترکیه
 • خرید ملکی که ارزش آن حداقل 250،000 دلار یا معادل ارز خارجی یا لیره ترکیه باشد، به شرطی که تا 3سال فروخته نشود.
 • وزارت کار و امور اجتماعی تأیید کند که در شرکت فرد متقاضی حداقل برای 50 نفر در ترکیه اشتغال زایی شده است.
 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه و سرمایه گذاری به مبلغ 500 هزار دلار
 • خرید اوراق قرضه دولتی به مبلغ حداقل 500،000 دلار با شرط اینکه تا 3 سال اجازه فروش ندارید.

از میان روش های فوق، خرید ملک در ترکیه به ارزش 250 هزار دلار یک فرصت استثنایی محسوب می شود. البته باید اشاره کنیم که سریعترین راه اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک دارای قوانین خاصی است. این قوانین را می توانید اینجا مطالعه کنید. خبر خوب آن است که دولت ترکیه تخفیف های مالیاتی ویژه ای را نیز به این سرمایه گذاران اعطا می کند.

 

شرایط جدید برای اخذ شهروندی ترکیه

طبق خبر” دستورالعمل رسمی کسب شهروندی ترکیه اعلام شد ” علاوه بر شرایط قبلی نظیر سرمایه گذاری در محدوده و مبلغ تعیین شده توسط رئیس جمهور(ماده 31 قانون 6458)  از این پس باید یک شرط دیگر نیز رعایت شود:

 • خارجی ها باید کارت ترکی داشته باشند

این کارت ، یک کارت فیروزه رنگ مشابه کارت سبزاروپاست. این کارت برای نشان دادن اجازه اقامت دائم در ترکیه صادر می شود. با این کارت به صورت نامحدود می توانید در ترکیه زندگی و کار کنید. طبق خبر”  دستورالعمل رسمی کسب شهروندی ترکیه اعلام شد ” اعتبار این کارت نامحدود است.

دستورالعمل رسمی برای اخد شهروندی ترکیه اعلام شد ، اخذ پاسپورت ترکیه ، سریعریت راه اخذ اقامت ترکیه

محدودیت های جدید برای سرمایه گذاران ملکی

همانطور که گفتیم  اشخاص حقیقی با استفاده از روش های استثنایی برای خرید املاک و مستغلات به ارزش 250،000 دلار و بیشتر می توانند موفق به اخذ پاسپورت ترکیه شوند. خوشبختانه در خبر” دستورالعمل رسمی کسب شهروندی ترکیه اعلام شد ” محدودیتی برای حضور سرمایه گذار در ترکیه اعلام نشده است و سرمایه گذار کماکان الزامی برای حضور در این کشور ندارد. محدودیت های جدید به شرح زیر است:

 • فرد متقاضی خارجی اخذ پاسپورت ترکیه می تواند املاک و مستغلات و حقوق محدودی را در هر جای ترکیه فقط به میزان 30 هکتار بدست آورد.
 • فرد متقاضی سریعترین راه اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، نمی تواند املاک موجود در مناطق نظامی ممنوعه یا مناطق امنیتی را خریداری کند.
 • .مجموع خرید توسط اشخاص حقیقی خارج از کشور نباید از ده درصد کل منطقه ای که مالکیت خصوصی مجاز است، تجاوز کند.

 

افزایش تقاضا برای خرید ملک و اخذ پاسپورت ترکیه

بر طبق  آمار منتشر شده در خبر” دستورالعمل رسمی کسب شهروندی ترکیه اعلام شد ” ، در ماه مه 2018، در مقایسه با همان ماه از سال گذشته، فروش خانه افزایش یافته است و مانع سقوط ارزش پول این کشور شده است.

 در ماه مه 2018، بیشترین میزان فروش خانه را استانبول با 16.8٪ وتعداد 20.061 خانه داشته است. بعد ازآن،  آنکارا با 11،919 فروش خانه و 7،248 خانه در ازمیر رکورددار بوده است.

اگر بخواهیم آمار دقیق تری از میزان فروش خانه برای اخذ پاسپورت ترکیه در ماه می 2018 ارائه دهیم باید بگوییم:

 • در استانبول تعداد 854 خانه به فروش رفته است.
 • در آنتالیا تعداد 595 خانه به فروش رفته است.
 • در بورسا تعداد 141 خانه به فروش رفته است.
 • در یالوا تعداد 108 خانه به فروش رفته است.
 • ودر آنکارا تعداد 96 خانه به فروش رفته است.

 

بیشترین خریداران ملک در ترکیه

جالب است بدانیدب بر طبق  آخرین گزارشات منتشر شده مربوط به خبر” دستورالعمل رسمی کسب شهروندی ترکیه اعلام شد  “، بیشترین خریداران خارجی ملک در کشور زیبای ترکیه، عراقی ها بودند. در این خبر رتبه بندی ها فقط در یک ماه (ماه می 2018) به شرح زیر است:

 • متقاضیان عراقی تعداد 407 خانه را خریداری کرده اند.
 • متقاضیان ایرانی تعداد 217 خانه را خریداری کرده اند.
 • متقاضیان عربستان سعودی تعداد 206 خانه را خریداری کرده اند.
 • متقاضیان روسیه تعداد 165 خانه را خریداری کرده اند.
 • متقاضیان افغانستان تعداد 131 خانه را خریداری کرده اند.

ما سعی کردیم  خبر دستورالعمل رسمی کسب شهروندی ترکیه اعلام شد  به منظور اخذ پاسپورت ترکیه را با جزئیات بیشتر از منابع موثق انگلیسی زبان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. باید اشاره کنیم که سریعترین راه اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک نیازمند همراهی وکلای باتجربه و کاردان نظیر وکلای مهاجرت ایران است. با ما همراه باشید.

این مقاله به طور مستمر بازبینی می شود. جدیدترین اخبار مربوط به اخذ پاسپورت ترکیه را از این صفحه دنبال کنید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا