کار و اشتغال در پرتغالمهاجرت از طریق کارمهاجرت به پرتغال

شرایط اخذ ویزای کار پرتغال

مهاجرت پرتغال

وکلای مهاجرت ایران در این مقاله به شرح شرایط اخذ ویزای کار پرتغال میپردازند.  این روزها مهاجرت به پرتغال  به دلیل تنوع زیاد در برنامه های مهاجرتی به راهی ارزان ، سریع و آسان جهت گرفتن پاسپورت اروپا تبدیل شده است. با وکلای مهاجرت ایران (آی آی اِل) همراه باشید تا بدانید انواع قراردادهای ویزای کار پرتغال به چه نحو است؟ شرایط قرارداد ویزای کار پرتغال چیست؟ آیا می توان از راهی دیگر  به ویزای کار پرتغال و اقامت پرتغال دست یافت؟

 

راه های مهاجرت به پرتغال

برای مهاجرت به پرتغال راه های متعددی وجود دارد که شما می توانید با توجه به شرایط خود اقامت پرتغال را به دست آورید:

ویزای تحصیل پرتغال – ویزای کار پرتغال – تمکن مالی پرتغالثبت شرکت پرتغالخرید ملک پرتغالسرمایه گذاری پرتغال – برنامه IER پرتغال که پیشنهاد می کنیم جهت آگاهی از آخرین تغییرات قوانین پرتغال به اینجا مراجعه کنید.

ویزای کار پرتغال

 کشور پرتغال عضو کشورهای شنگن است، پس برای گرفتن ویزای کار در پرتغال ، شما باید از طرف شرکتی معتبر در کشور پرتغال که دارای صلاحیت حقوقی است ، پیشنهاد شغلی داشته باشید.

در ابتدا شغل موردنظر باید به مدت ۳ ماه در کشور پرتغال آگهی شود و اگر شخصی پرتغالی برای آن شغل پیدا نشد ، مجددا این آگهی در اتحادیه اروپا به مدت 3ماه دیگر درج شود و در صورت عدم وجود متقاضی این شغل در اتحادیه اروپا ! از افراد خارجی دعوت می شود تا به منظور کار در آن پست شغلی به کشور پرتغال مهاجرت بنماید که البته ممکن است کمی عجیب و غیر قابل امکان به نظر بیاید!!

نکته قابل تامل درباره ویزای کاری

 ویزای کاری برای متقاضیان اجازه اقامت موقت را می دهند و با داشتن آن نمی توانید به طور دائم در کشور مورد نظرتان اقامت داشته باشید.

 

تمکن مالی راهی میان بر برای اخذ ویزای کاری پرتغال

دیدیم که شرایط اخذ ویزای کار پرتغال از طریق پیشنهاد شغلی امری دشوار محسوب می شود ، اما وکلای مهاجرت ایران (آی آی ال) همواره راه را برای شما آسان میکنند، در اینجا ما به شما عزیزان راهی نشان می دهیم که دیگر دغدغه استخدام در این کشور را نداشته باشید!

پیشنهاد ما به شما اینست که از طریق برنامه تمکن مالی پرتغال اقدام به مهاجرت به پرتغال کنید . تمکن مالی پرتغال برنامه ایست که کمک می کند هم  اجازه کار در پرتغال داشته باشید هم بدون استرس و بدون محدودیت در زمان، در جست و جوی شغل مورد علاقه خود باشید.

حتی اگر موفق به یافتن شغل در این برنامه نشدید اصلا مهم نیست! شما صرف اینکه از طریق تمکن مالی پرتغال  اقدام به مهاجرت به پرتغال نمودید،  بعد از گذشت 5 سال می توانید برای خود و خانواده پاسپورت کشور پرتغال را تهیه نمایید. جزئیات این روش را می توانید در مقاله تمکن مالی پرتغال مطالعه فرمایید. البته باید بیفزاییم که طبق قوانین جدید پرتغال به جای 6 سال ، از این به بعد می توانید پاسپورت پرتغال را بعد از 5 سال دریافت کنید

البته همانطور که اشاره کردیم علاوه بر تمکن مالی پرتغال و ویزای کار پرتغال روش های دیگری همچون سرمایه گذاری  و گلدن ویزای پرتغال نیز باعث دریافت اقامت پرتغال می شود.

در ادامه به بررسی انواع قرارداد در کشور پرتغال می پردازیم تا مهاجرت به پرتغال مسیری شفاف و بدون ابهام باشد.

 

انواع قرارداد کار پرتغال

حداقل سن کار در کشور پرتغال 16 سال است. از سن 18 سالگی، یک فرد می تواند بدون تکمیل مدرسه قرارداد کار پرتغال را بدست آورد. انواع مختلفی از قراردادهای کاری وجود دارد؛

 • قرارداد با مدتی ثابت

 مدت زمان این قراردادها مشخص و محدود است اما  به طور کلی شش ماهه است ، گاهی ممکن است کوتاه تر یا طولانی تر باشدکه حداکثر مدت زمان این قرارداد، سه ساله است.

 • قرارداد با مدت زمان نامشخص

این قرارداد ها بیشتر از ۶ ماه نیستند، موارد استفاده از این قراردادها:

 • به جای یک کارمندی که در حال حاضر وجود ندارد ، کارمندی دیگر استخدام شود
 • برای تکمیل یک فعالیت یا پروژه ای در کشور پرتغال
 • کار مشخص شده در یک قرارداد
 • قرارداد با مدت زمان خیلی کوتاه

 این نوع قراردادها حداکثر ۶۰ روزه هستند و برای موارد خاص مانند حوادث فصلی کشاورزی یا توریستی نوشته می شوند .

 • قرارداد پاره وقت

در این قراردادها ساعات کار در هفته، بیشتر  از% ۷۵ از ساعات در یک کار تمام وقت است که موجب کاهش در ساعت روز و یا تعداد روزهای کاری در هفته می شود.

 • قرارداد متناوب

برخی شرکت های پرتغالی برای انجام یک فعالیت به صورت متناوب  یک کارمند برای یک دوره کار استخدام میکند و درحین انجام فعالیت شرکت، آن کارمند یک یا دو دوره استراحت می کند تا بقیه مراحل کار طی شود و دوباره آن کارمند مشغول به کار شود، در این قرارداد به طور کلی، کارمند می بایست به مدت حداقل شش ماه تمام وقت با چهار ماه از اشتغال متوالی در هرسال به کار گرفته شود.

در ویزای کار پرتغال لازم است قراردادی بین متقاضی شغل و کارفرما نوشته شود تا شخص متقاضی بتواند با استناد به آن و احراز شرایط دیگر اقامت پرتغال را به دست آورد.

 

شرایط اخذ ویزای کار پرتغال باید اطلاعات زیر را شامل شود

 • اطلاعات شناسایی کارفرما
 • اطلاعات شناسایی کارمند
 • هدف قرارداد، از جمله اشتغال / وظایف انجام شده و پرداخت
 • تاریخ شروع قرارداد و تاریخ انقضای آن (اگر برای مدت مشخصی باشد)
 • آدرس محل کار
 •  زمان و ساعات کار

بعد از مطالعه این بخش مطمئنا اطلاعات کافی درباره شرایط اخذ ویزای کار پرتغال به دست آوردید . ولی راه هایی که وکلای مهاجرت ایران پیشنهاد میدهند را فراموش نکنید و برای دسترسی و کسب اطلاعات بیشتر حتما سری به قسمت مهاجرت پرتغال ما زده و راه هایی که سرعت مهاجرت شما را بالا میبرند را مطالعه کنید .

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

‫2 نظرها

  1. با سلام

   لطفا در جریان باشید که برای دریافت ویزای کاری حتما باید پیشنهاد و قرارداد کار از کارفرمای خارجی داشته باشید.
   بزودی همکاران در این خصوص مقالاتی را منتشر می کنند.
   ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا