کار و اشتغال در یونانمهاجرت از طریق کارمهاجرت به یونان

شرط اشتغال در یونان

کار و اشتغال در یونان

در راه مهاجرت به یونان، وکلای مهاجرت ایران (IIL) به موضوع مهم وضعیت کار در یونان می پردازیم و اینکه آیا شرط اشتغال در یونان چیست و چگونه می توان ویزای کاری یونان را براحتی دریافت کرد؟

 

ویزای کاری یونان

وزارت امور خارجه یونان بیشترین درخواست ویزای کاری یونان را تحت نظارت دارد و کارگران کشورهای عضو شنگن فقط یک گذرنامه برای ورود به یونان نیاز دارند، این کارگران از کشورهای مشمول در قرارداد شنگن برای کسب ورود به یونان نیاز به اجازه کار دارند.

به عنوان بخشی از پیمان شنگن، یونان به شهروندان کشورهای عضو EEA یا کشورهای اروپایی اجازه می دهد بدون داشتن ویزا و یا اجازه کار در یونان زندگی و کار کنند و اتباع می توانند در یونان آزادانه به مدت سه ماه کار کنند.

اقامتگران و کارگران غیر اتحادیه اروپا از کشورهای خارج از شنگن باید برای مجوز کار درخواست کنند. یک کارگر ممکن است برای یک اجازه کار از طریق یک کارفرمای خود درخواست کند و برای ویزای کاری یونان اقدام کند.

 

شرط اشتغال در یونان

تصویب درخواست کار در یونان ممکن است چند ماه طول بکشد و متقاضیان باید شرط اشتغال در یونان را که مطابق با وزارت امور خارجه یونان است، عمل کنند.

یونان برای متقاضیان کار که در جستجوی فرصت های شغلی در این کشور هستند، راه های مختلفی برای کسب مجوز رسمی ارائه می دهد، البته قوانین مهاجرت به شدت نسبت به کشور مبدا متفاوت است و بسته به ماهیت کار، متقاضیان باید برای ویزای مربوطه درخواست دهند.

متقاضیان جهت کار در یونان ، باید دارای گذرنامه معتبر باشند، تهدیدی برای نظم عمومی یا سلامت عمومی نداشته باشند و قادر به پرداخت هزینه های بازگشت به کشور مبدا باشند این موارد جزو شرط اشتغال در یونان است، در غیر اینصورت دولت یونان حق دارد هرگونه درخواست ویزای کاری را رد کند.

متقاضیانی که مایل به اقامت در یونان هستند، باید برای اقامت دائم و تابعیت خود درخواست دهند. لازم به ذکر است هزینه های برنامه معمولا بسته به طول اقامت و روند خاص، متفاوت است.

با مطالعه این مقاله و به کمک وکلای مهاجرت ایران (IIL) دریافتید که راهکارهای اخذ ویزای کاری یونان و یافتن کار در یونان چیست و مانند هر کشوری شرط اشتغال در یونان چه می تواند باشد.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا