خرید و اجاره ملک در ایتالیامهاجرت به ایتالیا

مراحل خرید ملک در ایتالیا (جدید)

سرمایه گذاری و خرید ملک در ایتالیا

اگر به فکر خرید ملک در ایتالیا هستید به شما تبریک میگوییم چون شما هم اکنون تخصصی ترین پایگاه ملک خریدن در ایتالیا را پیدا کرده اید. با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید تا پروسه خریدن ملک در ایتالیا را بررسی کنیم.

1- فکر کنید و یک لیست بسازید

اولین قدم در مسیر خرید ملک در ایتالیا درست کردن یک لیست از املاک مناسب و مورد علاقه تان است . شما باید با استفاده از منابع موثق و مطمئن تمام انتخاب های خود را لیست کرده و آنها را یادداشت کنید. توصیه ما استفاده از اولین وتنها پایگاه املاک بین المللی به وب سایت iilpro.com است.

2- در خصوص موقعیت مکانی ملک تحقیق کنید

دومین گام در ماجرای ملک خریدن در ایتالیا تحقیق محلی است. ممکن است از خود بپرسید من که در حال حاضر در ایتالیا نیستم چطوری میتوانم تحقیق محلی بکنم. این روزها با دنیای اینترنت مانعی در مسیر تحقیق و پژوهش وجود ندارد.

بنابراین به دلیل اهمیت شهر، محله و حتی همسایگان ملک جدیدتان در ایتالیا حتمأُ هرچه میتوانید در مورد لیست انتخابی تان در مسیر خرید ملک در ایتالیا تحقیق کنید. در وب سایت املاک بین المللی iiL هم اطلاعات خوبی وجود دارد.

3- آژانس املاک ایتالیایی تان را پیدا کنید

در ماجرای ملک خریدن در ایتالیا علاوه براینکه باید مورد اعتماد باشد باید در اتاق بازرگانی ایتالیا، اتحادیه نمایندگان املاک، فدراسیون و دلالان و نمایندگان یا فدراسیون نمایندگان حرفه ای املاک ایتالیا به ثبت رسیده باشد.

علاوه بر اینها واسطه ی خرید ملک در ایتالیا باید شناخت کافی از بازار محلی و مناسبات آن داشته باشد و منظم و سریع با رویکردی پاسخگو کار را انجام دهد.

خرید ملک در ایتالیا ، ملک خریدن در ایتالیا ، خریدن ملک در ایتالیا ، مراحل ملک خریدن در ایتالیا

4- در یک سفر کوتاه از ملک دیدن کنید

بعداز اینکه مصمم شدید که با ملک خریدن در ایتالیا تکه ای از این کیک لذیذ را برای خود ببرید، کم کم وقت سفر کردن به محل ملک می رسد. در مرحله تهیه لیست ( گام 1) می شود با عکس و تصویر یک لیست تهیه کرد اما در زمان تصمیم نهایی توصیه ما این است که حتما شخصا از ملک پسند شده دیدن کنید.

5- با وکیل معتمد خود قرارداد ببندید

خریدن ملک در ایتالیا بزرگترین و زیباترین اتفاق زندگی شماست. همراهی یک وکیل متخصص و توانمند که در هر لحظه منافع شما را حفظ کنید این اتفاقات را زیباتر هم می کند. توصیه ما این است که در پروسه خرید ملک در ایتالیا هرگز یک وکیل خوب را خط نزنید.

6- با یک صرافی مطمئن هماهنگ کنید

ملک خریدن در ایتالیا اتفاقی منحصر به فرد است و باید در کمترین استرس ممکن انجام شود بنابراین هماهنگی قبلی باید می گردد بدون نگرانی از مراحل پرداخت قرارداد بر بقیه مسائل ملک خریدن در ایتالیا تمرکز کنید.

7- کد مالیاتی ایتالیا را اخذ کنید

برای خریدن ملک در ایتالیا یا به طور کلی هر عملیات رسمی و اداری در این کشور مانند افتتاح حساب بانکی در ایتالیا یا فراهم کردن اشتراکات عمومی برای ملک خود باید به عنوان یک خارجی کد مالیاتی ایتالیا    ( codice  fiscale )دریافت کنید.

8- حساب بانکی خود را در ایتالیا افتتاح کنید

گام هشتم در مسیر ملک خریدن در ایتالیا اولین کار بعد از دریافت کد مالیاتی ایتالیا افتتاح حساب بانکی ایتالیایی است.این کار برای مالک شدن در ایتالیا الزامی است.

در مسیر افتتاح حساب ارائه اسناد هویتی و کد مالیاتی نیاز است و لیکن شما را در پروسه افتتاح حساب و معرفی یک بانک مناسب همراهی خواهد کرد.

خرید ملک در ایتالیا ، ملک خریدن در ایتالیا ، خریدن ملک در ایتالیا ، مراحل ملک خریدن در ایتالیا

9- عملیات خرید ملک را نهایی کنید

در اینجا آژانس املاک وکیل شما به شما کلیک کرده اند تا بهترین ملک را انتخاب کنید پیشنهاد قیمت شما مورد قبول واقع شده، صرافی هماهنگ است و لیکن امور قانونی و قراردادی را انجام می دهید.

حال وقت آن رسیده است که معامله را نهایی کرده و قرارداد ملک رویایی را در ایتالیا امضا کنید، اسناد لازم را مبادله کرده و کلید طلایی را تحویل بگیرید.

10- اشتراکات و خدمات عمومی ملک را راه اندازی کنید

خب، حالا رویای خریدن ملک در ایتالیا به واقعیت پیوسته است و وقت تحویل گرفتن و راه اندازی ملک رسیده است. در این مرحله اوین کار ثبت شدن نام شما در ادارات آب، برق، گاز، تلفن و سایر خدمات عمومی پرتغال به عنوان مالک جدید است.

البته سر و کله زدن با ادارات ایتالیایی در این زمینه ممکن است کلی سخت و خسته کننده به نظر برسد اما ارزشش را دارد.

11- یک وصیت نامه ایتالیایی بنویسید

بعد از اینکه کار خرید ملک در ایتالیا به پایان رسید شما باید برای روزهای مبادا یک وصیت نامه در خصوص این ملک بنویسید به هر صورت حقوق ارث و وصیت در هر کشور متفاوت است و ممکن است قوانین ایتالیا به آنچه در ذهن شما در ذهن دارید متفاوت باشد.

در خصوص تنظیم وصیت نامه ( نامه ای برای روزهای مبادا) نگران نباشید چون وکیل معتمد و متخصص در کنار شماست و تمام تلاشش را خواهد کرد که به خواسته های شما لباس قانونی بپوشاند.

12 – بنشینید و از ایتالیا لذت ببرید

خب! تبریکات ما را پذیرا باشید. بالاخره ملک رویایی خودتان را در ایتالیا خریدید فرقی نمی کند که الان مالک آپارتمان، ویلا یا خانه ساحلی هستید، الان باید بنشینید و از قطعه ای از ایتالیا که مال خودتان است لذت ببرید.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا