کار و اشتغال اسپانیامهاجرت از طریق کارمهاجرت به اسپانیا

مراحل گرفتن اقامت کاری اسپانیا

مهاجرت اسپانیا

با وکلای مهاجرت ایران ( آی آی ال ) همراه باشید تا از چگونگی مراحل گرفتن اقامت کاری اسپانیا یا  مجوز اقامت کاری اسپانیا و تاسیس شرکت در کشور اسپانیا را بدانید .

در مقدمه به رابطه مجوز اقامت کاری اسپانیا و تاسیس شرکت در کشور اسپانیا می پردازیم. که آیا هر دو گزینه بر هم تاثیر دارند یا نه ؟ و اینکه آیا این دو لازم و ملزوم هم هستند یا نه ؟

 

آیا با تاسیس شرکت در کشور اسپانیا میشود اقامت گرفت ؟

تعداد زیادی از علاقمندان به مهاجرت به کشور اسپانیا ، فکر می کنند  ، اگر یک شرکت یا موسسه در کشور اسپانیا تاسیس کنند، می توانند خود بخود و به راحتی، مجوز اقامت کاری اسپانیا را بگیرند . در صورتی که  تاسیس شرکت در کشور اسپانیا ، صرفا دلیل کافی برای اخذ مجوز اقامت نیست .

 

این روند چگونه است ؟

هر مهاجری با ملیت غیر از ملیت کشورهای اروپایی، بخواهد شرکتی را در کشور اسپانیا تاسیس کند ، و بخواهد در اسپانیا زندگی کند ، ضرورتا ،  بایستی  مجوز اقامت  کاری و مجوز خود اشتغالی را در کشور اسپانیا بگیرد.

این مجوز اقامت کاری اسپانیا ،  در ابتدا برای یک سال صادر می شود و سپس برای دوره های 2 ساله قابل تمدید می باشد . با مجوز اقامت کاری اسپانیا ،  شما می توانید به عنوان  یک کارمند پاره وقت  یا سرپرست اجرایی شرکت ، مشغول به کار شوید  و برای استفاده از خدمات  بیمه  تامین اجتماعی و استفاده از مزایای بازنشستگی در کشور اسپانیا ثبت نام کنید .

 

برای اخذ مجوز اقامت کاری اسپانیا چه مدارکی لازم است ؟

مدارک مورد نیاز برای ارائه عبارتند از :

  • سند و مدارک شرکت ثبت شده
  • گواهی و موجودی مواد اولیه و ابزار تولید یا خدمات
  • گواهی و آدرس محل شرکت ، نوع ملک شرکت ، ( ملک اجاره ای ، تجاری ، خدماتی . آموزشی ) ارائه مجوزهای ملک  ، اجاره ای یا دیگر موارد  ذکر شده .
  • کپی اسناد واحد آموزشی ، و در صورت نیاز ، ارائه گواهی حرفه ای ، تخصصی   ، و گواهی قانونی
  • ارائه و معرفی طرح کسب و کار دقیق و کامل با جزئیات ، شامل تجزیه و تحلیل بازار ، مجوز های مورد نیاز ، درآمد و سود تخمینی ، وضعیت اشتغال و کسب و کار در سال های آتی و دیگر موارد .
  • ارائه دلایل صحیح و حساب شده و توجیه سرمایه گذاری مالی ، که به عنوان اصل و مرجع در طرح تجاری ، آن کسب و کار ،  تاثیر گذار هستند .
  • ارائه تائیدیه مبنی بر داشتن حداقل گواهینامه و مجوز های اداری لازم به منظور انجام فعالیت های اقتصادی  .

بعبارتی متقاضی ثبت و تاسیس شرکت در کشور اسپانیا باید ، تمامی مدارک ، اسناد ، گواهینامه ها ،  طرح و توجیهات مرتبط و دلایلی که نشان می دهد،  وی واجد شرایط  کار هست و صلاحیت  فعالیت اقتصادی و تجاری را دارد ، به بخش مربوطه در کشور اسپانیا ارائه دهد .

ارسال این مدارک می تواندالکترونیکی و با ایمیل باشد .

 

مراحل و فرآیند اخذ مجوز اقامت کاری اسپانیا چگونه می باشد ؟

در ابتدا ، نیاز هست که شما تمامی مراحل را طی کنید ،  تا بتوانید یک شرکت را تاسیس کنید.  از جمله : باز کردن حساب بانکی ، ثبت اسناد شرکت در یک دفترخانه و محضر . بعد از تاسیس شرکت ، با در نظر گرفتن شرایطی که ذکر کردیم ،  شما می توانید برای مجوز اقامت کاری اسپانیا و خود اشتغالی درخواست بدهید.

در واقع ، همانطور که ذکر کردیم ، یکی از اسناد مورد نیاز ، برای درخواست اقامت کاری اسپانیا ، سند شرکت ثبت شده می باشد . درخواست اقامت کاری اسپانیا  ، طبق محل اقامت شما ،  باید به کنسولگری اسپانیا ارائه شود . در این درخواست ، باید  محلی را که برای اقامت انتخاب کرده اید و یا در نظر دارید را ذکر کنید . شاید که بنا به مسائلی ، الوویت هایی وجود داشته باشد .

با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید تا در جریان جزئیات دقیق مراحل درخواست اقامت کاری اسپانیا قرار بگیرید .  ما جدیدترین قوانین را به اطلاع شما می رسانیم .

اخذ مجوز اقامت کاری اسپانیا – مجوز اقامت کاری اسپانیا – درخواست اقامت کاری اسپانیا – مراحل گرفتن اقامت کاری اسپانیا – تاسیس شرکت در کشور اسپانیا
مراحل گرفتن اقامت کاری اسپانیا

آیا روشهای آسان تری برای اجرای روند ومراحل اخد اقامت کاری وجود دارد ؟

یکی دیگر از روش ها  برای  اخذ ویزا و مجوز اقامت کاری اسپانیا ، درخواست برای ویزایی می باشد که منجر به سود و بازدهی از آن شرکت ثبت شده ، نمیشود ، و شما عملا نمیتوانید هیچ فعالیت کاری و تجارت سود آوری  ، داشته باشید . که به آن  ویزای (Non- lucrative )  می گویند .

این ویزا شما را مجاز می کند که برای یک سال در کشور اسپانیا بمانید . اما هنوز مجوز کار برای شما صادر نمیشود . بعد از سال اول ، شما می توانید این اقامت  ،  بدون فعالیت کاری و تجاری سودمند را ،  برای دوره 2 ساله تمدید کنید . و یا برای تغییر آن به مجوز اقامت فعالیت کاری و تجاری ،  اقدام  نموده ، و درخواست کنید .

 با درخواست و انجام این روش ، شما می توانید خانواده خود را نیز به کشوراسپانیا ببرید و گزینه های کاری تان را نیز تجزیه تحلیل کنید و بررسی کنید که آیا طرح کسب و کار تان در اسپانیا چگونه خواهد بود  و چه تاثیری در بازار کار اسپانیا خواهد داشت  .  و چطور می توانید ، طرح کسب و کار خود را به موفقیت  و سود دهی برسانید .

این روش از ساده ترین و راحت ترین روش های درخواست اقامت کاری اسپانیا می باشد ، زیرا شما برای این درخواست ، نیاز ندارید که اسناد و مدارک زیادی را به دفتر کنسولگری  کشور اسپانیا ارائه بدهید . البته یکی از دغدغه هایی که در طول ،  این یک سال اقامت وجود دارد ،

این است که شما باید در طول این یک سال اقامت بدون فعالیت کاری و اقتصادی ، از توانایی کافی برخوردار باشید تا بتوانید خود و خانوداه تان را تامین کنید  و همچنین از حمایت کامل خدمات بیمه درمانی و سلامت برخوردار باشید . زیرا شما هنوز برای برخورداری از خدمات تامین اجتماعی  ثبت نام نکرده اید . و هنوز فعالیتی که منجر به سود شده باشد را ندارید و طبعا نمی توانید از خدمات درمانی استفاده کنید .

 

با طی مراحل  درخواست اقامت کاری آیا می توان مجوز اقامت گرفت ؟

نهایتا ،  تشکیل و تاسیس شرکت ، لزوما مجوز اقامت کاری اسپانیا را به شما نخواهد داد ، مجوز اقامت کاری اسپانیا بستگی به طرح کسب و کار شما دارد . بررسی  زمینه های مساعد برای طرح کسب و کار شما نیز در شانس شما برای اقامت موثر می باشد . حتی شخصی که درخواست اقامت کاری اسپانیا  و مدارک شما را کنترل می کند ، نیز می تواند در نتیجه درخواست شما دخیل یاشد .

و اینکه چه نوع درخواست اقامت کاری اسپانیا ،  داده باشید ، همگی از عوامل مهم و تاثیر گذار در نتیجه می باشند . پس در ارسال مدارک ، گواهینامه ها و عدله لازم ، دقت کافی داشته باشید .

  • در lexidy ، دفتر حقوقی مان در بارسلون، با استفاده از  وکلای حرفه ای  و دانش مان ، ما می توانیم در تمامی مراحل تشکیل و ثبت شرکت و درخواست برای اخذ مجوز اقامت کاری اسپانیا ، شما را راهنمایی و مساعدت کنیم .

وکلای مهاجرت ایران امیدوار است شما عزیزان علاقمند به مهاجرت ، بهترین گزینه را برای اقامت و کسب و کار  انتخاب کنید .

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

یک نظر

  1. بازتاب: اقامت کاری در اسپانیا و نکات طلایی آن - وکلای مهاجرت ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا