امور مالی و مالیاتی اسپانیامهاجرت به اسپانیا
مطالب داغ داغ

مالیات در اسپانیا چقدر است ؟

بررسی انواع درآمدها و مالیات مربوطه

نکات برگزیده مطلب
  • در کشور اسپانیا عموما مالیات ها بر اساس میزان درآمد محاسبه می گردد. درآمدها یا عمومی هستند یا حاصل از پس انداز.

کسانی که می خواهند به کشور اسپانیا مهاجرت کنند یکی از نگرانی هایشان این است که مالیات در اسپانیا چقدر است . نگرانی این عزیزان تا حدودی بجاست چرا که در کشورهای اروپایی معمولا میزان مالیاتها کمی بالاست. ما در این نوشتار قصد داریم به بحث مالیاتها در اسپانیا بپردازیم تا مهاجرت بتوانند برنامه ریزی دقیق تری در خصوص جابجایی خود به اسپانیا داشته باشند. با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید.

اهمیت آگاهی از مالیاتها در اسپانیا

تعجبی ندارد که مردم از سراسر دنیا برای مهاجرت و جابجایی به اسپانیا فکر می کنند. سیستم مالیاتی اسپانیا به طور مداوم در حال تغییر و بازنگری است. پس شرط عقل این است که شما به طور مداوم اطلاعات خود را در خصوص مالیاتها در اسپانیا بروز نمایید.  درک صحیح از مالیاتها در اسپانیا به شما کمک می کند که بدانید دقیقا کجا ایستاده اید و ناخواسته در محیط این کشور به عملیات مجرمانه دست نزنید. جرائم الیاتی اسپانیا مجازاتهای سنگین و جرائم هنگفت دارد بنابراین از شما دعوت می کنیم این مقاله را به دقت بخوانید.

آیا می شود در اسپانیا مالیات نداد ؟

قل از اینکه وارد بحث مالیاتها در اسپانیا بشویم ممکن است از خود بپرسید که آیا می شود در اسپانیا مالیات نداد و درگیر این مسائل نشد. به عبارت دیگر آیا معافیت از مالیات در اسپانیا برای خارجی ها مقدور است یا خیر ؟ وکلای مهاجرت ایران در مقاله « مزایای ویزای طلایی اسپانیا » توضیح داده است که روش معافیت از مالیات در اسپانیا به چه شکل مقدور است. با این حال باید تاکید کنیم که در هر حال شما در حال ورود به یک کشور جدید هستید و بهتر است در هر صورت نسبت به قوانین و باید ها و نباید های مالیاتی در این کشور آگاهی کافی داشته باشید. بنابراین مطالعه ادامه این نوشتار را حتما به شما توصیه می کنیم.

مالیات بر درآمد در اسپانیا

اشخاص که مقیم کشور اسپانیا هستند قانوناً مکلف می باشند که در این کشور برای کلیه درامدهایشان در سرتاسر دنیا مالیات بر درآمد پرداخت نمایند. البته این موضوع برای خارجیانی که در اسپانیا اقامت ندارند کمی متفاوت است و این دسته از افراد صرفا باید در خصوص درآمدهایی که در خاک اسپانیا کسب کرده اند ، مالیات پرداخت نمایند. به طور مثال اجاره هایی که از املاک و مستغلات در اسپانیا توسط سرمایه گذاران خارجی دریافت می شود یکی از این درآمد هاست. نرخ مالیات بر درآمد برای خارجیانی که این شرایط را دارند ، یک نرخ ثابت است. البته این موضوع جایی قابل اعمال است که آنها مشمول معافیت و یا تخفیف نباشند.

بنابراین مهم است که شما بدانید که آیا در اسپانیا شخص مقیم مشمول مالیات هستید یا خیر چرا که این موضوع می تواند تاثیر بزرگی بر مسئولیت های مالیاتی شما در اسپانیا بگذارد.

انواع درآمدها در اسپانیا

در ادامه نوستار « مالیات در اسپانیا چقدر است » باید اشاره کنیم که در کشور اسپانیا دو نوع درآمد وجود دارد:

1- درآمدهای عمومی  ( renta general)

2- درآمدهای حاصل از پس اندازها (  renta del ahorro )

کلیه درآمدهای حاصله از این دو دسته بندی محاسبه می شود و سپس فرد می تواند از معافیت ها و تخفیف های مجاز قانونی بهره گیرد.

میزان مالیاتها در اسپانیا

میزان مالیات بر درآمد در دسته بندی عمومی بین 19 تا 45 درصد متغیر خواهد بود. یادآوری می کنیم که این دسته بندی مالیات بر درآمد در اسپانیا مشمول افراد اسپانیایی و افراد مقیم در این کشور است. مواردی که شامل این دسته بندی درآمدی می شود ، می تواند موارد ذیل باشد :

  • کلیه درآمدهای حاصله ( حقوق و دستمزد ، درآمدهای خود اشتغالی و حقوق بازنشستگی )
  • درآمده های ناشی از اجاره املاک
  • درآمدهای ناشی از مجوز ها و لیسانس ها
  • درآمدهای ناشی از قرارداد ها و توافقات

شما میتوانید در تصویر زیر مناسبات مالیاتی دسته بندی درآمدهای عمومی  را در سال 2016 ببینید :

 

مالیاتها در اسپانیا ، مالیات در اسپانیا ، مالیات در اسپانیا چقدر است ، مالیات در اروپا ، اریکه عدل ، وکلای مهاجرت ایران

همچنین میزان مالیاتها در دسته بندی درآمدهای حاصل از پس اندازها نیز بین 19 تا 23 درصد متغیر است. درآمدهای زیر در این دسته بندی قرار می گیرند:

  • سودهای مختلف دریافتی
  • سود ناشی از سهامهای شرکتی
  • سودهای حاصل از بیمه های عمر
  • سایر دریافتهای مالی دوره ای

شما میتوانید در تصویر زیر مناسبات مالیاتی را در سال 2016 ببینید. دولت اسپانیا تصمیم گرفت تا در سالهای 2015 – 2016 میزان مالیاتها را کمی کاهش دهد.

 

مالیاتها در اسپانیا ، مالیات در اسپانیا ، مالیات در اسپانیا چقدر است ، مالیات در اروپا ، اریکه عدل ، وکلای مهاجرت ایران

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا