امور بانکی پرتغالامور مالی و مالیاتی آلمانامور مالی و مالیاتی پرتغال

سپا چیست ؟!

امور بانکی

در این مقاله وکلای مهاجرت ایران(IIL)  در باب مهاجرت به آلمان قصد دارند به این سوال که سپا چیست پاسخ دهیم. ابتدا SEPA را تعریف می کنیم. می خواهیم ببینیم این سیستم پرداخت یکپارچه یورو چه مزایایی دارد؟ آیا با داشتن حساب در بانک آنلاین میلینیوم می توان تمام کارها با پرداخت الکترونیکی انجام داد؟

سپا چیست ؟!

SEPA  مخفف عبارت (Single Euro Payments Area) به معنای سیستم پرداخت یکپارچه یورو ، در اتحادیه اروپا برای ساده تر كردن انتقال بانك ها در منطقه یورو است.

در پاسخ به سوال ” سپا چیست ” باید گفت در واقع SEPA  ابتکار عمل صنعت بانکداری اروپا است که توسط اتحادیه اروپا و ECB (بانک مرکزی اروپا) پشتیبانی می شود.

 

هدف از ایجاد سپا چیست ؟

ساده ترین و البته مهم ترین دلیل برای ایجاد سپا، ایجاد یک بازار بین المللی واحد در اروپاست. هدف از این سیستم پرداخت یکپارچه یورو توسعه ابزارهای مشترک مالی و حسابداری، توسعه استانداردهای بین المللی، توسعه روش ها و به طور کلی زیر ساخت ها برای تحریک و فعال کردن اقتصاد اروپاست. امیدواریم پاسخ قانع کننده ای به “هدف از ایجاد سپا چیست ” داده باشیم. اگر هنوز متقاعد نشده اید، مقاله  افتتاح حساب بانکی در آلمان مطالب مفیدی ارائه می دهد.

 

مزایای کلی SEPA

این سیستم پرداخت یکپارچه یورو مزایای ویژه ای دارد که به مهم ترین آنها اشاره می کنیم:

1-    SEPA  به شما امکان می دهد از یک حساب بانکی واحد برای پرداخت الکترونیکی به صورت یورو در منطقه SEPA استفاده کنید.

2-    قوانین و استانداردهای مشترک سپا ، انجام پرداخت الکترونیکی را موثرتر می کند.

3-    امنیت بالایی دارد، در راستای ارائه خدمات پرداخت، کاربرانش را به طور ویژه حمایت می کند. (تحت فرمان قانون 317/2009، 30 اکتبر)

4-    راه حل های نوآورانه برای پرداخت الکترونیکی دارد ، مانند تلفن همراه یا پرداخت آنلاین و صدور صورت حساب الکترونیکی.

 

 

مزایای اختصاصی سپا در بانک آنلاین میلینیوم : انتقال اعتبار

با فرض آگاهی به شما اینکه سپا چیست به شما می گوییم، شما با افتتاح حساب در بانک آنلاین میلینیوم می توانید از مزایای خاص SEPA بهره مند شوید. شما باید کدهای BIC و IBAN  را برای انتقال اعتبار SEPA ارائه دهید که این حساب این اطلاعات را به شما می دهد.

علاوه بر تمام عملیاتی که شما در حال حاضر می توانید انجام دهید، SEPA به شما اجازه می دهد حقوق خود را به حساب میلینیوم BCP  خود انتقال دهید، حتی اگر در خارج از کشور کار کنید.

 

 

پرداخت الکترونیکی و مستقیم بدهی هایتان

با داشتن حساب در بانک آنلاین میلینیوم می توانید بدهی هایتان را به طور مستقیم پرداخت کنید.

همچنین شما در حال حاضر می توانید اشتراک خود را از یک نسخه خارجی (روزنامه یا مجله) و یا خدمات اقامت خارجی خود را با پرداخت مستقیم SEPA انجام دهید.

 

معامله های ایمن با کارت های پرداخت

وقتی از بانک آنلاین میلینیوم استفاده می کنید به شما کارت های پرداخت متنوعی می دهد. هنگام استفاده از کارت پرداخت، همیشه باید کد شخصی (PIN) خود را برای تأیید عملیات وارد کنید. با استفاده از PIN ها معامله ها به صورت ایمن تایید می شوند.

 

پوشش منطقه ای سپا

SEPA شامل 34 کشور است:

از سال 2018، SEPA شامل 28 کشور عضو اتحادیه اروپا و چهار کشور عضو اتحادیه تجارت آزاد اروپا (ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس) و آندورا، موناکو و سن مارینو است.

 

میزان موفقیت سیستم پرداخت یکپارچه یورو :

 این روش از سال 2008 در اروپا آغاز شد و هم اکنون در کل اروپا گسترش یافته است. به طوریکه همه بانک ها در کل اروپا با این سیستم کار می کنند.

بانک مرکزی اروپا SEPA را به عنوان یک عنصر ضروری برای پیشبرد قابلیت استفاده و بلوغ یورو در نظر می گیرد. و هر چند سال یکبار میزان موفقیت این طرح را بررسی می کند.در ماه اوت سال 2014، 99.4 درصد از انتقال اعتبار، 99.9 درصد از بدهی مستقیم و 79.2 درصد از اعتبار کارت های پرداخت به منطقه SEPA انتقال داده شده است.

بنابراین شما با علم بر اینکه سپا چیست می توانید با استفاده از این سیستم پرداخت یکپارچه یورو ، تمامی کارهای خود را با پرداخت الکترونیکی انجام دهید.

وکلای مهاجرت ایران (IIL) افتخار دارد برای بهره مندی شما عزیزان از ویژگی های طرح SEPA با افتتاح حساب در بانک آنلاین میلینیوم راه را هموارتر کند. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم اینجا را مطالعه کنید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

‫3 نظرها

  1. سلام مقداری مارک المان در فرانکفورت نیاز دارم کجا باید پرداخت کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا