کار و اشتغال در هلندمهاجرت از طریق کارمهاجرت به هلند

شغل برای مهاجرت به هلند (قسمت دوم)

مهاجرت به هلند

در ادامه مبحث قبلی تحت عنوان مهاجرت به هلند موضوع پیدا کردن شغل در هلند عنوان می گردد لذا بدین جهت وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا از پیدا کردن شغل برای مهاجرت به هلند نرخ بیکاری در این کشور را مطرح و علاوه بر آن از هزینه زندگی در هلند نیز مطالبی را برای شما علاقمندان به اشتراک می گذارد همچنین از شرایط بیمه و درمان در هلند به بیمه سلامت این کشور اشاره و به چگونگی دریافت اقامت کاری هلند نیز توجه دارد.

 

شغل برای مهاجرت به هلند

پیدا کردن شغل برای مهاجرت به هلند یکی از مهمترین دغدغه های مهاجران است که بتوانند شغل مناسبی را برای خود در هلند پیدا کرده تا بتوانند از عهده مخارج زندگی برآیند، حتی میتوان قبل مهاجرت به هلند به فکر پیدا کردن و یا ایجاد کسب و کار در این کشور افتاد، تماس و ارتباط با شرکت ها و کاریابی های بین المللی یکی از راهکارها برای جستجوی شغلی در هلند می باشد.

خوب است بدانید که نرخ بیکاری در هلند زیر 5 درصد است و اینکه جستجوی شغلی برای مهاجرت به هلند یا مهاجرت به بهترین شهرهای هلند بهتر است که قبل از سفر به این کشور انجام شود تا به محض ورود بتوانید کار خود را شروع کنید.

 

یادگیری زبان هلندی

با داشتن شغل مناسب و مطابق با توانمندیها و تخصص خود میتوان ارتباطات بهتری با جامعه برقرار نمود، یکی از مزیت های ارتباط با افراد آشنایی با زبان هلندی خواهد بود که به دنبال یادگیری زبان هلندی نیز به تدریج با معیارهای فرهنگی، آداب و رسوم و قواعد اجتماعی این کشور آشنا می شوید.

 

هزینه زندگی در هلند

هزینه زندگی در هلند

مانند هر کشور دیگری هلند نیز هزینه هایی برای گذران زندگی دارد لذا بدین جهت از موضوع هزینه زندگی در هلند به هزینه امکانات رفاهی مانند مسکن و خرید ملک در هلند یا اجاره آپارتمان، آب و برق، انرژی، تلفن، اینترنت، موبایل، خدمات بهداشت و درمان، بیمه و حمل و نقل اشاره داریم.

هر کدام از این امکانات تعرفه و قیمت خودشان را دارند برای مثال هر ماه تقریبا 20 یورو برای اشتراک برق و 16 یورو برای گاز باید هزینه شود، برق اصلی هلند 230 ولت است البته که میزان هزینه ها بستگی به مقدار مصرف شما نیز داشته و همچنین هزینه های زندگی در هلند طبق آداب زندگی و فرهنگ شما متفاوت خواهد بود.

 

امکانات رفاهی هلند

انرژی های جایگزینی هم هستند مثل انرژی خورشیدی که خیلی هم در کشور هلند متداول شده است باید گفت خانه های هلند گاز کشی شهری ندارند و هر خانه و آپارتمان بطور مجزا امکانات گرمایشی خود را فراهم می نماید همچنین کیفیت آب نوشیدنی در هلند خوب است و شرکت خدمات آب waternet مسئولیت تولید و آبرسانی شهری را دارد، تفکیک زباله نیز جزو این خدمات شهری هستند در ضمن هزینه تهیه لوازم و مبلمان منزل و دیگر وسایل برقی را هم در نظر بگیرید.

 

بیمه و درمان در هلند

بیمه و درمان در هلند قوانینی دارد از جمله خرید بیمه سلامت برای افراد بالای 18 سال اجباری است که برای این نوع بیمه هر ماه حدود 110 یورو بابت معاینات پزشکی باید پرداخت شود که البته خدمات اورژانسی و مراقبت های درمانی نیز شامل خدمات این نوع بیمه هستند که البته هزینه بیمه و درمان در هلند برای هر فردی نسبت به سلامت جسم و روح شخص متفاوت است و قابل پیش بینی نیست.

برای قرارداد با شرکت های بیمه شماره BSN خود را باید ارائه دهید همچنین برای پرداخت حق بیمه ماهانه بایستی شماره حساب بانکی در این کشور داشته باشید.

 

بیمه و درمان در هلند

پیدا کردن پزشک خوب در هلند

برای ویزیت پزشک و درمان نیز هزینه های دارو و درمان خواهید داشت که برای پیدا کردن پزشک مناسب علاوه بر مراجعه به درمانگاه و بیمارستان میتوانید از همسایگان و همکاران خود پرس و جو کرده تا پزشک خوبی را به شما معرفی نمایند زیرا آنان قبل از شما نزد آن پزشک رفته اند، در کل تا می توانید از تجربیات دیگران استفاده نمایید.

 

اقامت کاری هلند

هر شهروند غیر اتحادیه اروپا برای کار در این کشور باید مجوز کار و اقامت کاری هلند را داشته باشد، این کشور چند نوع مجوز کاری دارد از جمله:

  • مجوز کاری برای کارگران ماهر
  • مجوز کارآفرینی
  • مجوز کاری GVVA

بسیاری از کارگران ماهر مهاجر با مجوزهای کاری در هلند مشغول به کار می شوند که بدین منظور باید از مهارت خاصی که این کشور بدان نیاز داشته و در سطح اروپا نیز قابل رقابت باشد برخوردار باشند که برای اقامت کمتر از 90 روز در هلند کارفرمای شما بایستی برای مجوز کار کوتاه مدت شما در هلند درخواست داده و اعلام نیاز کند که البته دریافت مجوز و اقامت کاری هلند برای کارآفرینان شرایط متفاوتی دارد.

 

کار و شغل در هلند

پیدا کردن و یا ایجاد شغل در هلند قواعد و مقرراتی دارد از جمله دریافت ویزا و مجوز کاری که انواع گوناگونی هم دارد که البته داشتن شغل مناسب برای تامین نیازهای زندگی بسیار ضروری است بخصوص در یک کشور خارجی که به هزینه های زندگی، درمان و بیمه و امکانات رفاهی این کشور نیز اشاره شد همچنین گفته شد که برای پرداخت ماهانه حق بیمه لازم است که شماره حساب بانکی بین المللی داشته باشید.

 

 

 

 

وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا با دیگر همکاران مجرب خود موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل و املاک بین المللی اینوستایم تمامی امور مهاجرتی و خرید ملک خارجی را با رعایت نکات حقوقی آن از ابتدا تا پایان ارائه و تکمیل می نمایند.

و شما علاقمند گرامی اگر در خصوص موضوع شغل، اقامت کاری یا هزینه های زندگی در هلند اطلاعات بیشتری لازم دارید می توانید با مشاوران IIL تماس گرفته تا ارتباط زنده ویدیو کال داشته یا برای مشاوره حضوری با وکیل کار خود وقت رزرو نمایید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا