مهاجرت از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)

مهاجرت به اوکراین و هزینه زندگی آن

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین طبق قوانین مهاجرتی اوکراین می باشد که سرمایه گذارانی که بخواهند به نفع اقتصاد اوکراین سرمایه گذاری نمایند می توانند مجوز اقامت اوکراین را دریافت نمایند. دوستان عزیز وکلای مهاجرت ایران IIl زیر مجموعه هلدینگ بین المللی آپادالا در باره هزینه زندگی در اوکراین، درآمدها و فرصت های شغلی این کشور با شما صحبت می کند. از مخارج زندگی در اوکراین به قیمت خرید ارزاق روزانه و تعرفه وسایل نقلیه توجه و هزینه اجاره مسکن در اوکراین را در شهر کیف و دیگر شهرهای آن مقایسه می نماییم. در توضیح این نکات با IIL همراه بمانید.

 

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین بر اساس قوانین مهاجرتی اوکراین بوده و مجوز اقامت اوکراین به این اقشار اعطا می شود: دانشمندان و شخصیت های فرهنگی، کارگران و متخصصان، سرمایه گذارانی که به نفع اقتصاد اوکراین مبلغ 100 هزار دلار سرمایه گذاری می کنند.

در مهاجرت به کشور اوکراین افرادی که خواهر، برادر، پدربزرگ، مادربزرگ، یا نوه یک اوکراینی الاصل هستند نیز می توانند مجوز اقامت اوکراین را دریافت نمایند. برای مهاجرت به کشور اوکراین با در نظر گرفتن هزینه های زندگی، مسکن و مایحتاج روزمره حتی خرید ملک اوکراین نیز می توانید آگاهانه تر اقدام به مهاجرت به اوکراین نمایید.

 

مجوز اقامت اوکراین

مجوز اقامت اوکراین توسط مقامات اوکراینی به این دسته از افراد ارائه می شود:

 • افرادی که قبلا شهروندی اوکراین را داشتند
 • والدین و همسر مهاجر، و فرزندان کوچک
 • فردی که مهاجرتش به نفع کشور اوکراین باشد

به همراه ارائه درخواست برای دریافت مجوز مهاجرت به اوکراین بایستی مدارکی توسط متقاضی مهاجرت ارائه گردد مانند:

 • کپی پاسپورت
 • سه قطعه عکس
 • اسناد دال بر محل اقامت در اوکراین

مجوز برای دریافت اقامت اوکراین نیاز به ارائه مدارک گوناگونی دارد که چند تا از آن را برای نمونه ارائه نمودیم.

هزینه زندگی در اوکراین

هزینه زندگی در اوکراین

هزینه زندگی در اوکراین در شهرهای کوچک پایین تر از شهرهای بزرگ اوکراین است، میزان درآمد در اوکراین برای افراد مختلف متغیر می باشد افرادی ماهانه 300 دلار حقوق دارند و برخی دیگر 1000 تا 1500 دلار حقوق دریافت می نمایند. شغل هایی مانند کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی و فریلنسرها در اوکراین رواج دارد و آنهایی که در شرکت های خارجی و بین المللی کار میکنند درآمد نسبتا بهتری دارند و به راحتی می توانند از عهده هزینه های زندگی بر بیایند.

اگر در اوکراین مدرس زبان انگلیسی باشید بدانید که درآمد خوبی خواهید داشت و علاوه بر آن به شما مسکن و اتاق هم می دهند. هزینه های زندگی در کشور اوکراین در شهرهای این کشور یکسان نیست و بنا به امکانات و مزیت های هر شهری هزینه های زندگی نیز متفاوت است.

 

مخارج زندگی در اوکراین

مخارج زندگی در اوکراین برای مایحتاج روزمره مانند مواد غذایی بدین شرح می باشد:

 • شیر یک لیتری 24.43 گریونا
 • قرص نان سفید تازه 12.95 گریونا
 • برنج سفید یک کیلوگرمی26.91 گریونا
 • تخم مرغ 12 تایی 28.67 گریونا
 • پنیر محلی یک کیلو گرمی 182. 36 گریونا
 • سیب یک کیلو گرم 19.46 گریونا
 • یک کیلو موز 28.70 گریونا
 • یک کیلو پیاز 13.42 گریونا

علاوه بر آن باید گفت هزینه حمل و نقل در اوکراین نیز برای تعرفه معمولی یک کیلومتر سفر با تاکسی 7 گریونا است، بلیط تک سفره برای حمل و نقل داخلی 7 گریونا می باشد، همچنین برای هزینه مدرسه ابتدایی بین المللی سالانه برای یک فرزند 117.221.32 گریونا را در نظر داشته باشید. با در نظر گرفتن امکانات متفاوت در شهرهای اوکراین خرج زندگی در اوکراین و شهرهای آن را برای خود محاسبه و سپس با اطمینان خاطر تصمیم به مهاجرت به این کشور بگیرید.

هزینه اجاره مسکن در اوکراین

هزینه اجاره مسکن در اوکراین

هزینه اجاره مسکن در اوکراین برای یک آپارتمان فرنیش یک خوابه در یک جای خوب در شهری به غیر از کیف هر ماه بین 250 تا 400 دلار است، اما هزینه های اجاره و در کل هزینه های زندگی در شهر کیف پایتخت این کشور بالاتر از بقیه شهرها می باشد.

ولی اجاره مسکن ماهانه برای یک آپارتمان یک خوابه فرنیش در کیف بین 400 تا 600 دلار است، بر اساس شهری که برای زندگی انتخاب میکنید هزینه های متفاوتی خواهید داشت، هزینه های اجاره مسکن اوکراین بنا به امکانات و تجهیزات آن محاسبه میشود. علاوه بر آن اگر هم به خرید ملک در اوکراین علاقمند باشید می توانید با مطالعه مقاله خرید ملک در اوکراین چه شرایطی دارد اطلاعات بیشتری در خصوص خرید ملک در اوکراین بدست آورید.

در رابطه با غذا و خوراک می توان گفت که  معمولا هزینه مواد غذایی و خوراک برای یک نفر در اوکراین 200 تا 300 دلار می شود همچنین یک فنجان قهوه  نیم دلار و ساندویچ  1 تا 3 دلار هزینه می برد.

 

هزینه های زندگی در مهاجرت به اوکراین

در مهاجرت به اوکراین نیاز به دریافت مجوز می باشد که مجوز مهاجرت به سرمایه گذاران بین المللی که بتوانند به نفع اقتصاد این کشور کمک کنند اعطا می شود. مجوز اقامت اوکراین به همسر و فرزندان متقاضی مهاجرت نیز داده می شود، از هزینه زندگی در اوکراین به مایحتاج روزمره اشاره نمودیم و از برخی هزینه های حمل و نقل آن نیز نمونه ای آورده شد. درباره مخارج زندگی در اوکراین در رابطه با هزینه مدرسه ابتدایی بین المللی برای یک سال گفتیم که مبلغ بیش از 117 هزار گریونا لازم است، از هزینه اجاره مسکن در اوکراین به تفاوت اجاره بها در شهر کیف و دیگر شهرها توجه شد همچنین سرمایه گذاران در مهاجرت به اوکراین به راحتی می توانند مجوز مهاجرت بگیرند.

 

وکلای مهاجرت ایران IIL زیر مجموعه هلدینگ بین المللی آپادالا با دیگر همکاران خود موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل و املاک بین المللی اینوستایم همواره کلیه امور مهاجرتی و خرید ملک خارجی را با رعایت نکات حقوقی آن از ابتدا تکمیل و ارائه می نماید و شما دوست عزیز چنانچه اطلاعات بیشتری در خصوص موضوع این مقاله دارید می توانید با مشاوران IIL تماس بگیرید.

اقامت اروپا
برچسب ها
نمایش بیشتر
پایگاه املاک بین المللی اینوستایم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن