امور خرید و اجاره ملک در ترکیهمهاجرت به ترکیه

راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه (2020)

آپدیت 22 تیرماه 1399

قوانین و مقررات خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت در ترکیه نسبت به سالهای قبل بسیار ساده تر شده اند . اکنون می توانید با خرید ملک در ترکیه با قیمت ۲۵۰ هزار دلار مستقیما پاسپورت این کشور را دریافت کنید. در سال ۲۰۱۳ آمار خرید ملک در ترکیه توسط خارجی ها به ۶۶ درصد افزایش پیدا کرده  است و خارجی ها برای ملک خریدن در ترکیه هجوم آورده اند.

برای آگاهی بیشتر از شرایط و ضوابط می توانید به پست « دریافت سریع پاسپورت ترکیه امکان پذیر شد » مراجعه کنید. ما در راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه قصد داریم نکات مهم و کلیدی در زمینه خرید ملک را درج کنیم تا شما عزیزان بتوانید تجربه شیرین و لذت بخشی از ملک خریدن در ترکیه ،  این کشور زیبا داشته باشید. با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید.

سرفصل های مهم ماجرا

اطلاع رسانی رسالت ماست. در صورتی که این مقاله برای شما مفید واقع شد ، لطفا با امتیاز دادن به آن به ما دلگرمی بدهید.

صحبت در خصوص فریبهای تبلیغاتی

اکنون که مقاله راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه به ۱۰۰۰۰ بازدید نزدیک می شود و از طرفی هم هر روز به تبلیغات رنگ و وارنگ تلویزیون ها در مورد خرید ملک در ترکیه هم اضافه می شود ، لازم دیدیم که در خصوص فریبهای تبلیغاتی خرید ملک در ترکیه صحبت کنیم. سازندگان و فروشنده ها امتیازات و پروموشن های زیادی برای فروش املاکشان در ترکیه در نظر می گیرند. یکی از این پروموشن ها تامین خرج بلیط سفر و اقامت خانواده شماست.

شما باید بدانید که تا می توانید باید از این دست تبلیغات و پروژه ها دوری کنید. برای دانستن علت این موضوع می توانید مقاله « فریبهای تبلیغاتی خرید ملک در ترکیه » را بخوانید. همچنین میتوانید با وکیل محمد مسعودی متخصص در حقوق تجارت بین المللی و مهاجرت در ویدئوی زیر همراه شوید:

مساله انتخاب در خرید ملک در ترکیه

خب ! چه ملکی را بخریم؟ آیا باید به تبلیغات و … اعتماد کنیم و سریع پول را پرداخت کنیم؟ چه چیزی در خرید ملک در ترکیه مهم است؟ به طور کلی اولین بحثی که در خرید ملک در خارج از کشور با آن مواجهیم این است که کدام ملک را انتخاب کنیم.

در مساله انتخاب ملک در ترکیه باید به عوامل مختلفی همچون سازنده پروژه و سوابق او ، مکانیت ،‌ امور قانونی و قضایی ، سیر پیشرفت یا پسرفت قیمت ها ، ارزیابی میزان رشد قیمت و به اصطلاح بازاری ها به خوش بخری ملک توجه بشود.

برای آشنایی با پروژه های مدرن و جدید در استانبول  ترکیه شما عزیزان می توانید بروشور های لیست املاک فروشی در ترکیه را هم اکنون از لینک زیر دانلود نموده و تا حدودی با این پروژه های فوق العاده زیبا آشنا شوید:

بهترین روش جستجوی املاک فروشی در ترکیه

در امور سرمایه گذاری خارجی مخصوصا خرید ملک معمولا فرد سرمایه گذار با محل سرمایه گذاری فاصله دارد. پس با این شرایط او باید چگونه در خصوص موضوع سرمایه گذاری اش تحقیق کند و مطمئن شود؟

بهترین ابزار داشتن یک مرجع صادق و معتمد است که تمام جزئیات و اطلاعات را به صورت به روز شده در اختیار شما قرار دهد. مرجعی که تمام ابعاد و جوانب و گوشه و کنار موضوع مد نظر شما را پوشش بدهد و چشم و گوش شما باشد.

همچنین شما بدون استرس ، فرصت ورق زدن گزینه های مناسب و سبک سنگین کردن آنها را داشته باشید. پایگاه املاک بین المللی اینوستایم این امکان را برای شما فراهم می کند که در فضایی آرام و تخصصی فرصت جستجو در لیست بهترین املاک فروشی ترکیه را داشته باشید. همچنین اگر شهر خاصی در ترکیه را مد نظر دارید می توانید نگاهی به لینکهای زیر نیز بیندازید:

شرکت اینوستایم (Investime) هم همچون وکلای مهاجرت ایران ، عضوی از خانواده بزرگ هلدینگ اریکه عدل می باشد.  پس با خیال راحت برای مشاهده این سایت به نشانی www.investime.co مراجعه فرمایید.

خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت ، راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه ملک خرید در ترکیه خریدن ملک در ترکیه مهاجرت به ترکیه اقامت ترکیه وکلای مهاجرت ایران

ملک خریدن در ترکیه ؟ به چه قیمتی ؟

همیشه در بحث خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت موضوع قیمت مهم بوده است و وکلا هم تاکید ویژه ای بر آن دارند. بحث و جدل ها بر سر این است که آیا ملکی که خرید می شود اینقدر می ارزد یا خیر. درست است که ما ممکن است اهدافی غیر از سرمایه گذاری مثل مهاجرت به ترکیه را داشته باشیم اما به هر حال نباید در این مسیر ضرر کنیم. حتی اگر بشود سود هم باید کرد.

وکلا توصیه می کنند که در بحث ملک خریدن در ترکیه باید حتما از کارشناس ها و ارزیاب های بی طرف استفاده کرد. این کارشناس ها ملک مورد نظر را به استفاده از آخرین نوسانات قیمت ها و در نظر گرفتن همه جوانب ارزیابی می کنند و اینجاست که شما متوجه می شوید ملکی که می خرید ارزشش را دارد یا نه !‌

بنابراین نتیجه گیری این بخش این است که در زمان خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت ، به هر کسی نباید اعتماد کرد و ابتدا باید بگذارید وکیل مهاجرت ترکیه تحقیقات خودش را بکند و در یک جمع بندی نهایی به شما بگوید که فلان ملک ارزش خرید دارد یا خیر.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به پایگاه املاک بین المللی اینوستایم بر اساس بودجه و قیمی که در نظر دارید جستجو کنید و بهترین گزینه ها را بیابید. جستجوی پیشرفته سایت Investime این امکان را به شما می دهد که گزینه ها را دقیقا مطابق شرایط خود ورق بزنید. برای مشاهده لیست املاک فروشی در استانبول و ترکیه حتما به این سایت سر بزنید.

ما در مقاله 6 عامل تاثیر گذار در قیمت ملک در ترکیه توضیح دادیم که چه فاکتور هایی می توانند در قیمت ملک در ترکیه تاثیر بگذارند. در ادامه توضیه می کنیم صحبتهای آقای علیرضا انصاری را در مورد این عوامل ببینید:

شناسایی کامل ملک ترک

اصل مسلم این است که باید از هر کسی که میخواهد شما را سریعا پای قرارداد بنشاند دوری کنید. شما باید فرصت کافی برای دیدن ملک ، مجتمع مسکونی و دور و اطراف آن ، محله ای که ملک در آن واقع است ، وضعیت اشتراک برق و آب و گاز و تلفن ، میزان شارژ ها و هزینه های ساختمان و … آشنا شوید. خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت آنقدرها که می گویند آسان نیست!

در نتیجه توصیه وکلا این است که ملک خرید در ترکیه را با کسی انجام بدهید که در این کار عجله ای ندارد. وکلای مهاجرت ایران در برنامه دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک سرویس رایگان پیکاپ از فرودگاه ، رزرو هتل و ترانسفر از محل هتل به مکان پروژه ها و همچنین همراه کردن مترجم با متقاضیان و بسیاری خدمات دیگر را ارائه می دهد.

لپ مطلب این است که اگر کسی نسبت به رقابتی بودن قیمت ها و کیفیت کار سازنده و پروژه مطمئن باشد ، در کار عجله ای ندارد و به شما اجازه می دهد با خیال راحت ملک مورد نظر و دور و اطراف آن را شناسایی کنید.

راهنمای جامع خرید ملک در ترکیه ملک خرید در ترکیه خریدن ملک در ترکیه مهاجرت به ترکیه اقامت ترکیه وکلای مهاجرت ایران

خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت ،‌کدام شهر؟

بعد از در نظر گرفتن موارد فوق سوال بعدی در خصوص خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت این است که در کدام شهر ترکیه ملک بخریم؟ مسلما شهرهای استانبول ، ازمیر و آلانیا در ذهن شماست. ولی عجله نکنید!‌ برای خریدن ملک در ترکیه  مکانیت و شهر مهم است و برای انتخاب باید چند فاکتور را کنترل کنید.

معمولا در زمان خرید ملک در خارج از کشور وکلای ما نرخ رشد جمعیت شهر ، توسعه شهر و خدمات عمومی ، نمودار رشد قیمت های ملک ، آمار تعداد معاملات ملکی آن شهر بخصوص و رفتار فروشندگان و سازندگان را رصد می کنند. ملک خریدن در ترکیه هم از این اصل خارج نیست.  این مسائل می تواند در سرنوشت شما در کشور ترکیه تاثیر عمیقی بگذارد.

یک سرمایه گذاری موفق خارجی آن است که با مطالعه و پژوهش انجام شده باشد. اگر صرفا با مشاهده یک تبلیغ یا … بروید و ملک بخرید نباید انتظار داشته باشید که همه جوانب به نفع شما و خانواده شما باشد. باید با چشمانی باز و ذهنی آگاه اقدام به خرید کرد.

اخذ پاسپورت با 250 هزار دلار!

اگر تصمیم گرفتید که به یک فرد ترک تبدیل شوید و تابعیت این کشور را دریافت کنید خبر خوب برای شما این است که کشور ترکیه در اواخر سال میلادی 2018 طرحی را تصویب کرد که به موجب آن افراد می توانند با خرید ملک یا املاکی به ارزش 250 هزار دلار به دولت این کشور درخواست شهروندی ترکیه را بدهند.

پس در کنار سایر راهنمایی های خرید ملک و سرمایه گذاری خارجی در نظر داشته باشید که اگر میزان سرمایه گذاری تان را به 250 هزار دلار برسانید شانس بسیار بالایی برای دریافت پاسپورت کشور ترکیه با خرید ملک دارید. ما در این خصوص یک سرویس اختصاصی در ترکیه داریم. برای کسب اطلاع بیشتر به بخش مهاجرت به ترکیه و صفحه دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک مراجعه بفرمایید.

نکات مهم  ارزیابی ملک توسط سازمان سرمایه گذاری

همانطور که می دانید برای اینکه خرید ملک در ترکیه به شما کمک کند که پاسپورت و شهروندی این کشور را دریافت کنید سازمان سرمایه گذاری ترکیه باید میزان سرمایه گذاری شما را تایید کند. به روایت دیگر این سازمان باید تایید کند که شما مبلغ 250 هزار دلار در مسیری صحیح و قانونی سرمایه گذاری کرده اید. تا تایید سازمان سرمایه گذاری نباشد ، سازمان مهاجرت ترکیه با شما همکاری نخواهد کرد.

توجه :

حالا نکته مهم در این مورد این است که معمولا کارشناسان این سازمان املاک را 10 تا 20 درصد زیر قیمت خرید ارزیابی می کنند به همین خاطر توصیه ما این است که موکلین حتی المقدور میزان سرمایه گذاری خود را کمی بالاتر از 250 هزار دلار تنظیم کنند تا در مسیر اخذ تاییدیه سازمان سرمایه گذاری ترکیه به مشکل برخورد نکنند. در این خصوص برای اطلاع بیشتر می توانید به مقاله ارزیابی قیمت ملک در ترکیه  در وبسایت اینوستایم مراجعه کنید.

خرید ملک در ترکیه در ایام کرونا COVID19

واقعا در وضعیت سختی قرار داریم. پروازها بسته شده اند ، بازدید ها تعطیل شده اند و هم منتظر یک معجزه هستیم. اما آیا برای خرید ملک در ترکیه باید منتظر ماند تا این بیماری کرونا و این بلا تمام شود. پس قیمت دلار و یورو و واحدهای ارزشمند که میشود در استانبول زنده و ازمیر زیبا یا هر شهر دیگری خرید چه می شود؟

سوال این است که آیا فعالیت وکلای مهاجرت ایران متوقف شده ؟ پاسخ خیر است! ما هنوز هم از طریق وکالتنامه رسمی تایید شده و تماسهای تصویری مفصل بازدید ها و خرید ها را انجام می دهند و وکلای با تجربه مهاجرت ترتیب قرارداد و تنظیم سند را می دهند. بعد از 3 ماه هم که پاسپورتتان در جیبتان است!

پس اگر می خواهید اقدام کنید تعلل نکنید به وکلای مهاجرت ایران و هلدینگ آپادالا اعتماد کنید و یک سرمایه گذاری مطمئن انجام بدهید و پاسپورت دوم را بگیرید. فراموش نکنید که فقط یکبار برای امور انگشت نگاری و دریافت کارت ملی و پاسپورت  ترکیه باید به آنجا بروید که ما مثل کوه پشت سر شما هستیم.

ارادت کامل – تیم وکلای مهاجرت ایران 22 تیر ماه 1399

این مقاله ادامه دارد … اگر سوال یا نگرانی در خصوص خرید ملک در ترکیه دارید در قسمت نظرات مطرح کنید تا وکلا در آپدیت های بعدی به آن بپردازند.

 

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

‫4 نظرها

 1. سلام منطقه ساری یا ساریه در شهر استانبول ویا انکارا واقع است؟
  لطفا مشخصات و حداقل و حداکثر قیمت در صورت امکان ارسال گنید .
  تشکر
  بهرام

  1. سلام
   شما می توانید با مراجعه به وب سایت شرکت اینوستایم ( دیگر عضو هلدینگ ما) به صورت دقیق املاک محله های مختلف استانبول را از نظر بگذرانید :
   http://www.investime.co

   در قسمت جستجو نام منطقه را استانبول ترکیه تنظیم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا