خرید و اجاره ملک در سوئیسمهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به سوئیس

سرمایه گذاری ملکی در سوئیس برای اقامت چگونه است؟

سرمایه گذاری ملکی در سوئیس

 سرمایه گذاری ملکی در سوئیس موضوعی ست که وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا به آن پرداخته و از اقامت سوئیس با خرید ملک با شما علاقمندان سخن می گوید، علاوه بر آن موضوع هزینه خریداری خانه در سوئیس نیز مورد بررسی قرار گرفته و همچنین از شرایط خرید ملک برای مهاجران سوئیس به لزوم دریافت مجوزهای اقامت سوئیس  نیز اشاره می شود.

 

سرمایه گذاری ملکی در سوئیس

سرمایه گذاری ملکی در سوئیس و قیمت خرید خانه در این کشور در هر منطقه متفاوت است و علاوه بر آن قوانین خاصی برای مالکیت و خرید مسکن برای اتباع خارجی وجود دارد، جدای از بحث خرید در رهن ملک هم شرایط  گوناگونی برای مهاجران در نظر گرفته شده اما اقامت از طریق سرمایه گذاری ملکی در این کشور امکان پذیر است.

در مهاجرت به سوئیس علاوه بر اینکه می بایست به هزینه زندگی در سوئیس توجه داشته باشید همچنین مطالعه و تحقیق کافی درباره روش های اقامت سوئیس برای ایرانیان انجام دهید که در این خصوص مشاوره با یک وکیل مهاجرت راهکار خوبی برایتان می تواند باشد، همچنین خرید ملک برای سرمایه گذاری در سوئیس مراحل و پروسه کاملا قانونی دارد.

 

اقامت سوئیس با خرید ملک

اقامت سوئیس با خرید ملک برای اتباع خارجی قوانین گوناگونی دارد از جمله اینکه اگر شما از ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشورهای اتحادیه تجارت آزاد EFTA  باشید می توانید به راحتی در این کشور ملک خریداری نمایید و یا اگر مجوز C داشته نیز مجاز به خرید ملک در سوئیس هستید.

که در تمامی این موارد مانند یک سوئیسی حق دارید با خریداری خانه مسکونی و ملک تجاری در سوئیس سرمایه گذاری کنید اما با مجوز B فقط می توانید ملک خریداری نموده و ملزم به سکونت در آن هستد و حق ندارید آن را اجاره دهید برای خرید ملک به منظور اخذ اقامت سوئیس به عنوان بک تبعه خارجی باید مقررات مرتبط  آن را رعایت نمایید.

اقامت سوئیس با خرید ملک

 

هزینه خریداری خانه در سوئیس

هزینه خریداری خانه در سوئیس طبق آمار و اطلاعات بانک ملی سوئیس نشان می دهد که در نیمه دوم سال 2017 نرخ متوسط برای خرید هر متر مربع در شهر زوریخ 11.800 فرانک و معادل 10 هزار یورو بوده است و هر متر مربع در شهر ژنو 11.530 فرانک معادل 9.865 یورو و در شهر لائوسان هر متر مربع 9.260 فرانک معادل 7.920 یورو بوده است .

پس از یک دهه  افزایش قیمت خریدخانه بازار مسکن سوئیس متعادل تر شد و بر اساس اطلاعات بانک ملی سوئیس (swiss national bank = SNG ) در سال 2017 نرخ متوسط اجاره آپارتمان بیش از یک درصد کاهش  ولی نرخ خرید ملک 75/0درصد کاهش پیدا کرد و به همین دلیل بانک ملی سوئیس تلاش نمود راه حلی برای این شرایط اتخاذ نماید جدای از آن هزینه های خرید خانه در سوئیس را میتوان قبل از مهاجرت به سوئیس محاسبه نمود.

 

مجوزهای اقامت سوئیس

مجوز اقامت سوئیس از نوع B مجوز اقامت یک ساله است که می توانید برای 180 روز در سوئیس اقامت داشته باشید و هر سال نیز قابل تمدید می باشد و مجاز هستید همسر و فرزند زیر 18 سال تان را به سوئیس آورده و در این کشور زندگی کنید.

اما مجوز نوع C مجوزی برای اقامت دائم سوئیس می باشد که اگر یک مهاجر و تبعه خارجی بتواند این مجوز را بگیرد میتواند بدون هیچ محدودیتی در تمامی شهرهای سوئیس کار و زندگی کند همچنین این مجوز 5 ساله صادر میشود و 14 روز قبل از تاریخ انقضا قابل تمدید می باشد.

اما اگر برای بیش از 6 ماه در خارج از سوئیس زندگی کنید مجوز C اتوماتیک وار از درجه اعتبار ساقط میشود، باید بمدت 5 سال پی در پی در این کشور اقامت داشته و زندگی کنید تا این مجوز معتبر بماند و علاوه بر آن با این مجوز میتوانید در سوئیس ملک خریداری نمایید، برای دریافت مجوز برای اقامت سوئیس باید درخواست و مدارک خود را به مراکز مرتبط از جمله وی اف اس ارائه نمایید.

شرایط خرید ملک برای مهاجران

شرایط خرید ملک برای مهاجران سوئیس

شرایط خرید ملک برای مهاجران سوئیس به دنبال نوسانات بازار مسکن رقابتی تر شد و مهاجران بخصوص از کشورهای جهان سوم ملزم به دریافت انواع مجوز برای ورود و اقامت سوئیس شدند، باید اشاره داشت که بیش از 60 درصد شهروندان خود سوئیس خانه هایشان را در شهرهای بزرگ اجاره می دهند و بجای آن در دیگر شهرهای سوئیس  یا حومه زندگی می کنند.

البته این کار دلایلی داشت از جمله رشد ثابت جمعیت شهری، افزایش قیمت ها،کم و سخت شدن خریداری خانه در سوئیس اما مهاجران و اتباع خارجی که مجوز کار و یا اقامت در سوئیس را نداشته باشند نمی توانند در این کشور ملک خریداری نمایند به دنبال همین موضوع مالیات خریداری ملک سوئیس برای اتباع خارجی را مورد تحقیق و مطالعه قرار دهید، شرایط خریداری املاک در سوئیس برای مهاجران تابع قوانین و مقررات این کشور می باشد.

 

 

مهاجرت به سوئیس برای خرید ملک و اقامت

بدین نکته رسیدیم که سوئیس برای اتباع خارجی کشورهای غیر اتحادیه اروپا الزاماتی جهت خرید ملک خارجی در این کشور در نظر دارد و مهاجران باید مجوزهای اقامت برای زندگی در این کشور را دریافت نمایند همچنین که قیمت خرید ملک در شهرهای گوناگون سوئیس متفاوت بوده و اینکه با داشتن مجوز نوع C مهاجران می توانند انواع ملک مسکونی و تجاری را خریداری و در این کشور اقامت داشته باشند.

 

 

وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا با دیگر همکاران خود موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل و املاک بین المللی اینوستایم تمامی امور مهاجرتی و خرید ملک خارجی را با رعایت نکات حقوقی از ابتدا تا پایان ارائه و تکمیل می نماید.

و در همین راستا و در ارتباط با موضوع دریافت اقامت سوئیس با خرید ملک خارجی چنانچه اطلاعات بیشتری نیاز داشتید به راحتی با مشاوران IIL تماس گرفته تا ارتباط زنده ویدئو کال داشته و یا برای مشاوره حضوری با وکیل مرتبط با کار خود وقت رزرو نمایید همچنین از مطالعه مقاله مان قدردانی می نماییم.

 

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا