روشهای مهاجرتیسازمانهای مهاجرتیمهاجرت از طریق تمکن مالیمهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مفهوم اقامت در مهاجرت ، شهروندی و تمکن مالی

اصطلاحات مهاجرتی

مفهوم اقامت در مهاجرت بدین گونه است که اگر شما به مدت 183 روز یا بیشتر از یک سال مالیاتی در یک کشور بمانید یک فرد مقیم آن کشور هستید که این قانون تقریبا در تمامی کشورها اعمال می شود از جمله انگلیس، در همین رابطه وکلای مهاجرت ایران IIL زیر مجموعه هلدینگ بین المللی آپادالا از معنای شهروندی در مهاجرت  نکاتی را خاطر نشان و علاوه بر آن به توضیح برخی از اصطلاحات رایج در مهاجرت می پردازد، شاید شما دوست عزیز برای نخستین بار است که با اصطلاحات مهاجرتی آشنا می شوید که ما شما را در این خصوص یاری می نماییم. اهمیت کاربرد و  مفهوم تمکن مالی به قدری است که می تواند کل روند مهاجرت را تحت الشعاع قرار دهد، تامین هزینه های مشخص و احتمالی در مهاجرت نیاز به توان مالی خوبی دارد. با توضیح بر معنای اسپانسر در مهاجرت و همچنین از کاربرد بیومتریک در مهاجرت مطالبی ارائه میگردد.

 

مفهوم اقامت در مهاجرت

مفهوم اقامت در مهاجرت به کشورهای خارجی معادل ماندن به مدت 183 یا بیشتر از یک سال مالیاتی می باشد که توضیح انواع اقامت با اشاره به قوانین انگلیس ارائه می گردد.

  • اقامت معمولی Ordinarily resident بدین معنا که شما اکثر وقت خود را در کشور مورد نظر می گذرانید و سفرهای خارجی زیادی هم ندارید و برای طولانی مدت کشور مورد نظر را ترک نمی کنید.
  • اقامت چندگانه Multiple بدین مفهوم است که شما می توانید در بیشتر از یک کشور اقامت داشته باشید که البته بستگی به این دارد که شما چگونه وقت خود را در دو کشور بگذرانید و اینکه قانون کشور مورد نظر چه باشد.

معنای اقامت در مهاجرت در هر کشوری به یک شکل تعبیر میشود و طبق قوانین مهاجرتی کشور مورد نظر قابل اجرا می باشد. اگر قصد خرید ملک خارجی در پروسه مهاجرت خود داشتید می توانید به سایت املاک بین المللی اینوستایم مراجعه و بهترین گزینه را یرای سرمایه گذاری و خرید ملک خارجی انتخاب نمایید.

معنای شهروندی در مهاجرت

معنای شهروندی در مهاجرت

معنای شهروندی در مهاجرت را می توان بدینگونه توضیح دارد که یک شهروند عضوی از یک جامعه است، شهروندی یک کشور از طریق برآورد کردن الزامات قانونی یک کشور یا دولت بدست می آید و در مقابل هم کشور و دولت مذکور امتیازات و حقوقی را به شهروند خود می دهد و علاوه بر آن شهروند نیز مکلف است از قوانین آن کشور تبعیت و پیروی نماید.

در هر کشوری شهروندی یک سری مزایا و اختیاراتی دارد و ارزش و قابلیت های شهروندی در بعضی از کشورها متفاوت است، در برخی از کشورها شهروندان بیگانه حق رای داشته و یا می توانند دفاتر دولتی داشته و یا به جمع آوری حق بیمه های بیکاری بپردازند. مفهوم شهروندی در روند مهاجرت با تبعیت و پیروی از قوانین هر کشور تکمیل و مشخص میشود.

 

مفهوم تمکن مالی در مهاجرت

مفهوم تمکن مالی در مهاجرت به معنی توانایی در اداره امور مالی شخصی برای انجام کارهای مهم تر و بزرگتری مانند انواع سرمایه گذاری یا گذران دوران خاصی از زندگی مثل دوران بازنشستگی می باشد. برخوردار شدن از تمکن مالی در مهاجرت بدین مفهوم است که در طول مدت اقامت در هر کشوری بتوانید مخارج خود یا خانواده تان را تامین نمایید.

علاوه بر آن در مهاجرت باید توان و تمکن مالی خوبی داشته باشید تا در صورت حوادث و اتفاقاتی مانند جابجایی مسکن، درمان، بچه دار شدن و یا بیکاری  مشکلی در تامین مخارج و هزینه های احتمالی نداشته باشید، مهاجرت موضوعی ساده نیست که بتوان با آن به آسانی برخورد کرد. معنای تمکن مالی همان برخورداری از شرایط و توانایی مالی مکفی برای تامین هزینه های مشخص و احتمالی در مهاجرت می باشد.

 

معنای اسپانسر در مهاجرت

معنای اسپانسر در مهاجرت به شخصی اطلاق میشود که مقیم دائمی کشور مورد نظر بوده و می تواند مسئولیت مالی شخص متقاضی مهاجرت را به عهده بگیرد، این اسپانسر می تواند اعضای خانواده و یا کارفرمای مهاجر باشد. متقاضی مهاجرت به شخص یا شرکتی به عنوان اسپانسر برای دریافت برخی از ویزاها نیاز دارد مانند اسپانسر های تحصیلی. با درک صحیح معنی اسپانسر در پروسه مهاجرتی از مسئولیت های اسپانسر بیشتر بدانید.

کاربرد بیومتریک در مهاجرت

کاربرد بیومتریک در مهاجرت

کاربرد بیومتریک در مهاجرت به روش های شناسایی و احراز هویت اشخاص توسط خصوصیات و ویژگیهای فردی متقاضی مهاجرت اطلاق میشود، مشخصات و ویژگیهای شناسایی هر فردی مختص خودش می باشد مانند عکس، صدا، اثر انگشت، چشم و یا اندازه صورت که با همین اطلاعات هر فردی از افراد دیگر متمایز و قابل شناسایی می باشد.

اگر درخواست ویزا دارید و یا متقاضی مهاجرت هستید و یا قصد تحصیل یا کار در کشور خارجی دارید باید اطلاعات بیومتریک جدیدی از خود ارائه دهید. شهروندی دوگانه، اکسپر انترای از دیگر اصطلاحات مهاجرتی هستند که هر کدام کاربردها و مزایای خاص خود را دارند. کاربرد اطلاعات بیومتریک در مهاجرت امروزه از اهمیت بسیاری در صدور انواع ویزا برخوردار شده است.

 

اصطلاحات مهاجرتی

در توضیح مفهوم اقامت در مهاجرت به انواع اقامت در انگلیس اشاره شد و علاوه بر آن از معنای شهروندی در مهاجرت به تفاوت حقوق شهروندی در کشورهای مختلف با این واقعیت که حقوق شهروندی در هر کشوری متفاوت است توجه داشتیم. اهمیت و کاربرد واقعی مفهوم تمکن مالی در مهاجرت موقعی به چشم می آید که علاوه بر هزینه های مشخص، بتوانید هزینه ها و مخارج احتمالی در مهاجرت را تامین نمایید مانند بیماری یا بیکاری.

از معنای اصطلاح اسپانسرشیپ در مهاجرت گفته شد که اسپانسر فرد یا شرکتی است که توان مالی کافی برای حمایت مالی از فرد متقاضی مهاجرت یا دریافت ویزا جهت اقامت در کشور مورد نظر دارد و به دنبال آن نیز از کابرد بیومتریک در مهاجرت بدین نکات رسیدیم که مشخصات و ویژگیهای فردی هر شخصی برای شناسایی و احراز هویت ملاک می باشند.

اقامت اروپا
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا