اخبار مهاجرت به آمریکامهاجرت به آمریکا

لیست مدارک ضروری مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

در این مقاله قصد داریم به موضوع مهم لیست مدارک ضروری مهاجرت به آمریکا ، ویزای توریستی آمریکا ، وکیل متخصص مهاجرت به آمریکا ، سفر به آمریکا ،مدارک مهاجرت به آمریکا و نحوه ارائه مدارک به سفارت ، مدارک اصلی درخواست ویزا ، مدارک مکمل دریافت ویزا و … بپردازیم .

انواع ویزا برای ورود به آمریکا

برای ورود به ایالات متحده امریکا راه های متعددی وجود دارد و بر اساس دسته بندی که انجام شده انواع مختلفی از ویزا ها برای سفر به آمریکا پیش بینی شده و برای هر یک از آنها ارائه مدارک و مستندات خاصی مبنا قرار گرفته ، با این توضیح کوتاه در ادامه این مقاله قصد داریم جزئیات و مراحل مربوط به دریافت ویزای توریستی آمریکا را با در نظر گرفتن نکاتی که بوسیله وکیل متخصص مهاجرت به آمریکا تهیه و تدوین شده ارائه نمائیم .

 

ویزای توریستی آمریکا و مستندات مربوط به آن

ویزای توریستی آمریکا یکی از پر متقاضی ترین ویزای های سفر به آمریکا می باشد چراکه عمومیت داشته و به نسبت انواع ویزا های غیر مهاجرتی دیگر آمریکا ، شرایط نسبتا آسان تری دارد ، اما با این توضیح نباید گمان نمود که دریافت این ویزا روند آسان و اصطلاحا بدون دردسری دارد .

متقاضیان اخذ ویزای توریستی آمریکا باید در نظر داشته باشند که به منظور موفقیت در پروسه دریافت ویزا چندین نوع مدرک و مستندات را باید ارائه نمایند که در یک دسته یندی کلی می توان آنها را در قالب لیست مدارک ضروری مهاجرت به آمریکا به مدارک ضروری اخذ ویزای توریستی و مدارک تسهیل کننده اخذ ویزای توریستی دسته بندی نمود ، به همین دلیل در ادامه جزئیات مستندات و نحوه ارائه آنها را به صورت مفصل توضیح خواهیم داد .

مدارک اصلی برای دریافت ویزای توریستی آمریکا

مدارک مهاجرت به آمریکا به منظور درخواست ویزای توریستی آمریکا شامل مدارک عمومی و پایه می باشد ، با این توضیح که بر اساس عرف کنسولی در صورتی که نقصی در این مدارک وجود داشته باشد، امکان صدور ویزا فراهم نخواهد بود ، با این حال در ادامه لیست مدارک ضروری مهاجرت به آمریکا ارائه می شود .

 

لیست مدارک اصلی دریافت ویزای توریستی آمریکا

 

لیست مدارک ضروری مهاجرت به آمریکا برای دریافت این نوع از ویزا شامل موارد ذیل است :

پاسپورت فرد متقاضی با اعتبار حداقل شش ماهه

همراه داشتن تمام گذرنامه های قبلی فرد متقاضی

همراه داشتن نسخه فیزیکی و دیجیتال از عکس استاندارد فرد متقاضی

ارائه فرم تائید شده درخواست ویزا (فرم DS160) ایالات متحده

ارائه اسناد مالی مربوط به پرداخت هزینه های قانونی

همراه داشتن نامه دعوت به  مصاحبه

ارائه اسناد تمکن مالی برای دریافت ویزای مسافرتی ایالات متحده

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری

ارائه اسناد مالی که نشانگر قصد بازگشت فرد متقاضی به کشور اصلی باشد

مدارک تسهیل کننده برای دریافت ویزای توریستی آمریکا

پس از ارائه مدارک مهاجرت به آمریکا بر اساس لیست مدارک ضروری مهاجرت به آمریکا به منظور اخذ ویزای توریستی آمریکا ، فرد متقاضی این موضوع را باید درنظر داشته باشد که علاوه بر همراه داشتن مدارک اصلی ، مدارک تسهیل کننده یا مدارکی که عاملی برای اطمینان بیشتر افسر سفارت به مستندات ارائه شده از سوی متقاضی می شود را نیز همراه داشته باشد ، با این حال ارائه اسنادی که شرایط مصاحبه را تسهیل می کند ، درصد موفقیت اخذ ویزا در شرایط مشابه را بالا می برد.

 

 

 لیست مدارک تسهیل کننده دریافت ویزای توریستی آمریکا

اسنادی که هدف از گردشگری و لذت و کاوش در ایالات متحده را اثبات نماید

ارائه برنامه سفر و اشاره به جزئیات برنامه فرد متقاضی که قصد حضور در ایالات متحده را دارد

ارائه اسنادی که پیشینه مالیاتی فرد متقاضی را به وضوح نشان می دهد مانند ارائه صورتحساب بانکی ، کپی پاسپورت و هرگونه مدرک دیگر

ارائه شناسه و تائیدیه های مالیاتی و کپی اسناد مالیاتی سال گذشته

ارائه تائیدیه ها و مجوز کسب و کار فرد متقاضی

ارائه اسنادی که هدف از سفر را دیدار خانواده و فرزندان تعیین می نماید

ارائه اسنادی که دلیل ورود فرد به ایالات متحده را مواردی مانند حضور در یک رویداد یا جمع خانوادگی تعیین می نماید

فرد متقاضی در صورتی که به دلایل پزشکی قصد سفر به ایالات متحده را داشته باشد می تواند با ارائه اسناد مرتبط روند صدور ویزا را تسهیل بخشد .

بنا بر نظر وکیل متخصص مهاجرت به آمریکا موضوع حائز اهمیت در این مبحث این است که ارائه این اسناد اجباری نیست و بسته به شرایط فردی متقاضی ، برخی از این اسناد ممکن است قابل اجرا نباشد ، با این حال این لیست را شامل می شود.

 

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا