اخبار مهاجرت به مالتامهاجرت به مالتاویزای توریستی و پاسپورت مالتا

معرفی برنامه های مهاجرتی کشور مالتا

دولت مالتا ( کشور اروپایی و عضو شنگن )  در حال ارائه اقامت و یا تابعیت و شهروندی ( شهروندی اروپا ) به همراه صدور پاسپورت اروپایی به سرمایه گذاران بین المللی است که تمایل دارند به اقتصاد این کشور کمک کنند. در این مقاله ما به معرفی برنامه های مهاجرتی کشور مالتا می پردازیم. با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید و حتما نظرات خود را در خصوص این مقاله با ما در میان بگذارید.

شهروندی کشور مالتا با استناد به اصلاحات سال 2013 در قانون شهروندی مالتا ( فصل 188 قوانین و مقررات مالتا )  ارائه می شود.

برنامه سرمایه گذاری فردی مالتا موجب شده است که افرادی بسیاری که شرایط سرمایه گذاری دارند اقامت مالتا و شهروندی اروپا را دریافت کنند. شهروندی اورپا به متقاضی این برنامه مهاجرتی مالتا اجازه زندگی ، کار و تحصیل را در همه کشورهای اروپایی فراهم می آورد. نکته جالب این است که متقاضیان لازم نیست که به صورت مداوم در کشور مالتا بمانند ، چه قبل از گرفتن پاسپور مالتا چه بعد از آن.

برنامه های اقامت مالتا به متقاضی مهاجرت به مالتا این امکان را می دهد که به همه کشورهای عضو حوزه شنگن بدون ویزا و آزادانه سفر کنند.  افراد واجد صلاحیت مهاجرت به مالتا ، مدیران کسب و کارهای بین المللی ، سرمایه گذاران ، شخصیت های معروف و وی آی پی ، و شهروندان خصوصی که حداقل شرایط مهاجرت به مالتا را دارند می توانند از برنامه های مهاجرتی مالتا برای بدست آوردن یک پاسپورت ارزشمند اروپایی بهره ببرند.

برنامه سرمایه گذاری فردی مالتا ( IIP )

از طریق این برنامه مهاجرتی می توان شهروندی مالتا ، پاسپورت اروپایی و همه مزایای شهروندی اروپا را بدست آورد. بعنوان شهروند اروپایی شما اجازه دارید در کلیه 26 کشور اروپایی زندگی ، کار و یا تحصیل کنید. علاوه بر اینها دارندگان پاسپورت مالتا می توانند به 160 کشور دنیا آزادانه و بدون ویزا سفر کنند. نکته جالب اینجاست که با پاسپورت مالتا مسافرت به ایالات متحده آمریکا ، کانادا ، خاور میانه ، آفریقا ، اسیا و اغلب کشور ها در شمال ، مرکز و جنوب قاره آمریکا سفر کنید.

در برنامه سرمایه گذاری فردی مالتا شخص متقاضی باید مبلغ 650 هزار یورو به زیرساختهای ملی و اجتماعی مالتا کمک کند. برای همسر و هر کدام از فرزندان سرمایه گذار 25 هزار یورو به این مبلغ اضافه می شود. میزان سرمایه گذاری برای والدین بالای 55 سال که وابسته هستند و فرزندان وابسته 18 تا 26 ساله مبلغ 50 هزار یورو می باشد.  نکته آرامش بخش ماجرا اینجاست که شما فقط بعد از پذیرش شهروندی خودتان در دولت مالتا مجبور هستید مبالغ بالا را بپردازید و قبل آن مسئولیتی ندارید.

برنامه اقامت و ویزای مالتا ( گلدن ویزای مالتا )  MRVP

برنامه اقامت و ویزای مالتا یا همان گلدن ویزای مالتا به متقاضی این اجازه را می دهد که به میزان نامحدود در مالتا زندگی کند ، به همه کشورهای شنگن آزادانه سفر کند و حتی این امکان را داشته باشد که مجوز کار مالتایی دریافت نماید.  در این برنامه مهاجرتی فقط یکبار باید سرمایه گذاری انجام شودو نیازی نیست که هر سال تمدید شود. مدت زمان پروسه این برنامه مهاجرتی حدود 90 روز است.

ورود به این برنامه مهاجرتی مالتا از طریق اهدای سرمایه به دولت ( 160 هزار یورو ) و یا خرید اوراق قرضه دولتی ( 250 هزار یورو )  امکان پذیر می باشد.

برنامه بین المللی اقامت مالتا  ( GRP )

این برنامه برای بدست آوردن اقامت مالتا و زندگی در کشور مالتا تا هر زمانی که متقاضی بخواهد ، سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن و امکان اخذ مجوز کار در مالتا کاربرد دارد. تفاوت این برنامه با برنامه هایی که در بالا در خصوص آنها صحبت کریم این است که این اقامت باید به صورت سالانه تمدید شود. این برنامه مختص کسانی است که نیاز به مجوز اقامت موقت در اروپا دارند. هزینه تمدید این برنامه مهاجرتی سالانه 15 هزار یورو می باشد . البته هزینه های دیگری هم در این برنامه وجود دارد که در جای مخصوص به خود در خصوص آنها توضیح می دهیم.

برنامه تمکن مالی مالتا یا اقامت معمولی ( OR )

در این برنامه شخص متقاضی امکان زندگی در مالتا ، سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن را بدست می آورد. شخص متقاضی برای اینکه واجد صلاحیت شناخته شود  باید تمکن مالی خود را برای تامین معیشت خودش اثبات کند. این بدین معناست که شخص بتواند اثبات کند حداقل 14 هزار یورو در سال درآمد دارد ( برای یک زوج این مبلغ 23 هزار یورو خواهد بود ) . علاوه بر اینها متقاضی باید یک ملک در مالتا بخرد یا اجاره نماید.

برنامه اقامتی مالتا ( TRP )

مزایای این برنامه مهاجرتی اقامت در مالتا و سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن است. از دیگر مزایای این برنامه سرعت سریع رسیدگی ( 3 الی 4 ماه ) است. در این برنامه متقضای باید تعهد بدهد که بیشتر از 183 روز در هر کشور دیگری غیر از مالتا زندگی نکند یا سفر نکند. در این برنامه شخص باید 15 درصد به دولت مالتا مالیات بر درآمد پرداخت کند. و خانه ای بخرد یا اجاره کند. در این برنامه مهاجرتی خانواده هم می توانند به شخص متقاضی بپیوندند.

از اینکه نظر خودتان را با ما در میان می گذارید بی نهایت سپاسگزاریم.

[democracy id=”3″]
اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا