خرید و اجاره ملک در سوئدمهاجرت از طریق سرمایه گذاریمهاجرت به سوئیسویزای توریستی و پاسپورت سوئدویزای توریستی و پاسپورت سوئیس

مجوز اقامت سوئد برای خرید ملک خارجی

مجوز اقامت سوئد

مجوز اقامت سوئد برای خرید ملک بطور مجزا برای خرید ملک برنامه ریزی نشده اما تحت عناوین دیگری می توانید ویزا دریافت و سپس سرمایه گذاری ملکی خارجی در سوئد داشته باشید به دنبال این موضوع وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا از لزوم دریافت ویزا و مجوز اقامت سوئد برای کشورهای غیر اتحادیه اروپا و کشورهای جهان سوم گفته و در رابطه با  شرایط خرید ملک در سوئد برای مهاجران نیز نکاتی را مطرح می نماید. همچنین بانک های سوئدی وام خرید ملک سوئد برای مهاجران را تحت شرایطی اعطا کرده و علاوه بر آن انواع ویزای سوئد نیز تحت عناوین گوناگونی صادر می گردد.

 

مجوز اقامت سوئد برای خرید ملک

مجوز اقامت سوئد برای خرید ملک و برای اتباع خارجی کشورهای جهان سوم با الزاماتی صادر می شود، شهروندان کشورهای افغانستان، بلیز، ارمنستان، کوبا، مصر، یمن، ترکیه، تایوان، سوریه و ایران ……برای ورود به کشور سوئد نیاز به ویزا دارند.

در کل می توان گفت که کشورهای غیر اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اقتصادی اروپا باید برای مسافرت یا مهاجرت به سوئد ویزا دریافت نمایند، مجوز اقامت سوئد برای سرمایه گذاری ملکی خارجی را می توان تحت عناوین دیگری از جمله سرمایه گذاری بیزینسی دریافت نمود.

 

مجوز اقامت سوئد

مجوز اقامت سوئد برای اتباع خارجی کشورهای جهان سوم و غیر اتحادیه اروپا تحت شرایطی صادر می شود، دارندگان پاسپورت دیپلماتیک برای ورود به سوئد و اقامت کوتاه مدت نیازی به دریافت ویزا نداشته همچنین دارندگان پاسپورت بیومتریک نیز نیازی به دریافت ویزا برای ورود به سوئد ندارند.

ویزای خاصی برای خرید و سرمایه گذاری ملکی در سوئد وجود ندارد لذا در طول اقامت موقت خود با اهداف دیگر می توانید ملک مورد نظر خود را جهت سرمایه گذاری خریداری نمایید، دارندگان پاسپورت بیومتریک نیازی به درخواست دریافت مجوز اقامت سوئد درخواست ندارند.

مجوز اقامت سوئد

خرید ملک در سوئد برای مهاجران

خرید ملک در سوئد برای مهاجران و اتباع خارجی کشورهای جهان سوم یا غیر اتحادیه اروپا متفاوت از مراحل خرید ملک در سوئد برای ملیت های کشورهای اتحادیه اروپا است بدین جهت دریافت ویزا و مجوز اقامت در سوئد برای کشورهای جهان سوم  الزامی است همچنین اثبات توانایی مالی یکی از ضروریاتی است که مهاجران کشورهای جهان سوم برای خرید ملک در سوئد باید انجام دهند

خریداری ملک در سوئد توسط مهاجران منوط به تمکن مالی و اثبات منبع درآمدشان برای خرید ملک در این کشور می باشد و علاوه بر آن روند خرید ملک خارجی در سوئد بسیار قانونمند می باشد.

 

وام خرید ملک سوئد برای مهاجران

وام خرید ملک سوئد برای مهاجران فرصت و امکان خوبی برای مهاجران است، به عنوان یک مهاجر می توانید درخواست گرفتن وام از یک بانک سوئدی برای خرید ملک در سوئد داشته باشید، بانکهای سوئدی 75 تا 85 درصد قیمت خرید ملک مورد نظر را وام می دهند که مابقی مبلغ خرید ملک را می بایست خودتان تهیه نمایید، باید گفت دریافت وام خریداری املاک سوئد برای مهاجران شرایطی مانند ثبت نام در نمایندگی مالیاتی سوئد دارد.

 

دریافت وام خرید ملک در سوئد

بانک منبع درآمد شما را به عنوان یک تبعه خارجی جهت تایید اعطای وام چک می کند همچنین قرار است که شما مالیات خرید ملک در سوئد را پرداخت کنید به همین علت باید در نمایندگی مالیاتی سوئد ثبت نام نموده تا شماره Civic سوئد را دریافت نمایید، قبل از درخواست وام خرید ملک باید در این نمایندگی ثبت نام و شماره Civic را دریافت نمایید همچنین اگر در سوئد ملک کشاورزی و یا ملکی را برای اجاره خریداری می کنید این ملک تجاری محسوب شده و باید مالیات بر درآمد نیز پرداخت نمایید.

خرید ملک در سوئد برای مهاجران

انواع ویزای سوئد

انواع ویزای سوئد تحت عناوین گوناگونی برای اهداف و دلایل مختلفی برای همه متقاضیان صادر می شود چه کشورهای جهان سوم و یا کشورهای اتحادیه اروپا، سوئد نیز در پی شیوع کووید 19 محدودیت هایی در اعطای برخی ویزاها اعمال نمود.

ولی بنا به دلایلی محدودیت های صدور ویزا را برای دانشجویان، کارگران ماهر، وابستگان خانواده های شهروند سوئد از جمله همسر و فرزندان، پزشکان حرفه ای در حوزه سلامت، کارکنان ارتش، افراد بین المللی وابسته به صنایع کشاورزی، جنگلداری و باغبانی، مسافران با دلایل خانوادگی ضروری را برداشت ولی در نهایت برای انواع ویزای سوئد تحت عناوین مختلف می بایست ابتدا درخواست و اپلای داد.

 

درخواست ویزای سوئد

لذا به دنبال همین ویزاهای مجاز در طول اقامت کوتاه مدت می توان به خرید ملک خارجی و سرمایه گذاری ملکی بین المللی در سوئد پرداخت، همچنین اگر ملیت شما غیر از کشورهای اتحادیه اروپا است برای ورود به این منطقه شنگن و اقامت کوتاه مدت نیاز به ویزا دارید.

افزون بر این نکته به منظور نتیجه بهتر در خرید ملک خارجی به منظور سرمایه گذاری یا مهاجرت مشاوره با وکیل ملکی را در صدر برنامه های خود قرار دهید.

 

دلایل درخواست ویزاهای سوئد

دلایلی که شما می توانید درخواست ویزای سوئد بدهید عبارتند از: دیدار اعضای خانواده یا دوستان، شرکت در رویدادهای ورزشی یا فرهنگی، دیدارهای کاری و تجاری و یا توریستی که بهتر است سه ماه قبل از برنامه سفر و دیدارتان درخواست ویزا بدهید ویزا طی یک تا 90 روز برایتان صادر می شود.

در تکمیل روند صدور ویزا، طول مدت اقامت شما در منطقه شنگن برایتان مشخص و ضمیمه سند مسافرت شما خواهد شد و اگر همیشه قصد سفر و رفت و آمد به سوئد را دارید باید درخواست ویزای سفر برای دفعات را داشته باشید که اغلب برای 5 سال اعتبار دارد.

 

ویزا و مجوز اقامت سوئد

مجوز اقامت سوئد برای خرید ملک برای اتباع خارجی از کشورهای جهان سوم و کشورهای غیر اتحادیه اروپا تحت عناوین گوناگونی اعطا می شود و هر تبعه خارجی می تواند در سوئد ملک خریداری و سرمایه گذاری نماید اما کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای ورود به این کشور ملزم به دریافت ویزا و مجوز اقامت هستند. علاوه بر آن خارجیان برای خرید ملک در سوئد می توانند درخواست دریافت وام به یک بانک سوئدی بدهند که قبل از آن باید در نمایندگی مالیاتی سوئد ثبت نام و شماره civic دریافت نمایند.

 

 

وکلای مهاجرت ایران IIL از گروه شرکت های آپادالا با دیگر همکاران خود املاک بین المللی اینوستایم و موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل تمامی امور مهاجرتی و خرید ملک خارجی را با رعایت نکات حقوقی آن از ابتدا تا پایان را ارائه و تکمیل می نمایند.

چنانچه در خصوص موضوع  چگونگی خرید ملک در سوئد برای مهاجران و اتباع خارجی داشتید با مشاوران IIL تماس گرفته تا ویدیو کال داشته و یا برای مشاوره حضوری وقت رزرو نمایید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا