امور خرید و اجاره ملک در مالتامهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)مهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به مالتا

قیمت خرید ملک در مالتا

مهاجرت به مالتا

یکی دیگر از کشورهایی که مهاجران می توانند در آن سرمایه گذاری کنند و خرید ملک انجام دهند ، کشور مالتا می باشد. از آنجایی که مهاجرت به مالتا یکی از برنامه های مهاجرتی وکلای مهاجرت ایران (ILL) می باشد در اینجا به چگونگی خرید ملک در مالتا ، هزینه های خرید ملک در مالتا، و دیگر جزئیات آن میپردازیم. بانک های مالتا خدمات متفاوتی برای خرید املاک ارائه می دهند.به روند وام مسکن در مالتا و خرید ملک مشارکتی در مالتا می پردازیم. به مدارکی که بانک برای اعطای وام مسکن از شما میخواهد اشاره می کنیم. بهترین وکلای موسسه ، راهکارهای مطمئنی را برایتان خواهند داشت.

 

خرید ملک در مالتا

خرید در یک کشور خارجی باید با اطلاع و آگاهی کاملتری باشد .هم خریدار و هم فروشنده باید ضوابط قانونی و درست خرید و فروش را بدانند و رعایت کنند. خرید ملک در کشور خارجی باید آگاهانه تر باشد. بازار املاک در مالتا بیشتر سنتی ست .

روش های خرید ملک ساده ست و خریدار و فروشنده هر دو حمایت می شوند. در روش سنتی خرید ملک ، طرفین خیلی دوستانه سعی می کنند به توافق برسند.

 

KONVENJU  در مالتا چیست ؟

اسناد املاک و مستغلات به دو زبان انگلیسی و مالتی می باشد.  زبان انگلیسی و مالتایی در این کشور صحبت میشود. برای سند زدن از یک دفتر رسمی کمک بگیریدو یا یک مشاور بگیرید.بعد از مذاکره بر سر قیمت ،طرفین به توافق اولیه میرسند. و قرارداد اولیه ای را امضا می کنند.

این قرارداد  در کشور مالتا بنام Konvenju  می باشد. در این توافقنامه خریدار و فروشنده بر سر جزئیات به توافق میرسند. خرید ملک در مالتا بهتر است که در دفتر اسناد رسمی ثبت شود.

 

مفاد قرارداد اولیه

در این قرارداد تاریخ واگذاری و انتقال ملک مشخص میشود.دفتر اسناد رسمی ماهیت ملک را بررسی می کند، که بدهی نداشته باشد .بیمه آنرا چک می کنند،مجوز های ساخت و ساز را پیگیری می کند. این روند هزینه هایی را در بردارد.قیمت هر املاکی در هر منطقه و محله متفاوت است . امکانات و تجهیزات ملک نیز در قیمت موثر است.تاریخ لازم الاجرا شدن قرارداد ، تاریخ شروع و پایان نیز در قرارداد درج میشود. شرایط فسخ قرارداد و کلیه تعهدات و مسئولیت های طرفین لحاظ میشود.

 

AIP  چیست ؟

اگر در کشور مالتا شما یک خارجی هستید و یا عضو کشورهای اتحادیه اروپا هستید، می توانید خانه و آپارتمان یا ویلا با حداقل قیمت در این کشور خریداری کنید. اما برای اینکار باید مجوز بگیرید. سازمان مالیات در این کشور این مجوز را میدهد.اخذ این مجوز 6 تا 8 هفته طول می کشد.(AIP( Acquisition of Immovable Property مجوزی ست که سازمان مالیات ارائه می دهد.

خرید ملک در مالتا - وام مسکن در مالتا - ملک مشارکتی در مالتا - بانک های مالتا 

 قیمت خرید ملک در مالتا

حداقل قیمت برای یک خانه یا ویلا  169 هزار و 205 یورو می باشد. و برای خرید یک آپارتمان حداقل قیمت 101 هزار و 551 یورو است . شهروندان اروپایی که حداقل بمدت 5 سال در کشور مالتا اقامت دارند ، بدون مجوز می توانند در این کشور  بیشتر از یک ملک خریداری کنند. ممکن است این ملک صنعتی یا تجاری باشد که هر کدام از این املاک شرایط و هزینه های متفاوت خرید دارند.

یکی از امتیازات خرید ملک در کشور مالتا، این است که در سیستم حقوقی ، مالیات بر املاک تحمیل نمی شود. وام مسکن برای ملیت هایی که مالتایی نیستند امکان پذیر است.کسانی که برای اولین بار میخواهند ملک خریداری کنند باید دقیق تر باشند. مراحل خرید ملک و هزینه ها بایستی دقیقا برآورد شود . تا بتوان تصمیم درستی برای خرید گرفت.

 

وام مسکن در مالتا

اگر توانایی کافی برای خرید ملک ندارید ، بانک بنا به درآمد شما می تواند به شما وام بدهد.شاید خرید شما به صورت شراکتی باشد . یعنی دو نفر بخواهید بطور شراکت ملکی را خریداری کنید. که این مورد نیز شرایط و مراحل خاص خود را دارد.در این صورت شما باید دقیق تر و حساب شده تر عمل کنید. بانک های مالتا در اعطای وام مسکن نقش مهمی دارند.

قبل از وام مسکن، خریداران باید به دنبال ملکی باشند که بر حسب درآمدشان بتوانند اقساط بانک را پرداخت کنند. بانک تمامی مبلغ خرید را وام نمی دهد. بنا به موقعیت و ارزش ملک ، سپرده شما و درآمد شما ، مبلغ وام محاسبه میشود. اما معمولا تا 80-90 درصد قیمت ملک وام داده میشود. که برای آنهایی که مقیم هستند و یا مقیم این کشور نیستند متفاوت است . وام مسکن در مالتا متفاوت است .

 

ملک شراکتی در مالتا

اگر خرید شراکتی میخواهید انجام دهید ، مثلا با همسرتان میخواهید یک ملک خریداری کنید ، بانک مبالغ درآمد هر دوی شما را چک خواهد کرد . و مستندات و گواهی های آنرا از شما میخواهد.  بانک کپی کارت شناسایی ، کارت های اعتباری، مدارک بیمه و مالیات ، مستندات درآمدها، هرگونه بدهی شما را درخواست و کنترل می کند.

وام 90 درصد قیمت خانه برای آنهایی که در این کشور اقامت دارند . اما آنهایی که اقامت ندارند 80 درصد قیمت خانه وام داده میشود. بازپرداخت وام معمولا 40 ساله ست . برای گرفتن وام خودتان می توانید شخصا اقدام کنید و گرنه میتوانید از شرکت های مرتبطی که در این امر تخصص دارند کمک بگیرید. ملک مشارکتی در مالتا ، ممکن است ساختمان اداری، ساختمان صنعتی و یا تولیدی باشد.

 

بانک های مالتا

FCM بانک، AK بانک ، BANIF ،APS ، BAWAK MALTA و CREDORAX از بانک های مالتا هستند. بانک های دیگری هم وجود دارند که برای سرمایه گذاریهای مختلفی وام می دهند. در مالتا هم بانک های خصوصی و هم دولتی وجود دارند.در مالتا بانک بین المللی هم وجود دارد.

 

وام های بزرگ در مالتا

بیشتر خرید های مشارکتی معمولا ملک های تجاری ، صنعتی و یا کارخانه ها و ساختمان های اداری  هستند . که طبعا ارزش و قیمت بالاتری از خانه و آپارتمان دارند.در مقالات بعدی به مطالب  مفصل متنوع تری در رابطه با خرید املاک و مستغلات ، بانک ها و وام های سرمایه گذاری در کشور مالتا می پردازیم. وام مسکن در مالتا و در هر بانکی متفاوت و متغیر است. معمولا وام های بزرگ برای خرید ملک مشارکتی در مالتا می باشد.

چنانچه بنابر نیازتان ، احتیاج به جزئیات بیشتری درباره مهاجرت به مالتا داشتید، با دفتر موسسه وکلای مهاجرت ایران (ILL) تماس بگیرید. ما بهترین راهکارها را پیشنهاد می دهیم. با ما به روز باشید.

 

 

در پایان دیدیم که خرید ملک در مالتا چه شرایطی دارد. درباره وام مسکن در مالتا گفتیم.به خرید ملک مشارکتی در مالتا اشاره ای کردیم.گفتیم که بانک ممکن است تمامی مبلغ خرید ملک را وام ندهد. از مدارک مورد نیاز برای درخواست وام گفتیم که بانک های مالتا برای خرید ملک خدمات متفاوتی ارائه می دهند.در مورد حداقل قیمت خرید خانه و آپارتمان یا ویلا در مالتا گفتیم.و متوجه شدیم گاهی خرید ملک شامل خرید ساختمان اداری ، صنعتی یا تولیدی و دیگر کاربری ها میشود. چند بانک در مالتا را معرفی کردیم.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا