مهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به انگلیسمهاجرت به کانادا

سرمایه گذاری در ویزای استارت آپ کانادا و ویزای کارآفرینی بریتانیا

یکی از طرق مهاجرت به کشورهای خارجی ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کسب و کارهای جدید و نو پا ( استارت آپ ها ) و به تعبیر دیگر مهاجرت از طریق کارآفرینی است .  دپارتمان مهاجرت موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل قصد دارد به منظور درک هر چه بیشتر موضوع مهاجرت از طریق کارآفرینی ،  پروسه مهاجرت از این طریق را در کشورهای مختلف به شکل مقایسه ای تشریح نماید .  اگر قصد مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای استارت آپ کانادا را دارید یا اینکه تصمیم شما بر مهاجرت به بریتانیا و گرفتن ویزای کارافرینی بریتانیا استوار شده است ، از شما دعوت می کنیم تا مقاله سرمایه گذاری در ویزای استارت آپ کانادا و ویزای کارآفرینی بریتانیا را در وبسایت وکلای مهاجرت ایران مطالعه بفرمایید .

مقایسه ویزای تیروان بریتانیا با ویزای استارت آپ کانادا

کانادا و بریتانیا همواره انتخاب شوق برانگیزی برای کارآفرینان بوده تا ستون های کسب و کار جدید و استارت آپ  خود را در آنجا برپا کنند. مهاجرت به کانادا ومهاجرت به بریتانیا همواره یکی از مطلوب ترین خواسته های افرادیست که قدم در راه مهاجرت گذارده اند . در حال حاضر کانادا برای صاحبان کسب و کار و کارآفرینان حدود ۱۵ برنامه متنوع مهاجرت دارد در حالی که بریتانیا به طور کلی تنها از یک برنامه واحد بهره می برد.

هدف این مقاله توضیح و تشریح شرایط اساسی  اخذ ویزای استارت آپ کانادا ۱ و مقایسه آن با ویزای کارآفرینی ( تیروان۱) بریتانیا ۲ است. این دو ویزا در عین شباهت هایی چند ، دارای تفاوت های اساسی نیز می باشند. با توجه به مفصل بودن این مقاله تطبیقی ، جهت جلوگیری از درازای کلام این موضوع را در چند مقاله مستقل بررسی خواهیم کرد . در مقاله حاضر به مقایسه شرط سرمایه گذاری در ویزای استارت آپ کانادا و ویزای کارآفرینی بریتانیا ، بررسی شروطمهاجرت به کانادا و ملزومات مهاجرت به بریتانیا خواهیم پرداخت .

سرمایه گذاری در ویزای استارت آپ کانادا

استارت آپ ۳ در ادبیات غرب به معنای آغاز کسب و کار جدید می باشد . شروع تجارتی که مواجهه با ریسک اقتصادی در آن اجتناب ناپذیر است . میلاد ویزای کسب و کار کانادا به سال ۲۰۱۳ بر می گردد ویزای استارت آپ کانادا در واقع یک برنامه بدیع است که هدف آن تهیه و برآورده نمودن همه نیازهای کارآفرینان می باشد که نتیجاً منتهی بر شکل گرفتن یک تجارت با منفعت های بین المللی گسترده خواهد بود.

در ابتدا، متقاضی مهاجرت به کانادا بایستی میزان ۱۵۸ هزار دلار کانادا در بخش صندوق های کارآفرینی سرمایه گذاری ۴ کند. به هر حال  در عمل این موضوع موجب ایجاد موانع بسیاری در سر راه متقاضیان مهاجرت به کانادا گردید تا اینکه در اواخر سال ۲۰۱۴ شرکت در آموزشگاههای کسب وکار ۵  نیز به  گزینه هایمهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی افزوده گردید.

امروزه متقاضیان مهاجرت به کانادا  و جویندگان  ویزای استارت آپ کانادا می توانند با ارائه گواهی مبنی بر پذیرفته شدن در یکی از برنامه ای آموزشگاههای کسب و کار و همچنین گواهینامه تعهد ۶  خود ، جهت دریافت ویزای استارت آپ کانادا اقدام نمایند. آموزشگاه های کسب و کار ایجاد شده، در حقیقت مدرسه های تجاری هستند که کارآفرنیان جهت افزون نمودن دانش و تجربه کاری خود به آن می پیوندند.

از زمان معرفی این آموزشگاههای کسب و کار از اواخر سال ۲۰۱۴ ، تعداد متقاضیان ویزای استارت آپ کانادا به شکل قابل توجه افزایش یافت. این موضوع سبب گردیده است تا پتانسیلی عظیم کسب و کارهای جدید به سمت و سوی کانادا روانه گردد.

سرمایه گذاری در برنامه کارآفرینی تیروان بریتانیا

در این برنامه متقاضی مهاجرت به بریتانیا می توااند با سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوند در یکی یا چند مورد از موارد زیر ویزای خود را دریافت نماید و گام بزرگی در مسیر مهاجرت به بریتانیا بردارد :

  • یک صندوق رقابتی کارآفرینی که توسط سازمان تجارت و سرمایه گذاری بریتانیا تائید شده باشد.
  • یک دپارتمان دولتی سرمایه گذاری که وظیفه اش ایجاد و توسعه کسب و کار در بریتانیااست.

اگر شما خارج از بریتانیا هستید و قصد مهاجرت به بریتانیا را دارید  و قبلا  در مجموعه ای سرمایه گذاری کردید که تابع قوانین و مقررات ” اداره عملکرد مالی و اقتصادی  “FCA  است نیز می توانید برای ویزای کارآفرینی بریتانیا اقدام کنید.

نوعی ویزای تحت عنوان ویزای کارآفرینان آینده ۷  نیز در دسترس است. کسانی می توانند از این ویزا استفاده کنند که قصد دارند به بریتانیا بیایند تا سرمایه گذاری کسب و کار و استارت آپ را انجام دهند. این مسأله برای سرمایه گذاری در دپارتمان دولتی سرمایه گذاری و یا صندوق های رقابتی کارآفرینی  نیز امکان پذیر است.

همچنین شخصی متقاضی مهاجرت به بریتانیا اگر قبلاً میزان ۵۰ هزار پوند در یک کسب و کار انگلیسی سرمایه گذاری کرده باشد، می تواند برای ویزا درخواست بدهد. البته درخواست ویزا باید ظرف ۱۲ ماه از تاریخ سرمایه گذاری انجام شود به عبارت دیگر شخص باید حداکثر ظرف ۱۲ ماه از تاریخ سرمایه گذاری درخواست ویزای خود را بدهد. قوانین و مقررات سرمایه گذاری برای کسانی که از قبل به عنوان دانشجو و یا شاغل در خاک بریتانیا ساکن بوده اند متفاوت می باشد. این افراد می توانند برنامه فعلی خود را به برنامه کارآفرینی تغییر دهند.

مجدداً عرض می کنیم که همانند ویزای استارت آپ کانادا، بسیاری از متقاضیان نتوانسته اند از طریق استفاده از روشهای فوق سرمایه گذاری خود را انجام بدهند و ناچار شده اند به سرمایه های شخصی خود تکیه کنند. در صورتی که می خواهید در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید از شما دعوت می کنیم تا در مقاله های بعدی مقایسه ویزای استارت آپ کانادا و ویزای کارآفرینی بریتانیا با وبسایت وکلای مهاجرت ایران همراه باشید .

۱  Canadian Startup Visa

۲  UK Tier 1 Entrepreneur visa

۳  Startup

۴  Venture Capital firms

۵  business incubator

۶  Letter of Commitment

۷  prospective entrepreneur visa

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا