روشهای مهاجرتیمهاجرت از طریق پناهندگی

معایب پناهندگی و پناهنده شدن به خارج از کشور

در این پست تلاش داریم تا به یاری وکلای دپارتمان مهاجرت موسسه حقوقی اریکه عدل معایب پناهندگی و پناهنده شدن به خارج از کشور را بررسی کنیم. وکلای مهاجرت همواره با توجه به ذات پناهندگی و پناهنده شدن و وجود نقاط کور و پر از ابهام در پروسه پناهنده شدن به هیچ عنوان این گزینه را به ایرانیان پیشنهاد نمی کنند لیکن عده ای سودجود با غصب عنوان وکلا و با هدف پر کردن جیب های فراخ خود درباره پناهندگی و پناهنده شدن به خارج از کشور تبلیغ می کنند که به حقیقت عملی غیر انسانی است . در ادامه با ما همراه باشید تا معایب پناهندگی و پناهنده شدن به خارج از کشور را بیان نماییم .

۱- بعد از پناهنده شدن به خارج از کشور شخص اجازه ورود به کشورش را ندارد

به عقیده ما بزرگ ترین و تلخ ترین اثر پناهندگی به کشور خارجی این است که شخص دیگر نمی تواند به کشور خودش سفر کند. وصف وطن با هر آنچه در آن است جزئی از هویت و موجودیت ماست اگر روزی اجازه و حق زندگی و سفر به کشورمان را از ما بگیرند ، آن روز بدترین و غم انگیز ترین روز زندگی ما خواهد بود . پناهنده شدن به کشور خارجی شما را از کشور خودتان محروم می کند .

۲- شخص پناهنده نباید انتظار احترام در کشور خارجی داشته باشد

اگر برنامه های مهاجرتی مختلف و متنوع را در نظر بگیریم ، پناهنده شدن به خارج از کشور از نقطه نظر محترم بودن روش مهاجرت ، در رده آخر قرار می گیرد. شخصی که از طریق سرمایه گذاری یا کسب و کار مهاجرت می کند ، به محض ورود به کشور خارجی دارای ارج و قرب است و جامعه بواسطه ارزشمندی او به وی احترام می گذارد و این موضوع حجم زیادی از مشکلات غربت را سبک تر می کند .

این در حالی است که پناهندگی در حقیقت از دیدگاه قوانین یک روش مهاجرت محسوب نشده و شخص پناهنده نیز مقیم یا مهاجر محسوب نمی شود. در این حالت انتظار نمی رود که با افرادی که پناهنده شدن به کشور خارجی را انتخاب کرده اند ، همانطوری برخورد شود که با سایر مهاجرین قانونی برخورد می شود.

۳- پرونده های پناهندگی همیشه موفقیت آمیز نیستند

در سال ۲۰۱۷ از مجموع ۴۴۴٫۳۵۹ نفری که به آلمان پناهنده شده اند ، تنها با ماندن ۴۴ درصد آنها موافقت شده است. اگر کشور آلمان را به عنوان یک جامعه آماری کوچک در نظر بگیریم ، می توان گفت که در پرونده های پناهندگی احتمال موفقیت و پیروزی کمتر خواهد بود.

نتیجه گیری

در حال حاضر روشهای قانونی بسیاری برای مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای خارجی وجود دارد. افرادی که قصد مهاجرت دارند بهتر است قبل از اینکه به فکر مهاجرت غیر قانونی و پناهندگی باشند، خود را در برنامه های مهاجرتی قانونی بیازمایند و شانس خود را قبل از هر کاری در راههای قانونی امتحان کنند. موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل در دپارتمان مهاجرت افتخار دارد ، هموطنان را در راههای قانونی مهاجرت همراهی کند.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا