حقوق مهاجرتسازمانهای مهاجرتی

معرفی کشورهای عضو شنگن

در این نوشتار به تعریف محدوده شنگن و سپس به معرفی کشورهای عضو شنگن می پردازیم. حتما اصطلاح حوزه شنگن را زیاد شنیده اید. در اکثر برنامه های مهاجرتی به شما می گویند که می توانید به این کشور ها آزادانه سفر کنید و نیازی هم نیست که برای ورود به این کشور ها ویزا تهیه نمایید. با وکلای مهاجرت ایران همراه باشید تا در خصوص این کشورهای شنگن بیشتر صحبت کنیم.

محدوده شنگن کجاست ؟

محدوده شنگن در حقیقت خاک 26 کشور اروپایی را در بر می گیرد که به موجب توافقنامه شنگن تصمیم گرفته اند تا پاسپورت و کنترل های مرزی را میان خود حذف کنند و به شهروندان خود اجازه جابجایی آزادانه در کشور های عضو را بدهند. در مسافرتهای بین المللی اصولا کل محدوده شنگن به عنوان یک کشور واحد دیده می شود.

معرفی کشورهای عضو شنگن در آی آی ال

در مقام معرفی کشورهای عضو شنگن باید به این نکته اشاره کرد که برخی گمان می کنند که تمام اتحادیه اروپا همان شنگن است و قاره اروپا را با محدوده شنگن یکی می دانند. اما واقعیت این است که برخی از کشورهای اروپایی جزء کشورهای عضو شنگن به حساب نمی آیند. در زیر ما اسامی کشورهای عضو شنگن را ذکر می کنیم.

اتریش ، بلژیک ، چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لاتویا ، لیختنشتاین ، لیتوانیا ، لوگزامبورگ ، مالتا ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد ، سوییس ، و هلند کشور های عضو حوزه شنکن هستند. همه این کشورهای یک نوع ویزای یکسان دارند و مرز کنترلی هم بین آنها وجود ندارد. بنابراین شهروندان حوزه شنگن می توانند به تمام کشورهای حوزه شنگن آزادانه رفت و آمد کنند.

کشورهای عضو شنگن درتصویر

در تصویر زیر می توانید اسامی کشورهای عضو شنگن را ببینید. توصیه می کنیم که این تصویر را ذخیره نمایید تا در مسافرت ها در خصوص کشورهای عضو شنگن سر در گم نشوید.

معرفی کشورهای عضو شنگن ، کشورهای شنگن ، حوزه شنگن ، محدوده شنگن ، اریکه عدل ، وکلای مهاجرت ایران

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا