توصیه های مهاجرتمهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

ده نکته مهم سرمایه گذاری ملکی در کشورهای خارجی

سرمایه گذاری ملکی بین المللی

ده نکته مهم سرمایه گذاری ملکی در کشورهای خارجی موضوعی است که وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا علاوه بر عنوان نمودن آن به نکات مهم خرید ملک خارجی نیز اشاره می نماید همچنین از شرایط خریداری ملک بین المللی از اهمیت آشنایی با زبان کشور مورد نظر گفته و از مواردی که در خریداری املاک خارجی برای سرمایه گذاری باید رعایت شود نکاتی را مطرح و به دنبال آن از اهم نکات ایمنی خرید ملک در خارج نیز مواردی را به اشتراک می گذارد. در توضیح این نکات با ما همراه بمانید.

 

ده نکته مهم سرمایه گذاری ملکی

1- اگر قصد خرید ملک خارجی برای سرمایه گذاری دارید قبل از خرید به امکان بازده و سود مالی آن توجه داشته باشید و اگر هدف شما از خریداری ملک مهاجرت و سکونت است لذا امکانات تحصیلی آن منطقه مانند مدرسه، دانشگاه، مراکز درمانی و خرید را مد نظر داشته باشید.

2- از ده نکته مهم سرمایه گذاری ملکی خارجی باید به این مورد توجه داشته باشید که آیا با توجه به تفاوت نرخ ارز کشور شما و کشوری که قصد خرید ملک دارید سرمایه و بودجه شما برای سرمایه گذاری ملکی خارجی کافی است یا نه؟ و اینکه آیا می توانید از برخی وام های خرید ملک در کشور مورد نظر استفاده نمایید؟

با توجه و رعایت نکات ده گانه سرمایه گذاری ملکی در خارج نتیجه بهتری از خرید و سرمایه گذاری ملکی بین المللی خود خواهید گرفت.

 

نکات مهم خرید ملک خارجی

3-یکی دیگر از نکات مهم خرید ملک خارجی این است که باید توانایی خود را بعنوان یک سرمایه گذار در پرداخت تعهدات مالیاتی بسنجید با اینکه هر کشوری قوانین مالیاتی خود را دارد اما باید در نظر داشته باشید که برای خریداری املاک بین المللی چه آسیایی و یا اروپایی مشمول پرداخت هزینه های مالیاتی هستید از جمله: مالیات تمبر، مالیات انتقال سند و یا مالیات بر ارث.

4- برای انتقال وجه خرید ملک به کشور خارجی نیاز به حساب بانکی بین المللی دارید همچنین باید گواهی انتقال و ورود این مبلغ به کشور خارجی را تهیه و ارائه نمایید، باید تاکید نمود که توجه به نکته های مهم در خریداری املاک خارجی برای هر سرمایه گذاری ملکی در هر کشوری سودمند می باشد.

نکات مهم خرید ملک خارجی

شرایط خریداری ملک بین المللی

5-در خصوص داشتن شرایط خریداری ملک بین المللی باید به این مورد اشاره داشت که ارزیابی ارزش ملک، بررسی و تحقیق در مورد صحت، ساختار و پتانسیل ملک در خارج از نکات مهم در سرمایه گذاری ملکی بین المللی است که بخاطر هزینه های مرتبط آن حداقل می بایست از همان راه دور این تحقیق و ارزیابی صورت گیرد.

6- آشنایی با زبان کشوری که قصد سرمایه گذاری ملکی خارجی دارید از دیگر نکات مهم می باشد، حتی اگر قصد اقامت دائم در آن کشور را ندارید بهتر است که کمی با زبان کشور مورد نظر آشنایی داشته باشید وگرنه ممکن است که در ارتباطات خود برای انجام و تکمیل معامله ملکی دچار مشکل شوید و یا نهایتا مجبور شوید هزینه مترجم را بدین منظور پرداخت نمایید.

ارزیابی ملک از نظر ارزش و صحت ملک از شرایط مهم خرید ملک در خارج است که به توجهی به آن می تواند منجر به ضرر سرمایه گذار شود.

 

خریداری املاک خارجی برای سرمایه گذاری

7- از مواردی که در خریداری املاک خارجی برای سرمایه گذاری باید رعایت شود این است که در مورد سند ملک و مالکیت آن در ابتدا اطمینان حاصل نمایید، و اینکه آیا ملک مورد نظر بدهی از قبل دارد یا نه، بطور مثال اگر شرکت سازنده و یا فروشنده برای خرید این ملک وام گرفته باشد ولی آن را کامل باز پرداخت نکرده باشد این مسئولیت به عنوان مالک جدید به عهده شما خواهد بود که اقساط وام را بازپرداخت نمایید، لذا در این خصوص تحقیق کافی داشته باشید.

8- بعد از اطمینان درباره مسئولیت های مالیاتی و توانایی در پرداخت وجه خرید ملک در خارج می بایست در مورد محل و مکان ملک نیز بررسی و تحقیق کافی داشته باشید که آیا چه امکاناتی اطراف و یا نزدیک ملک وجود دارد مانند پایانه های حمل و نقل، امکانات محلی، و اگر ملک را برای اجاره دادن خریداری می نمایید به فصل ها و زمانی که مسافر و توریست بیشتر در آن رفت و آمد دارند توجه نمایید.

خریداری ملک در خارج جهت سرمایه گذاری نکات مهمی دارد که توجه به آنها الزامی بوده و بدین منظور مشاوره با وکیل معتمد ملکی نیز توصیه می شود.

نکات ایمنی خرید ملک در خارج

نکات ایمنی خرید ملک در خارج

9- درباره نکات ایمنی خرید ملک در خارج می بایست در نظر داشته باشید وقتی که ملکی را برای سرمایه گذاری در یک کشور خارجی خریداری می نمایید و قرار نیست که بطور دائم در آن سکونت داشته باشید آیا خالی ماندن ملک شما در طول سال و یا مواقعی که خودتان در آن کشور حضور ندارید مشکلی برایتان ایجاد می نماید یا نه، بهترین کار این است که از یک شرکت مدیریت املاک محلی کمک بگیرید و از آنها بخواهید به طور منظم ملک شما را بازرسی و نظارت نمایند تا در نگهداری و حفظ وسایل منزل و نظافت آن اقدامات لازم را به عمل آورند.

10- حتی بهترین برنامه ریزی ها هم با مشکلاتی مواجه میشوند بدین مفهوم که در شرایط بحرانی و نوسانات مالی یا اقتصادی و تغییرات در بازارهای جهانی املاک و مستغلات باید راه گریزی برای خود داشته باشید و بر حسب اوضاع بتوانید گزینه های دیگری را انتخاب نمایید بطور مثال در شرایط کاهش تقاضا برای خرید یا اجاره ملک تان و یا افت ارزش ملک شما، امکان فروش آن را داشته باشید. موضوع حفظ و نگهداری از وسایل و تجهیزات ملک خریداری شده از نکته های ایمنی در خریداری املاک خارجی هستند.

 

نکات ده گانه سرمایه گذاری بر املاک خارجی

از اهم نکات در سرمایه گذاری ملکی بین المللی به امکانات لازم ملک برای زندگی و توانایی لازم برای پرداخت هزینه های مالیاتی ملک اشاره داشتیم که علاوه بر آن از اهمیت ارزیابی ارزش و پتانسیل های ملک مورد نظر برای سرمایه گذاری و توانایی در پرداخت وجه خرید ملک با توجه به تفاوت های ارزی دو کشور گفته شد همچنین درباره نکات ایمنی و تحقیق درباره صحت مالکیت ملک نیز موارد مهمی را خاطر نشان نمودیم.

 

وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا با دیگر همکاران کارآمد خود املاک بین المللی اینوستایم و موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل امور مهاجرتی و سرمایه گذاری ملکی بین المللی را با رعایت نکات حقوقی آن ارائه و تکمیل می نماید.

که در صورت نیاز شما عزیزان به اطلاعات بیشتر در خصوص نکات مهم در سرمایه گذاری ملکی در کشورهای خارجی می توانید با مشاوران IIL تماس گرفته و درخواست ارتباط زنده ویدئو کال و یا مشاوره حضوری با وکلای متخصص این امر را داشته باشید، در نهایت بابت مطالعه مقالات گردآوری شده مان کمال تشکر را داریم.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا