امور تحصیل در هلندمهاجرت از طریق تحصیلمهاجرت به هلند

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در هلند

مهاجرت به هلند

وکلای مهاجرت ایران درباره تحصیل در هلند با شما علاقمندان صحبت می کند. با آموزش در هلند آشنا میشویم.سیستم و مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در هلند را مطرح می کنیم. در مورد پیش دبستانی هلند می گوئیم. در مورد دانشگاه های هلند خواهیم گفت.

 

پیش دبستانی هلند

پیش دبستانی برای بچه های دو ساله تا چهار ساله ست . پیش دبستانی هلند تحت مدیریت وزارت امور اجتماعی و استخدامی است.کودکان نوپا مهارت های فکری و عاطفی را یاد می گیرند. زبان و شمارش را می آموزند. بازی می کنند و ورزش و موسیقی یاد می گیرند. ورزش و موسیقی جزو علایق کودکان است.آموزش مهارت های فکری و عاطفی از اولویت های پیش دبستانی هنلد می باشد.بچه ها ارتباطات جمعی را در پیش دبستانی می آموزند.

شما حتی می توانید برای چند ساعت کودک خود را به این پیش دبستانی های بسپارید. و حتی می توانید چند روز در هفته از خدمات پیش دبستانی هلند برای کودک تان استفاده کنید. آموزش در هلند بسیار متنوع است .مهاجران و خارجی ها هم می توانند از این پیش دبستانی ها استفاده کنند.و بچه های خود را به این پیش دبستانی ها ببرند.

 

آموزش ابتدایی در هلند

بعد از پیش درستانی هلند آموزش ابتدایی و متوسطه می باشد . آموزش ابتدایی و متوسطه در کشور هلند بیشتر دولتی است . سیستم آموزش در هلند تقسیم بندی شده می باشد . و بر اساس نیازهای دانش آموزان تعیین می شود.آموزش در هلند برای بچه های 5 ساله تا 16 ساله اجباری هستند. مدرسه ابتدایی 8 گرید دارد .

بعد از دوره ابتدایی ، دوره متوسطه می باشد . و سپس وارد دبیرستان می شوند. این پروسه تا مرحله دانشگاه ادامه پیدا می کند.تحصیل در هلند مراحل و پروسه خود را دارد.

 

گرایش دبیرستان های هلند

دبیرستان های هلند سه گرایش دارد.

1- آموزش حرفه ای( VMBO ). در این دوره بیشتر کارهای عملی آموزش داده میشود.  علوم فنی هم از دروس این آموزش می باشد.

2- آماده سازی برای دانشگاه( VWO .) این دوره دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده می کند. و دروس را بطور تخصصی برای دانش آموزان تدریس می کنند.

3- آماده سازی دانش آموزان برای دانشگاه های علوم کاربردی (HAVO ). در این دوره علومی را تدریس می کنند که بعد از پایان دوره، دانش آموزان بتوانند آموخته های خود را بکار گیرند و استفاده کنند.

آموزش در هلند، بطرز کاربردی و مجزا تقسیم بندی شده می باشد . و هر یک از دوره های آموزشی یک هدف را دنبال می کنند.بعد از دوره دبیرستان، وارد بحث دانشگاه های هلند خواهیم شد.

تحصیل در هلند - آموزش در هلند - پیش دبستانی هلند - دانشگاه های هلند - مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در هلند 

تحصیل در هلند

یکی از مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در هلند ، مدرسه می باشد که در اینجا انواع مدرسه در هلند را توضیح میدهیم . مدارس ابتدایی به دو دسته تقسیم می شوند.

1- مدارس دولتی ، که مستقلا توسط دولت اداره میشوند. و به جای دیگری وابسته نیستند.

2- مدارس ویژه، که وابسته به یک دین  و سنت خاص  است . و طبق فلسفه آموزشی خاصی اداره میشود.دولت در این گونه مدارس نقشی ندارد.و عملا نمی تواند دستور العملی برای این نوع مدارس تعیین کند. در واقع این مدارس وابسته به یک صنف خاص و مستقل هستند.

 

تعطیلات مدارس هلند

مدارس هلند دو نوع تعطیلات دارند.تعطیلات اجباری که توسط دولت تعیین می شوند. و مدارس مکلف هستند در ایام اعلام شده تعطیل باشند.   و برخی از تعطیلات را خود مدارس مشخص می کنند. و بنا به شرایط و زمان و رویدادها قابل تغییر است . تحصیل در هلند برای تمامی مهاجران و خارجی ها امکان پذیر است .

 

هزینه های تحصیلی هلند

آموزش و پرورش در هلند دولتی است . و تقریبا رایگان بنظر میرسد . اما برخی از مدارس برای فعالیت های فوق برنامه، هزینه های داوطلبانه ای را درخواست می کنند. مدارس بین المللی هم هستند. ولی این نوع مدارس هزینه هایی برای ورود و ثبت نام دارند. این گونه مدارس بیشتر برای مهاجران مفید می باشند. مدارس بین المللی در شهرهای هلند مانند شهرهای برگن و بردا وجود دارد.

 

دانشگاه کشاورزی هلند

دانشگاه واگنینگن wageningen از بهترین دانشگاههای کشاورزی کشور هلند و بهترین دانشگاه کشاورزی در جهان می باشد . این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های دنیا QS  با موضوع کشاورزی و جنگداری در صدر می باشد.همچنین بهترین دانشگاه در هلند در زمینه علوم زیستی است . مطالعات و پژوهش های زیست محیطی  انجام می دهد .تحصیل در این کشور شما را به بهترین فرصت های جهانی می رساند.

دانشگاه Delft , بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه فنی هلند است . و یکی از بهترین ها در هلند می باشد.

دانشگاه آمستردام یکی دیگر از دانشگاههای هنلد می باشد. این دانشگاه جزو بهتری دانشگاه های هلند است .

هلند 14 دانشگاه با موضوعیت تحقیقات دارد و 41 دانشگاه علوم در زمینه های متفاوت دارد.دانشگاه های هلند در زمینه ها و رشته های متنوعی فعال هستند.

دیدیم که مراحل اخذ پذیرش تحصیلی در هلند چگونه است . در مورد تحصیل در هلند گفتیم. مراحل آموزش را دانستیم. انواع مدارس هلند را شناختیم و به چند دانشگاه در هلند اشاره کردیم. در مورد پیش دبستانی هلند گفتیم. به دانشگاه های هلند  نیز اشاره ای کردیم. بر حسب نیاز و علاقه شما به مباحث تخصصی تری خواهیم پرداخت. در مقالات بعدی با ما باشید .

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا