بیمه و خدمات رفاهی سوئیسمهاجرت به سوئیس

هزینه مراقبت سالمند در سوئیس

مهاجرت به سوئیس

وکلای مهاجرت ایران ( ILL ) در باره مراقبت سالمند در سوئیس با شما سخن می گوید . سرای سالمندان در سوئیس را توضیح میدهیم. هزینه مراقبت سالمند در سوئیس یکی دیگر از نکات مهم می باشد. درمورد بازنشستگی در سوئیس هم اشاره ای می کنیم.

 

مراقبت سالمند در سوئیس

یکی از انتظارات مردم سوئیس ، داشتن عمر طولانی و زیاد زندگی کردن می باشد. و حتی تمایل دارند  بجای اینکه به عنوان فردی از یک خانواده ، در جمع خانواده زندگی کنند ، تمایل زیادی دارند که تنها زندگی کنند . این نشان دهنده اعتماد و امید سالمندان به زندگی می باشد .آب و هوا و آرامشی خوبی در سوئیس وجود دارد ،  و عامل بسیار مهمی برای روحیه بالای مردم این کشور شده است .مراقبت سالمند در سوئیس بخشی از وظائف رقابتی سارمان ها ست . و کانتون های کشور سوئیس  هم در این امر همکاری می کنند .

در مقابل این قضیه ، سرای سالمندان در سوئیس هم وجود دارد . که کانتون ها برای افراد سالخورده تاسیس کرده اند . و این کانتون ها بخشی و یا تمام هزینه ، نگهداری برخی ازسالمندان را به عهده میگیرند .برخی از سالمندان هم با هزینه خود در سرای سالمندان در سوئیس می مانند . و زندگی کاملا شخصی خود را دارند.

همانطور که گفتیم سوئیس از 26 کانتون تشکیل شده  است . و هر کدام از این کانتون ها در تصمیم گیری های داخلی شان مستقل هستند. تقریبا نقش این کانتون ها در تمامی موارد مرتبط به مهاجرت سوئیس مشهود و مسلم می باشد .

 

کمون چیست ؟

هر کانتون مراقبت های پرستاری بخش خود را ارائه میدهد .در هر کانتون شهرداری هایی هستند که مسئول تضمین این مراقبت ها هستند . و به سالمندانی که نیاز به نگهداری و مراقبت دارند ، کمک می کنند.  این شهرداری ها ،(کمون  communes) نامیده میشوند . شهرداری ها و کانتون ها در ارتباط با یکدیگر هستند. کمون ها در مراقبت سالمند در سوئیس نقش دارند.

این مراقبت ها ، هم در سرای سالمندان در سوئیس امکان دارد. و هم در خانه شخصی سالمند امکان دارد . که بیشتر تمایل به مراقبت در خانه شخصی فرد سالمند هست . و اکثر خانواده ها و خود سالمند ترجیح می دهند در خانه شخصی خودشان ، از این مراقبت ها بهره بگیرند.

زیرا که در خانه خود سالمند ، امکانات ، وسایل شخصی و محیط خانه ، کمک بسیاری به بالا رفتن روحیه سالمند می کند . و دیگر لازم نیست سالمند سعی کند که به محیط جدید با وسایل جدید ارتباط برقرار کند.  بنابراین انتخاب خانه خود سالمند ، بهترین گزینه می باشد .

 

سازمان SPITEX چیست ؟

همانطور که در مطالب قبلی اشاره کردیم ، سوئیس کشوری بسیار قانون مدار و منظم می باشد . و تقریبا برای تمامی مراحل و امور زندگی و کار ، سازمان و قوانینی دارد .خدمات مراقبتی سالمندان در خانه خود سالمند، توسط سازمان Spitex در سراسر کشور سوئیس مدیریت میشود . و گفته شده که این خدمات، بسیار خوب بوده است .

این مدیریت با امکانات و نیروهای متخصص جهت ارائه با کیفیت ترین خدمات ، انجام میشود. این سازمان چنانچه امکانات مناسب و کافی را نتواند در خانه شخصی خود سالمند ارائه دهد، مقدمات بستری شدن وی را در بیمارستان فراهم می کند. و سالمندان را تنها نخواهد گذاشت .

حتی اگر خود نتواند خدمات کافی ارائه دهد ، با دیگر مراکز و سازمان ها ارتباط برقرار می کند . کلا سالمندانی که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند ، ترجیح می دهند در خانه شخصی خود بمانند و این خدمات را داشته باشند .

 

نقش شهرداری در مراقبت های سالمندی

شهرداری ها اگر بزرگ و توانا باشند ، این مدیریت را در خانه خود سالمند به عهده می گیرند. و اگر نتوانند کل مسئولیت را به عهده بگیرند ، در اداره این خدمات کمک می کند . و بخشی از امکانات و خدمات رفاهی را در اختیار سالمندان عزیز قرار می دهد. کانتون ها ، شهرداری ها و سازمان های بیمه ، همه با هم در ارتباط هستند.

 

هزینه مراقبت سالمند در سوئیس

در مورد هزینه ها ، بیمه درمانی حداقل تا بخشی از این هزینه ها را پوشش می دهد . فقط لازمه ش این است که در کانتون ثبت نام شوند . مشمولین بیمه درمانی حداقل 50 درصد هزینه ها را باید پرداخت کنند .

و آنهایی که این مبلغ را ندارند ، کمک های تکمیلی اداره بیمه اجتماعی فدرال را دریافت خواهند کرد .همچنین سالمندان می توانند از خانواده هایشان کمک مالی بگیرند. در غیر اینصورت ، میتوانند از سازمان خیریه  و یا سرای سالمندان که توسط ارتش اداره میشود استفاده کنند. موسسات خیریه نیز به شهرداری ها ، کانتون ها و سازمان های بیمه ای پیوسته اند.

مراقبت سالمند در سوئیس - هزینه مراقبت سالمند در سوئیس  - سرای سالمندان در سوئیس - بازنشستگی در سوئیس -  سالمند در سوئیس

نقش سازمان خیریه در مراقبت سالمند در سوئیس

سالمندانی که مبتلا به زوال عقلانی هستند ، از بیمه درمانی دولتی استفاده می کنند. موسسات خیریه بیماری آلزایمر، از افراد بی بضاعت حمایت مالی می کند. و برای ارائه خدمات بهتر همواره تلاش می کنند. هزینه مراقبت سالمند در سوئیس  با کمک دولت و سارمان های خیریه امکان پذیر است.

Palliative.ch  فهرستی از بیمارستان ها و کلینیک های درمانی  را ارائه می دهد . این خدمات مرتبط به بیماریهای صعب العلاج می باشد . ما شما را با این سازمان ها و مراکز در سوئیس آشنا می کنیم .

 

BUPA GLOBAL  چیست ؟

یکی از سازمان های بیمه خصوصی در سوئیس ، Bupa Global  می باشد.  و هدفش کمک کردن به خانواده ها ست که بتوانند بعد از 60 سالگی زندگی سلامت و شادی داشته باشند. این سازمان مورد اعتماد بیش از 190 کشور می باشد. و مهاجران بین المللی نیز به این سازمان اعتماد دارند.

Bupa ارتباطاتی با دیگر سازمان های درمانی و مراقبت در دنیا دارد.لذا اگر قصد مهاجرت به منظور کار و زندگی بهتر در یک کشور دیگر را دارید ، با بیمه های خصوصی این سازمان ، میتوانید ایمنی و سلامت خود را تضمین کنید. این سازمان مراقبت سالمند در سوئیس را به نحو احسن انجام میدهد.

 

GIGNA GLOBAL  چیست ؟

Cigna global ، همانطور که در مقالات قبلی با شما درمیان گذاشتیم ، این سازمان جهانی در زمینه بیمه درمانی بین المللی فعالیت می کند.و بیش از 30 سال سابقه و تجربه کاری دارد. بیش از 71 میلیون مشتری در سراسر دنیا دارد. 31000 نیروی کاری دارد .

و دارای  1000000 بیمارستان ، پزشک ، کلینیک ، و متخصصان بهداشت و سلامت در سراسر دنیا  می باشد. این بدین معنی است که شما براحتی می توانید به امکانات و خدمات این شرکت بیمه ای دسترسی داشته باشید.هزینه مراقبت سالمند در سوئیس را با این سازمان برآورد کنیم .

 

بازنشستگی در سوئیس

مزایای بازنشستگی در سوئیس استاندارد زندگی ،مالیات پائین ،خدمات بهداشت عالی می باشد .در فهرست بازنشستگی جهانی ( Global Retirement Index (GRI ، سوئیس به یکی از بهترین کشورها برای دوران بازنشستگی ، رتبه بندی شده است .

درعین حال از گرانترین کشورها نیز می باشد . برای انتخاب این کشور  برای زندگی و  سپری کردن دوران بارنشستگی، باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشیم. بخصوص اگر بخواهیم در شهرهای مهم این کشور اقامت داشته باشیم  مانند زوریخ وژنو

 

بازنشستگی در سوئیس برای چه افرادی ست ؟

سوئیس در این خصوص سیاست های مرتبط و آسانی دارد . اما ملیت های خارجی برای گرفتن اقامت سوئیس برای بازنشستگی ، باید معیارها و شرایط خاصی داشته باشند.  این ضوابط بستگی به ملیت شما دارد. و همینطور بستگی به منطقه کانتونی دارد که شما قصد دارید در آن زندگی کنید .

همانطور که گفتیم ، سوئیس 26 کانتون و منطقه دارد . که هر کدام در بحث مهاجرت ، مستقل عمل می کنند.بدین ترتیب هر مهاجری باید در ابتدا محل کانتون خود را تایین و انتخاب کند.

 

اقامت سوئیس برای بازنشستگی

درخواست اقامت سوئیس برای بازنشستگی شرایطی دارد . باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید . و زندگی خود را مشروط به استفاده از مزایای زندگی در این کشور نکنید. همچنین باید بیمه بهداشت و درمان سوئیس داشته باشید .  و بیمه حوادث و تصادفات سوئیس را هم بگیرید .  شهروندان کشورهای جهان سوم نیز می توانند برای این اقامت درخواست بدهند .اما باید شرایط لازم را داشته باشند.

 

سن لازم برای اقامت بازنشستگی

بطور کلی،شهروندان و مهاجران غیر کشورهای اتحادیه اروپا ،که بیش از 55 سال سن دارند ، می توانند برای اقامت سوئیس برای بازنشستگی درخواست بدهند.

اما قبل از ورود به سوئیس باید درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشورشان ارسال نمایند.

بعد از گرفتن اقامت و زندگی کردن پی در پی برای 10 سال ، می توانید درخواست اقامت دائم بدهید.اگر هم بعد از 12 سال یا کمتر با یک ملیت سوئیسی ازدواج کنید ، میتوانید درخواست شهروندی سوئیس بدهید .

در نتیجه دیدیم که مراقبت سالمند در سوئیس به چه روش هایی ست . هزینه مراقبت سالمند در سوئیس  را توضیح دادیم. سرای سالمندان در سوئیس را بررسی کردیم. اشاره ای به بازنشستگی در سوئیس داشتیم.

اقامت اروپا
برچسب ها
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
WhatsApp chat